1st Screaming In Athens Festival

λοιπον 4-5-6 γινεται ενα τριημερο φεστιβαλ ταινιων τρομου στο gagarin!!!


και http://www.gagarin205.gr

λοιπον περιεχει παρα πολλες ταινιες καθως και τα λαιβ events των συγκροτηματων που βλεπετε στην αφισα!

ειδα τα περισσοτερα τρειλερ και ειναι ολα ενα και ενα!!!

χαρακτηριστικα
υπαρχει το πρωτο πακιστανικο splatter (το τρειλερ ειναι επος!!)
η πρωτη ταινια του del toro - Cronos
μια ταινια που ενας μανιακος σφαγιαζει απαντες σε ενα πανκ φεστιβαλ ακομα και τα συγκροτηματα που ειναι γνωστα Dropkick murphys,the used κλπ κλπ

νταξει δεν ξερω
αλλα αν μπορεσω θα παω και στις 3 μερες!!!

oh God have mercy

θα είναι ένας ζωσμένος με εκρηκτικά και θα γίνει το gagarin κανονικό splatter!!! :smiley:

:lol: :lol:

Θα πάμε ε???

Rocking meeting in 1 of the 3 days?:slight_smile:

Εγώ πάντως Σάββατο ή Κυριακή θα είμαι εκεί. Γέλιο θα χει :wink:

Παιδια εγω το σκεφτομαι σοβαρα να παω!
Μαλλον μεθαυριο ομως.
Για να δουμε τι θα δουμε…

edit/

ΑΑΑΑΑΑ τελευταια στιγμη τα βλεπω τα καλυτερα!
Θα παω μαλλον αυριο γιατι ειναι η μονη μερα που μπορω.
Κριμα, ηθελα να δω το Cronos.:frowning:

ειδα χτες τη διαφημιση αυτου του festival και φρικαρα!

Λοιπόν όσοι ψήνονται σοβαρά ας κάνουν ένα ποστ να οργανωθούμε…

“Blood, Boobs And Beast” ? Χαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα! Εντάξει έλιωσα λέμε όταν το είδα. Οι τίτλοι είναι σκέτα έπη.

Είπαμε, εμείς θα είμαστε εκεί. Απο κει και πέρα, αν δούμε κι άλλους γνωστούς μας, τόσο το καλύτερο :wink: :slight_smile:

Λοιπον πηγα και ειδα το P… (http://www.imdb.com/title/tt0449629/)
Αδιαφορα τελικα.
Αναλυτικα τωρα:
Η ολη φαση χαλαρη εκει περα, ο τυπος που εκοβε εισητηρια μας ειπε αν θελαμε να μπουμε να δουμε την προηγουμενη προβολη για να μην περιμενουμε κτλ. Το ειχαν στησει αρκετα συμπαθητικα! Πουλαγαν και ταινιες (βρηκα και tetsuo). Η δευτερη ταινια για σημερα την οποια και ειδα ειχε αρκετο κοσμο, δε το περιμενα!
Για την ταινια τωρα… οταν τελειωσε η προηγουμενη βγηκαν ολοι λιγο καπως, μια κοπελα ηταν εξω καταχλωμη και οσο περιμεναμε ακουγαμε αρκετα επιβλητικη μουσικη και μερικες στριγγλιες. Αμαν λεμε, θα εχουν κανει καλες επιλογες. Σας πληροφορω πως στο P ολη η αιθουσα γελουσε, βαραγαν παλαμακια κτλ κτλ. Περασαμε πολυ ωραια απο αποψη χαβαλε. Περιμεναμε μια ωρα να δουμε δραση και τπτ! Ε, οσπου ηρθε αλλα οπως ηρθε εφυγε. Καμια αισθηση, καλυτερα να την νοικιαζα. Δε μ’ αρεσε και δε νομιζω ν’ αρεσε και σε κανεναν απ’ οσους ηταν εκει (μια κοπελια εκλαιγε βεβαια.λολ). Η επομενη ταινια ειχε πιο πολυ κοσμο απ’ εξω. Τωρα δε ξερω ο τζερτζελες λογικα θα εγινε στις επομενες ταινιες.

Έκλαιγε κοπέλα στο P?? 8O Αυτό το ταυλανδέζικο?? Αν είναι ποτέ δυνατόν! Δε λέω, είχε κανα δυο “τρομαχτικές” σκηνές, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας… :roll:

Περάσαμε πολύ όμορφα, η ταινία που ξεχώριζε αναμφισβήτητα απο άποψη ποιότητας ήταν το Cronos, κάτι που αναμενόταν θα λεγα… Η αυστραλέζικη με τους διαβόλους ήταν για τρελά γέλια, πιστέυω πως το χαρήκαμε όλοι όσοι ήμασταν μέσα! :lol:

Θέλω να σταθώ πάντως στο συγκρότημα και το σόου του, τους Dirty Granny Tales. Ήταν εξαιρετικοί, προσωπικά δεν έχω ξαναδεί κάτι ανάλογο. Ορχηστρικό, θεατρικό black ένα πράγμα, με μια μοναδική ατμόσφαιρα και πολύ ωραία σκετσάκια, μπράβο στα παιδιά, μας εντυπωσίασαν…

Η συνέχεια έμελε να είναι ακόμα πιο κάφρικη (είχα έρθει η ώρα για τα γιαπωνέζικα βλέπετε!), αλλά η φίλτατη corpsette και γω δεν την παλέψαμε άλλο και την κάναμε με ελαφρά.

Εν ολίγοις, ήταν πολύ καλή φάση! Άντε, και στο φεστιβάλ των καλτ ταινιών τον Φλεβάρη!

ρε μαγκες ποια ητανε η τελευταια ταινια που ελεγε στο προγραμμα εκπληξη ταινια σοκ??

Ήταν μια γιαπωνέζικη, αλλά δυστυχώς μου διαφεύγει ο τίτλος, έτσι κι αλλιώς ήμασταν πτώματα και φύγαμε στο πρώτο τέταρτο… Αν θυμηθώ θα επανέλθω.

Λεγόταν Rubber’s Lover.Ήταν μια ταινία σε στυλ αισθητικής τύπου tetsuo(δλδ ασπρόμαυρο κλπ)με εμφανώς πολύ low budget παραγωγή και μια εμετική σκηνή διαρκείας για αρχικό σεκάνς.Ελλάνορ δεν είδαμε μόνο 15 ’ ντε!!!είδαμε κανα 40λέπτο.

Γενικά όμορφα περάσαμε,ακόμα και στην επική πατάτα-συρραφή άλλων ταινιών τρόμου, demons among us(Συζήτηση αναμέσα στο τύπο που έκανε το main role και στο…τσεκούρι του- Joe you ‘re the last one left.-For what?- to finish this.BUT FΙRST YOU NEED A RED CAPE!!!και σπαστα όλαααα.σείστηκε το gagarin από τα γέλια.Στην αμέσως επόμενη σκηνή σκάει μύτη μ’ ένα κόκκινο φόρεμα.Και μας λύνει την απορία γιατί δεν έχει καθαριστεί από τα αίματα σ’ όλη την ταινία…για να ταιριάζει βρε!!!)

Το show των Dirty Granny Tales ήταν εξαιρετικό.Ατμοσφαιρικό,μαγευτικό, μας άφησε με τις καλύτερες των εντυπώσεων.Ανυπομονώ να τους δω και κανονικά.

Joe you 're the last one left.-For what?- to finish this.BUT FΙRST YOU NEED A RED CAPE!!!
Eπική στιχομυθία…Και το τσεκούρι τί απάντησε??:lol: :lol:
cukt εμπειρίες ε???

Το πακιστανικό splatter το είδε κανείς τελικά?:lol: