20/05/06 King Diamond στην Υδρόγειο

Καλά ο παππούς έσπειρε ανελέιτα!οποιος βρέθηκε είμαι σιγουρη ότι θα είναι μια απο τις καλύτερες συναυλίες που θα θυμάται!φοβερο σόου με την γκόμενα να “γεννάει” πάνω στη σκηνή κ τον Βασιλιά να ερμηνεύει συγκλονιστικά δίπλα στο τάφο της Abigail…Κ τα 2 γρουπάκια που είχε support δεν κουράσανε όπως συνήθως τα περισσότερα support ευτυχώς.Πήγε κανείς στο live του στην Αθήνα?

To rocking.gr !!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Περιμένω να ακούσω εντυπώσεις! :smiley: :smiley: :smiley:

Ωραίο live! Από τον Κing Diamond δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα λιγότερο άλλωστε! Έπαιξε κλασικούρες όπως τα: Welcome Home, The Family Ghost, Sleepless Nights. Ενώ δεν παρέλειψε να μας προσφέρει και 2 τραγούδια από Mercyful Fate (Come to the Sabbath, Evil)
Eπίσης οι Thunderbolt μου έκαναν καλή εντύπωση.

EDIT 21:13
Παιδιά sorry, μιλούσα για τη συναυλία στην Αθήνα… Αν μπορεί ο Admin ας μεταφέρει το πόστ στο ανάλογο topic.

Μάιστα!Εμείς από thunderbolt ακούσαμε μόνο τον τραγουδίστή κ τον ντράμερ… οι άλλοι 2 έπαθαν λέει δηλητηρίαση κ δεν παίξανε…Ήμαρτον! 8O

Ήθελα να πάω(για Αθήνα μιλάω)αλλά οι κωλοπανελλήνιες…(έχω κάνει και ένα ανάλογο παράπονο στο topic με τις πανελλήνιες)…
Πήγε ο κολλητός μου και μου μίλησε εκστασιασμένος(με όλο το συγκρότημα,όχι μόνο με τον…παππού)
Μου είπε οτι παίξανε όλο το setlist τουτελευταίου του live deadly lullabyes:Live μόνο που αντί να βάλει το Puppet Master έβαλε το Come To The Sabbath και ένα άλλο Mercyful Fate που δε θυμόταν.Άλλαζαν λέει σκηνικά κάθε 2 τραγούδια και τέτοιες φάσεις.Με την περιγραφή για τους LaRoque/Wead(ειδικά του πρώτου) μου ήρθε να βάλω τα κλάμματα που δεν πήγα…Άτιμη ζωη

Περιμένουμε το νέο άλμπουμ.

Τα σπάσαμε :twisted:

19/5 Πάρτι του fan club στην Θεσσαλονίκη με την παρουσία μελών του συγκροτήματος

20/5 Συναυλία στην Θεσσαλονίκη

21/5 Πάρτι του fan club στην Αθήνα με την παρουσία μελών του συγκροτήματος

22/5 Συναυλία στην Αθήνα

23/5 Συνάντηση με τον King Diamond

Φωτογραφίες από τα πάρτι και τις συναυλίες προσωρινά διαθέσιμες στο φορουμ του fan club στο http://www.diamondbangers.org και σύντομα και στην ιστοσελίδα μας.