Εκλογές 20 Σεπτεμβρίου 2015

ΜaxFuckingPayne μην μας τρως τον χρόνο μας γράφοντας ανυπόστατες ρατσιστικές βλακείες. Ίντερνετ έχεις, ψάξε και ξεστραβώσου.

A frequently cited source when comparing Swedish rape statistics internationally is the regularly published report by the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC), based on official statistics provided by each member state.[note 1] In 2012, Sweden had 66 cases of reported rapes per 100,000 population, according to the Swedish National Council for Crime Prevention (BrΓ¥).[230] This was unequivocally the biggest number reported to the UNODC in 2012.[231] However, widely differing legal systems, offence definitions, terminological variations, recording practices and statistical conventions makes any cross-national comparison on rape statistics difficult,[232][233][234][235] which is why the UNODC itself caution against using their figures.[231] It should also be noted that many countries do not report any rape statistics at all to the UNODC,[236] and some report very low numbers, despite studies that indicate otherwise.[237][238]

The Swedish police record each instance of sexual violence in every case separately, leading to an inflated number of cases compared to other countries.[232][235][239] Sweden also has a comparatively wide definition of rape.[232][233][234] This means that more sexual crimes are registered as rape than in most other countries.[233] [B]For example, in 2005 Sweden reformed its sex crime legislation and made the legal definition of rape much wider[/B],[232][240][241][242] [B]which led to a marked increase in reports.[/B][243][244][B] Additionally, the Swedish police have improved the handling of rape cases, in an effort to decrease the number of unreported cases.[/B][232][244][245][246] For this reason, large-scale victimisation surveys have been presented by criminologists as a more reliable indicator of rape prevalence.[232][233][234] An EU-wide survey on sexual violence against women, published the European Union Agency for Fundamental Rights (FRA) in 2014, placed Sweden below Denmark and Finland,[247] and a previous assessment by BrΓ¥ have placed Sweden at an average level among European nations.[233]

[B]According to the FRA study there’s a strong correlation between higher levels of gender equality and disclosure of sexual violence.[/B][247] This, and a greater willingness among Swedish women to report rape in relationships,[248] may also explain the relatively high rates of reported rape in Sweden, which has a long-standing tradition of gender equality policy and legislation, as well as an established women’s movement,[234] and has been ranked as the number one country in sex equality.[235][249]

Κανέναν δεν βομβάρδισε η Ελλάδα. Εμείς όμως τρώμε τους πρόσφυγες στην μάπα και περιμένετε να τους σεβαστούμε όταν αυτοί δεν σέβονται εμάς; Γιατί ρισκάρουν την ζωή τους για να περάσουν στην Ελλάδα; Η Τουρκία δεν είναι ασφαλές χώρα; Οικονομικοί μετανάστες είναι, μυριζουν τα λεφτάκια στην Γερμανία. Αν ήταν πραγματικοί πρόσφυγες, θα καθόντουσαν στο κώλο τους, θα φιλούσαν το πάτωμα, είτε Τούρκικο, έιτε Ελλήνικό, είτε Ιταλικό που βρίσκονται σε ασφαλές χώρα μακριά απ’τον πόλεμο.

Εκτός πραγματικότητας.

Βλέπεις που από μόνος σου ερίζεις την κουβέντα και βάζεις λόγια στο στόμα μου; (Περί του περισσότεροι ο λόγος, ναι ρε, μακάρι να ‘ταν περισσότεροι μπας και μαθαίναμε λίγο παραπάνω τη Διαφορά πρώτα σε εθνικό επίπεδο και μετά σε μεταναστευτικά ζητήματα).
Και εφόσον είσαι βολεμένος και είστε όλοι τα καλά παιδιά, μείνετε εκεί που ενταχθήκατε μια χαρά στη Γη της Επαγγελίας που όλοι όσοι δεν προέρχεστε από τον αραβικό κόσμο ζείτε σε αγαστή σύμπνοια με τους ιθαγενείς φίλους. Γιατί αντίστοιχα μια φίλη ερασμίτισσα εκεί μου είπε ότι ο ρατσισμός που έτρωγε σε καθημερινή βάση ήταν ανείπωτος λόγω της καταγωγής της. Αλλά αυτή κάτι πρέπει να έκανε, εκμεταλλευόταν το κράτος, δεν εξηγείται αλλιώς. Γιατί οι άλλοι προφανέστατα προσπαθούσαν να την εντάξουν αλλά ΟΧΙ, αυτή εκεί, παρίας ενάντια στο σύστημα που τόσο ήθελε το καλό της και δεν έτρωγε υβρισμούς μέχρι και από καθηγητές και παρολίγον ξυλοδαρμούς.
Κοινώς: ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ (εσύ το είπες) Έλληνας του εξωτερικού, ο λιγότερο έμπιστος για να μιλήσει για θέματα μετανάστευσης, καθώς και για την πολιτική κατάσταση της γενέτειράς του. Σαν τους βλαχομπάρμπαδες που πήγαν στο Αμέρικα και αντιμετώπιζαν αφ’ υψηλού τους πάντες, θεωρώντας πως η εκεί εμπειρία τους, τους δίνει το αλάθητο του Πάπα. Καλή συνέχεια και καλό τατού Arbeit Macht Frei, στείλε πιξ όταν το βαρέσεις. Over and out.

Πάμε απ’ τα βασικά: Η Ελλάδα είναι σε ΕΕ/ΝΑΤΟ, βομβαρδίζεις θες δε θες.

Η Τουρκία επίσης είναι στα πρόθυρα εμφυλίου, πολύ ασφαλής χώρα ναι.

Παραιτούμαι προσωπικά. Καμία ελπίδα.

Ρατσιστής είσαι επειδή απλά είσαι ένας ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ. Είναι φακτ. Δεν είναι θέμα άποψης.
Στην περίπτωση σου, το λέει μέχρι και η wikipedia που σου πόσταρα πριν πως είσαι ρατσιστής.

Ζω σε πολυπολιτισμικό πλέον κράτος, τους έχω τριγύρο μου καθημερινά, δεν ζεις σε πολυπολιτισμικό κράτος, ΘΕΛΕΙΣ να μετατραπεί η Ελλάδα σε πολυπολιτισμικό κράτος (μπας και μάθουμε τίποτα μωρέ). Ξέρεις κάτι; Θα το μετανοιώσεις, όσο αριστερός και να είσαι. Είσαι μελλοντικός ψηφοφόρος της ΧΑ, και ας είναι αυτό σε 30-40 χρόνια.

Το άβαταρ σου αντιπροσωπεύει την ιδεολογία σου.

Έτοιμες εγκαταστάσεις για 3.3 εκ. πρόσφυγες στην Σαουδική Αραβία. Γιατί ο αριθμός των προσφύγων που έχει φιλοξενίσει η Σ.Α και όλες οι άλλες χώρες της Αραβικής Χερσονήσου είναι 0;
Πρότειναν όμως, να χτύσουν 200 τζαμιά στην Γερμανία, για τους πρόσφυγες μωρέ.

True story. Το δέχομαι. Τώρα ας το λήξουμε για να πει και κανένας σοβαρός χρήστης τίποτα που να είναι πραγματικά ενδιαφέρον ή έστω κάποιας αξίας.

Απ’ότι φαίνεται μόνο εγώ είμαι σοβαρός εδώ πέρα, όλοι οι αριστεροί, μύρισαν δεξιό αίμα κ ορμήξαν σαν τα σκυλιά να με φάνε για τα πιστεύω μου, δεν μασάω όμως, ξέρω πολύ καλά την αλήθεια και πάνω απ’όλα είμαι ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ, κάτι που εσείς χρειάζεστε επιγόντως.

Ευτυχώς που υπάρχουν και τέτοιες εικόνες όσο κι αν κάποιοι βγάζουν σπυριά.

Και για να κλείσω γιατί βαρέθηκα, σήμερα οι μετανάστες, αύριο οι άστεγοι, οι ανάπηροι, οι ζητιάνοι, οι φτωχοί. Ότι χαλάει την αισθητική της μικροαστικής κουλτούρας μας. Περαστικά.

Πονάει η αλήθεια, καλή σου μέρα.

εσυ δηλαδη στη Γερμανια τι εισαι;
Οικονομικος μεταναστης δεν εισαι; Κι εσυ λεφτα μυριστηκες και πηγες. Γιατι δεν καθοσουν στη ψωροκωσταινα, ρωτησες τον αριο Γερμανο γειτονα σου αν γουσταρει να βλεπει την κωλοφατσα σου;

3ης γενιάς οικονομικός μετανάστης. Και εννοείται, εγώ σαν ευρωπαίος έχω μεγαλύτερη ευκολία και μεγαλύτερο δικαίωμα να μεταναστέψω σε μια άλλη ευρωπαική χώρα, βλέπεις κάτι παράλογο;

Και επειδή άρχισες τις προσωπικές ύβρεις, ε λοιπόν πάρε την κόκκινη σημαία σου, και χώστην στον κώλο σου μωρή κομουνόπουστα, τεμπέλη του κερατά, τράβα να ανάψεις κεράκι στον Στάλιν, παπάρα.

…αμήν :!:

Και τώρα σταματήστε να ασχολείστε μαζί του οκπλζθνξ.