Ποια είναι η καλύτερη κυκλοφορία του 2004; (1ος-9ος/04)

Ποια είναι ως τώρα η καλυτερη κυκλοφορία του 2004 (Ιανουάριος - Σεπτέμβριος) για εσάς;

Ήδη συμπληρώσαμε τα 3/4 της χρονιάς και έχουν βγεί πολλά αξιόλογα cds.

Εγώ βρίσκομαι μεταξύ Scorpions και Megadeth…

Αν δεν σας ικανοποιεί η λίστα βάλτε το δικό σας αγαπημένο…

SCORPIONS - EUROPE - NIGHTWISH - VELVET REVOLVER

Χμ, η λίστα του Αντώνη έχει πολλά καλούδια. Βρισκόμουν μεταξύ Nightwish, Europe και Velvet Revolver. Ψήφισα το τελευταίο και επειδή μου άρεσε ως σύνολο περισσότερο από τ’ άλλα δύο, αλλά κυρίως λόγω προσωπικού κολλήματος (άσε που μιλάμε και για ντεμπούτο). Πάντως μεταξύ VR και Europe είναι δύσκολη η μάχη. Και οι δύο δισκάρες.

Θα υμφωνήσω απόλυτα με Kourou…δε ψηφίζω ακόμα θέλω να ακούσω μια δυο φορές παραπάνω τους europe :lol: Πάντως και οι scorpions ήταν άψογοι…

Απο την λιστα θα ψηφισω το Probot και θα προσθεσω το Electric Wizard - We live το οποιο το εχω λιωσει.Δεν εχει βγει απο το πικαπ μου εδω και 2 εβδομαδες!!!

Velvet Revolver - Motorhead.

Επειδη ομως στην γιορτη μου ολο και καποιο cdακι θα τσιμπησω θα ψηφισω τοτε… 8)

Hμουν μεταξυ Νightwish και Wasp , κατεληξα στους Νightwish κατοπιν συζητησης με ενα αγαπητο μου προσωπο .

Νightwish για τουςς εξης λογους

  1. Απιστευτα κομματια , ολα ειναι 1 και 1
  2. Παραγωγη απο τις καλυτερες
  3. Στιχοι , καλα δεν μιλαμε … million light years away .
  4. Και επειδη τους εχω αδυναμια .

STAGE DOLLS
TNT
PRIDE OF LIONS

To EUROPE den to exo akousei akomi…Apla elpizo na einai oso kalo lete oti einai

Ναι ξέχασα και το ΤΝΤ… Βέβαια από τα παραπάνω πολύ καλό ήταν και το MOTORHEAD, ενώ στα πρώτα ακούσματα μ’ αρέσει και το MEGADETH

Πιστευω πως θα ηταν καλο να περιμενουμε να κλεισει η χρονια μπας και κυκλοφορησει τιποτα φοβερο τους τελευταιους μηνες.
Οχι οτι θαχω λεφτα για να το αγορασω και να το ακουσω αλλα λεμε τωρα…

  • Jeff Scott Soto , From The Inside + Hugo + Jaded Heart :smiley:

Nightwish με χιλια.Για δευτερο θα ψηφιζα Scorpions αλλα το cd των Leave’s Eyes ειναι τελικα πολυ καλυτερο.Για τσεκαρετε τους λιγο εσεις οι οπαδοι των γκρουπ με γυναικεια φωνητικα.Ειναι το νεο γκρουπ της τραγουδιστριας των Theatre of tragedy.

Leave’s Eyes???Τι είδος? Πάνω κάτω σαν nightwish ένα πράμα?

Αρχίζω να πιστεύω ότι οι velvet revolver κάνανε την έκπληξη, για nightwish εγώ θεωρώ το wishmaster ως κορυφαίο αν και το καινούριο δεν είναι άσχημο…

Περισσοτερο με GATHERING μοιαζουν αλλα ειναι ποιο απλοι και ευπεπτοι.

Οι Leave’s Eyes έρχονται σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη κάποιον από τους επόμενους μήνες.

Οι Velvet όντως έκαναν την έκπληξη επειδή οι περισσότεροι δεν περίμεναν ότι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα θα έβγαζαν τέτοιο ανανεωτικό hard rock δίσκο.

Αποφάσισα!!! therion!!! τπτ καλύτερο…ΤΙ? Δεν είναι στις επιλογές???χμμμ…τότε με πολύ δυσκολία velvet revolver, αλλά δε μου πάει να αφήσω το start from the dark gmto :cry:

ΧΑΧΑΧΑ Δεν είσαι καθόλου σε δίλημμα Τάσο…

Στις αγαπημένες μου περιλαμβάνεται πλέον και το “Brand new morning” των MAGNUM!

Eισαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!Για μενα το καλυτερο της χρονιας εως τωρα…Απο σημερα μελος του fan club σου… :smiley: :smiley: :smiley: