Ποιά ομάδα έπαιξε την καλύτερη μπάλα? 2006-2007

Σιγουρα ο Αρης.

Μηδαμινο σε σχεση με τους 3 μεγαλους μπατζετ ομως επαιζε μπαλαρα.
Μετα τον Αρη ειναι ο Πανιωνιος και πολυ μετα οι 3 μεγαλοι.
Ο ΠΑΟ δυστηχως τελευταιος.(ποπο καταντια)

Όχι, τελευταία είναι η Ξάνθη, λόγω των δύο ανόητων που έχει και που έχουν καταντήσει την ομάδα ανέκδοτο και δουλεύουν τον κοσμάκη, του Παν(τ)όπουλου και του Ισπυρλίδη.

Η ΠΑΟΚΑΡΑ ΡΕ!!!

PS:Δεν ειμαι φανατικος8) 8)

Απλως αστειευεσαι…

ενταξει να λεμε οτι μια ομαδα επαιξε την καλυτερη μπαλα και να ειναι 20-25 ποντους απ τον πρωτο καπου δεν ψηλοστεκει…

και ας μην ξεχναμε οτι ο αρης ειχε την κωλοφαρδια να αγωνιστει εκτος εδρας στο τελος με αδιαφορους το βαζελο και το γαυρο και τσιμπησε 4 βαθμους…αλλιως ουτε για ουεφα δεν τον εβλεπα…8)

Sorry, αλλά είδες τα παιχνίδια του ¶ρη με τους 3 μεγάλους στον πρώτο γύρο?? Ήταν πολύ καλύτερος σε όλα, εκτός από το δεύτερο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό… Τον ΠΑΟ τον νικήσαμε, την ΑΕΚ έπρεπε χαλαρά να την είχαμε νικήσει, από κολοφαρδία της δεν έγινε, όσο για τον ΟΣΦΠ, αν στο πρώτο ημίχρονο είχαμε βάλει ακόμα μία από τις τόσες ευκαιρίες που χάσαμε ίσως ο Καστίγιο να μην ήταν αρκετός μετά για να ανατρέψει το σκορ…

Μονο που μια ομαδα δεν κρινεται οτι παιζει την καλυτερη μπαλα ουτε απο 3 ματς ουτε καν απο εναν γυρο. Κρινεται συνολικα ολη τη χρονια. Ο Αρης του Β’ γυρου απλα δεν βλεποταν. Αλλα ειχε περισσοτερη ταξη στο παιχνιδι του…

Αυτή η πρόταση με καλύπτει απόλυτα.

Δυστυχώς κι ο κουλός Ολυμπιακός είναι ο καλύτερος από όλους.

Eχμ.
Το πρωτο σκελος της προτασης ειναι ολιγον ακυρο.Το δευτερο στεκει αρκετα.
Αν δεν βλεποταν αυτος ο Αρης,που επαιζε και επιθετικα και ηταν και καλυτερος αμυντικα απ’οτι στον πρωτο γυρο,τοτε τι να πω…
Εκτος αν β’ γυρο εννοεις μονο τα ματς με νιονιο και μπαογκ,που οντως ημασταν τραγικοι.
Στα υπολοιπα παιξαμε αρκετα καλα.

Εξαρταται πως εννοει κανεις το “παιξαμε καλα”. Γιατι εγω στον Β’ γυρο οποτε ειδα Αρη παρατηρησα μια ομαδα που βασικα ειχε το μυαλο στο να μη φαει γκολ και να κλεψει το παιχνιδι. Παραδειγμα ο αγωνας με τον Εργοτελη στην Κρητη. Νομιζω βαλατε το γκολ καπου στο 10’ και απο κει και περα παγωσατε με πολυ σωστο τροπο το ρυθμο του παιχνιδιου. Εγω αυτο το λεω αποτελεσματικο ποδοσφαιρο, οχι ομως και καλο για τα δικα μου κριτηρια. Καλη μπαλα για μενα παιζει μια ομαδα οταν στοχο της στο παιχνιδι εχει τη δημιουργια φασεων και οχι να “σκοτωνει” το παιχνιδι του αντιπαλου…

Κι εδω επικεντρωνεσαι σε ενα παιχνιδι.Αλλα και παλι,στο συγκεριμενο παιχνιδι παιξαμε καλυτερα απο τον Εργοτελη.Απλα βαλαμε νωρις το γκολ και στη συνεχεια,εκτος του να παιζουμε επιθετικα,προσεχαμε και την αμυνα μας.Αυτος ηταν ο λογος που εχανε τα ματς ο Ογιος,και οταν το κανε ο Ερναντεθ επρεπε να τον κατηγορησουμε?
Το τοπικ λεει ποιος επαιξε την καλυτερη μπαλα φετος.Ειναι συγκριση.Ε,συγκριτικα με ολους,συνεχιζω να πιστευω οτι Αρης και ΑΕΚ παιζαν την καλυτερη μπαλα.Τωρα,αν σε καποια ματς χρησιμοποιησαν και αμυντικες τακτικες,ε δεν βρισκω κατι το παραλογο.Εκτος απο το θεαμα,μετρανε και οι βαθμοι.Αλλιως ο Ογιος θα ηταν θεος.