Νύχτες πρεμιέρας 2010 (15-26/9)

Το πιο αναμενώμενο κινηματογραφικό φεστιβάλ και φέτος το Σεπτέμβριο μονοπωλεί το ενδιαφέρον των σινεφίλ. Πρόγραμμα θα έχουμε προσεχώς και αρκετά σύντομα μιας και σε 10 μέρες το Φεστιβάλ ανοίγει τις πόρτες του στο Αθηναϊκό κοινό.

πληροφορίες εδώ:

www.aiff.gr

προγραμμα απο Τριτη:)

Γαμώ την τρέλα μου, γαμώ, το A Serbian Film το έκοψαν τελικά. Φλώροι…

παντως εχει βγει σε θειους σε dvdscreener αμα το ψαξεις-πολυ καλη ποιοτητα…ασε που ισως καλυτερα απο κει, μιας και σε σινεμα θα πεσει λογικα πολυ λογοκρισια και κοψιμο σκηνων…μαλακια παντως, ελεγα με Μπαμπεφ οτι θα ελεγε να παμε, μιας και προβλεποταν επεισοδιακη προβολη…

Φέτος θα τιμήσουμε όσο πιο πολλές παραστάσεις μπορούμε. Πέρυσι δεν ήξερα τι παίζει και κάθε φορά που ήθελα να πάω σε ταινία δεν έβρισκα ούτε σκαμπό να κάτσω…

θα ειμαστε πάλι εκεί προφανώς

καλά γίνεται πολύς πόλεμος γιαυτό το A Serbian Film…

ναι, το μετονόμασαν Χασαποσέρβικο λέει στα ελληνικά. έλεος. τεσπα, θα στηρίξουμε και φέτος λογικά :smiley:

και φέτος θα τις τιμήσουμε…!!! άντε να βγει το πρόγραμμα!! :D:D

μιας και βλέπω πως το serbian film κόπηκε, όσοι γουστάρετε ακραίες καταστάσεις, στις φετινές νύχτες πρεμιέρας θα παιχτεί το trash humpers του harmony korine…

Κοπηκε το serbian film απο το σουσουρο της esspresso που το μονο που ηθελε ηταν δημοσιοτητα

Βγηκε το προγραμμα στο site

15 χρονια παω κ βλεπω ‘ταινιαρες’ οι οποιες τελικα αποδεικνυονται απλα αξιολογες (γαμημενο hype…)

Φετος που εβαλα μυαλο θα κινηθω safe και θα παω να δω μονο τα 3 ροκ dockumentary

Lemmy
Rolling Stones
Doors

το serbian film ειναι μεσα

πεσμένα πράγματα φέτος

θα δουμε κ θα γράψουμε

αριμπα

Το ειδα ηδη το serbian δεν αξιζει απλα ο σκηνοθετης θελει να γινει διασημος καμια ουσια η ταινια.

Ωπ δεν ήξερα ότι έχει τόσους “φίλους” το φεστιβαλάκι :smiley:
Φέτος θα είμαι για πρώτη φορά μετρημένη, γιατί δεν είμαι για πολλά πολλά με τη δουλειά. Γαμώτο.

Γίνεται τόσος ντόρος για το Serbian Film που κόβω το κεφάλι μου πως θα βρει διανομή οπότε δεν θα πεθάνω κιόλας αν δεν το δω τώρα. Γενικά προτιμώ να πηγαίνω σε ταινίες που δεν παίζει να παιχτούν στις αίθουσες - αποφεύγω έτσι και τον πολύ συνωστισμό (λέμε τώρα).

(Εντιτ) εντωμεταξύ το πόσες μαλακίες έχω δει ανά καιρούς λόγω hype και λόγω ψαρωτικών περιγραφών στο πρόγραμμα ούτε να το σκέφτομαι, ε.
Αλλά έχω πέσει και σε διαμαντάκια. No regrets…:slight_smile:

ενδιαφέρουσα πληροφορία :smiley: έχω δει mr. lonely και gummo (και μισό kids). διαφορετικές αρκετά, αλλά δυνατές πολύ.

επίσης να τονίσω και το πραγματικά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ soundtrack της ταινίας.έχει μέσα αν θυμάμαι καλά από bathory, sleep και eyehategod, μέχρι madonna…
το trash humpers έχει απκτήσει κάποιο hype στους underground κύκλους και είναι γυρισμένο απλά σε λογική vhs.έχω κατεβάσει και το soundtrack, το οποίο όμως δεν έχω ακούσει ακόμα.
πάντως αγαπάμε harmony korine όπως και νά’χει…

Φετος μεσααα

-Black swan
-Buried
-Olivier Smolder

!!!

Δεν τοδα πουθενα στις προβολες

του αρονοφσκυ δεν λες ?

Ναι αυτο εννοω
Αλλα μαλλον επεσα θυμα παραπληροφορησης :confused: