Καλύτεροι δίσκοι της δεκαετίας 2010-2019 ('10's)

Λιστ-άρα!!!

Θενκς για την αναφορά στους Minsk (Μπαντάρα) και Zozobra, που έχω να τα ακούσω αρκετό καιρό.

Από την λίστα δεν έχω την παραμικρή ιδέα για Pile και BOSSK

Σιγά το τέλμα… Καλύτερο από τα μισά προσωπικά του, αν όχι περισσότερα.

Τσεκαρε αυτα τα αλμπουμ να παρεις μια ιδεα!
Pile πολυ δυνατη indie/noise americana - Jesus Lizard σε σημεια - το Dripping ειναι το πιο accessible αλμπουμ τους και σιγουρα αξιζουν ψαξιμο ολα!

Bossk πολυ καλο Αγγλικο post; εχοντας κανει κομματαρες (οπως το ΙΙ ) η μπαντα το πηγε παραπερα και εξελιχθηκε με το Audio Noir.

Πολυ σωστα εβαλες στη λιστα σου το Värähtelijä - πολυ αγαπημενο και το ξεχασα!

Θα εβαζα επισης και :
Bat for Lashes - The Bride
Wolves in the Throne Room - Celestial Lineage
Earth - Full Upon Her Burning Lips

Δεν ηξερα σε ποιο τοπικ να το βαλω, οποτε το βαζω εδω μιας και περιλαμβανει αρκετα ειδη που εγιναν πιο δημοφιλη σε αυτην την δεκαετια. Εκλαψα με power metal.

Youtubeism (μουσικά)

Λίγο άκυρο γτ λέει για τραγούδια και όχι δίσκους αλλά έπρεπε να το πω…

Loudwire είσαι ότι πιο προβλέψιμο και αστείο. Και φτάνει με τους Ghost damn it.

Σαρωνει o Tobias και η αρμαδα του !! :smiley:

κακή λίστα.

Tha evaza perissotera apo 3 tragoudia Ghost mallon.

Cirice
Square Hammer
Miasma
Dance Macabre
Ritual

Aν έχεις ακούσει 10 δίσκους από όλη τη δεκαετία, λογικό

Μάντης είσαι? Έχω ακούσει 5 δίσκους Ghost και 5 δίσκους Leprous. Μάλιστα η 20αδα μου συμπληρώνεται από 15 τραγούδια των Leprous!

Δεν έχω κάτι με τους Ghost απλά δεν τους ακούω. Όμως σοβαρά τώρα αν θεωρεί το loudwire πως η μπάντα που αξίζει 2 και 3 τραγούδια στην εικοσάδα και το ένα μάλιστα 1ο είναι οι Ghost τότε τι να πω;

ενώ τα υπόλοιπα κομμάτια της λίστας είναι κορυφή χαχα. Μην σου πω ότι αυτά των ghost ειναι από τα καλά της λίστας.

Καλά ναι η λίστα ήταν ghost + 1 τραγούδι από όλες τις mainstream μπάντες και κανά 2-3 που θεώρησαν αυτοί ψαγμένα

Δηλαδή επειδή εσύ δεν ακούς τους Ghost… Πρέπει το loudwire να μην τους βάζει στη λίστα και μάλιστα στο νούμερο 1?

Όχι ρε μπρο αλλά αντικειμενικά τώρα όλες οι μπάντες έχουν ένα και μου πετάνε 3 ghost που παίζει να μην είναι και metal {hard rock μου κάνανε}

Να γράψουν OUR top 20 κομπλέ γνώμη τους άλλωστε. Όταν είναι απόλυτοι όμως δικαιούμαι να κριτικάρω.

Δεν την βρίσκω κακή την λίστα, μια χαρά mainstream metal έχει. Εννοείται συμφωνώ με το νούμερο 1!