Νέες Κυκλοφορίες 2020

Είναι πολύ δυνατό και με έπιασε και εμένα εξαπίνης. Προτιμώ τον καινούργιο τραγουδιστή να πω την αλήθεια. Τους είδα τόσες φορές live σαν support στους Metallica και πραγματικά τον θεωρούσα τον αδύναμο κρίκο της μπάντας.

Νέο Ulcerate.

8 Likes

Το νέο Ulcerate…

4 Likes

Ζημια παθαμε με το Ulcerate. Πολυ πιο πιασαρικο απτα προσφατα, ξεπουληθηκαν!
Και ατμόσφαιρα και ριφαρες και γαματα arrangement και τον καλυτερο ντεθ μεταλ ντραμερ. Τρομερο αλμπουμ, μπραβο στους καραφλες!

5 Likes

Οι τυχεροί που το έχουμε, το έχουμε λιώσει.

Προσωπικά αισθάνομαι ότι είναι το καλύτερο τους άλμπουμ κι αυτό από μόνο του, λέει πολλά για το τι κορυφές χτυπάει…

Επίσης, πιστεύω ότι είναι άλμπουμ που δεν αφορά μόνο τους death metal fans, είναι μια σημαντική δουλειά για το metal γενικότερα.

5 Likes

Με βάση αυτό, να πω πως κρατιόμουν να ξεστομίσω λέξη τόσες μέρες.

Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη σύγχρονη μπάντα στον ακραίο ήχο, που κάθε της κυκλοφορία να είναι, για μένα σταθερά καλύτερη της προηγούμενης, πάντα σε εκνευριστικά υψηλό επίπεδο.

Ίσως αυτός ο δίσκος να είναι ο πιο καθαρός black metal που βγάλανε, θυμίζοντας μου τους αγαπημένους Dodecahedron, ίσως και όχι.

Όπως και να έχει,

Rejoice, καθώς μιλάμε για υποψήφιο δίσκο της χρονιάς.

3 Likes

Οι μπαμπάδες των Ulcerate, οι Gorguts :wink:

OK μετά το Obscura έχουν βγάλει ένα δίσκο φοβερό αλλά όχι καλύτερο, όμως επανήλθαν με τον καλύτερο death (?) metal δίσκο της προηγούμενης δεκαετίας.

4 Likes

Και εγώ το θεωρώ τον καλύτερο death metal δίσκο της δεκαετίας…

Μάλιστα, είχα δηλώσει πως αν πρέπει να ακούσει κανείς 1 μόνο δίσκο του ιδιώματος από αυτήν την περίοδο, πρέπει να είναι αυτός…

Ίσως να το θεωρώ πραγματικά το magnum opus τους.

edit: Τώρα που το ξαναβλέπω, με το νέο Ulcerate παραξεπεράστηκε το “Extinguished Light” μου φαίνεται! Απροετοίμαστο με βρήκε η δισκάρα.

1 Like

Καλά τα λες. Κλείνω την παρένθεση του off topic λέγοντας ότι νιώθω ότι το Colored Sands είναι από ένα από τα πιο αδικημένα ή έστω ένα από τα λιγότερο συζητημένα death metal albums σε σχέση με αυτά που προσφέρει στο ιδίωμα. Και είναι κρίμα γιατί η στάθμη ποιότητάς του έχει τρυπήσει το… toit du monde.

2 Likes

5 χρόνια μετά από ανεπανάληπτη δισκάρα επανέρχονται και τα διαλύουν όλα
1 Like

Σε αλλα νεα…


Για να μην ξεχνιομαστε🤟
2 Likes

Οι KSiA “ανοίγουν τον δρόμο”. Κολλητικά (ειδικά το πρώτο).




και ξεχωριστο ποστ γιατι το αξιζουν


2 Likes

Όσοι πιστοί των Pagan Altar και όχι μόνο προσέλθετε. Από τα καλύτερα της χρονιάς μέχρι στιγμής
2 Likes

Ωνασου… Βγήκε, χθες νομίζω. Δεν το άκουσα ακόμη, δεν βλέπω να έχει ποσταριστεί όμως εδώ.

Καλή ακρόαση, θα το τσεκάρω αργότερα.

6 Likes

ενδιαφέρουσα περίπτωση, τουλάχιστον
κόλλησα, 5η φορά σερί :laughing:
3 Likes

Thou & The Body have released a live album of their collaborative set from Roadburn 2018 , with proceeds going to charity. It’s called Everyday, Things Are Getting Worse (yep). They write:

Everyday, Things Are Getting Worse is a live recording of The Body and Thou’s set at Roadburn Festival 2018. All proceeds from the sale of this album will go to www.electricgirls.org.

Electric Girls was founded in 2015 by Flor Serna as a response to her experience as the only female recording engineer at Vital Sounds Recording out of Loyola University. Quickly joined by Maya Ramos, the pair founded Electric Girls to develop leadership skills in young girls through their learning of electronics and computer programming skills. Electric Girls’ first summer camp consisted of just 6 girls; since then, they have reached hundreds of girls between the ages of 5 and 18 in the greater New Orleans area through summer camps, school partnerships, and Saturday workshops.

2 Likes

Όλος ο δίσκος ακούγεται μονορούφι. Εξαιρετικό !
3 Likes

βγηκε το witchraft :slight_smile:

1 Like