Σουπερλίγκα 2012/2013

Ευχομαι με ολη μου την καρδια τα 800.000 που αφορουν μη δεδουλευμενα να τα φαει σε γιατρους. :slight_smile:

[SPOILER]Εφοσον τα παρει, βεβαια. :p[/SPOILER]

ναι ε?
οι ομάδες μαζί με τους προέδρους/ιδιοκτήτες και τους οπαδούς τους που έχουν μέσα σε 2 μήνες καταλύσει όλους τους αθλητικούς νόμους και τους νόμους του κράτους τι να πάθουν??

σε 60 δόσεις τα χρέη των ομάδων προς το δημόσιο λέει!! η πιο αισχρή ρύθμιση στις μέρες μας αλλά κατάρες στον αθλητή??
δηλαδή η αεκ ας πούμε που έχουν χαριστεί το 90% των χρεών της και εχει κάνει διακανονισμό για τα υπόλοιπα, θα κάνει εναν δεύτερο διακανονισμό που θα προγραμματίζει τα ηδη διακανονισμένα χρέη ,καμία κατάρα?
ή ομάδα που εχει κάνει πρόσφατα ευρωπαϊκή διάκριση χωρίς να εχει πληρώσει εισφορές στο κράτος εδω και 3-4 χρόνια και δεν είναι στις κλασικές δυο και κάνει επιτυχίες γιατί δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες όπως άλλες ομάδες παίζοντας σε βάρος τους, ούτε εδώ κατάρα??

εγω λέω σε όλους κατάρες

άραγε καμία επιτυχία ομάδας χωρίς να ειναι παραχαραγμένη υπάρχει πλεον?

ανακοπη έπαθε ο παπουτσακης. σε κρίσιμη κατάσταση λεει.
κρίμα ειναι σχετικά συμπαθής σε σχέση με τους υπόλοιπους που ειναι στο ποδόσφαιρο

Ποια είναι τα μη δεδουλευμένα?

τα 800κατι.δεν είναι χρωστούμενα.

Mωρε δικιο εχεις, αλλα το ξεχειλωνεις τοσο, που αλλαζεις το θεμα συζητησης.

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

το ξέρω. άμα αρχίσω η μαλακία δεν λέει να σταματήσει :stuck_out_tongue:
αλλά πραγματικά δεν εχει νόημα καν να συζητάμε για ελληνικό επαγγελματικό αθλητισμό στην ελλαδα πλέον.
ολες είναι τουλάχιστον αστείες απο θέμα διοίκησης διαχείρισης εως σιχαμερές σε θέματα κατω απο το τραπέζι.

παντως ειναι να απορείς ποιος είναι αυτός που παίρνει την ευθύνη σε καθε ομαδα και λεει, δεν εχω λεφτά στο ταμείο, κάνω κινήσεις αλλά δεν πληρώνω απο τον γεναρη και ούτε πληρώνω εισφορές.το είδα και πέρυσι για πρώτη φορά στην αελ. ολες οι ομάδες δουλεύουν με τα υποτιθέμενα έσοδα της ευρωπης μετά απο 1,5 χρόνο.!!! απο τον ολυμπιακό μεχρι την αελ

…περαστικά νά’ναι του ανθρώπου:):!:

Δηλαδή?
Το δικαστήριο του επιδίκασε ποσό από το πουθενά?

υπήρχε μια ρήτρα στο συμβόλαιο του σηφακη που είναι σαν ασφάλεια για παίχτες εως 28 ετών. αυτή η ρήτρα υπήρχε σε αρχικό συμβόλαιο. με μια ανανέωση/επέκταση ο αρης πίστευε οτι δεν ίσχυε αυτή η ρήτρα.
η εκδίκαση όμως είχε άλλο αποτέλεσμα. είπαν οτι η ρήτρα ισχύει κανονικά.εξ ου και τα 800+ κάτι χιλιάρικα.

πάντως είμαι σχεδόν σιγουρος οτι ο σηφακης δεν στόχευε σε πραγματική απολαβή αυτών των χρημάτων απλά στο πραγματικό χρέος(180κατι χιλιαρικα) και την ελευθέρας.
και προβλέπω κίνηση απο τον ίδιο τον σηφακη υπέρ του αρη. οπότε ο Iron aris θα πάρει πίσω τις κατάρες:p

Εγω προβλεπω 0/2. :stuck_out_tongue:

:lol:
λες ?
συνήθως πάντα στις προσφυγές προστίθενται και άλλες απαιτήσεις που δεν έχουν πάτημα για να βρεθούν δικαιωμένοι στα υπόλοιπα που ζητάνε. είναι μια ηλίθια τακτική που υπάρχει εδω και καιρό.
την χειρότερη όλων την ειχε κανει ο ταυλαριδης. πληρωμένος μεχρι το τελευταίο ευρο των 400 χιλιάδων, και πήγε και έκανε προσφυγή ζητώντας άλλα 400 χιλιαδες απο την επόμενη χρονιά(!!) και την ελευθέρας. τελικά πήρε μόνο την ελευθέρας λόγο ρήξης των σχέσεων των δυο πλευρών με τους παριστάμενους να γελάνε για τις απαιτήσεις του ταυλαριδη.

*καλά μην το λες. αμα δεις τον σηφακη στην έφεση να ειναι με το πλευρό του αρη μην σου κάνει έκπληξη

πεθανε ο παπουτσακης!!

καλο ταξίδι Προεδραρα, ευχαριστουμε για ολα

ε κρίμα ρε πούστη μου. τόσοι τραγικοί υπάρχουν στο ποδόσφαιρο και πέθανε ο ανθρωπάκος.
ο μόνος πλέον(αφου ο πηλαδακης τα γύρισε και αυτός) που δεν πάτησε σε ρυθμίσεις του κράτους και δεν έστρωσε μακρύτερα απο οτι μπορούσε και πάλευε με τις δικές του δυνάμεις.
αντιο

μωραλης για σουπερ λιγκ(πάει ο μποροβηλος. περιμένει άλλη θέση) και σαρρης για επο.
ε εντάξει ρε ολυμπιακαρα. ασε και καμιά θέση για κανένα άλλον :stuck_out_tongue:

*τον μωραλη τον στηρίζει και ο παναθηναϊκός??!! κλειδώνουμε και δεύτερη θέση βλέπω.χαχαχαχαχ

…δεν τα κατάφερε…πραγματικά κρίμα

και τον παπουτσακη που τον στηριξε ο εργοτελης,κλειδωσε θεση στην β’ εθνικη

:lol:

τον παπουτσακη τον στήριξε ο εργοτελης? με έχασες.
επίσης συγκρίνεις εντελώς άλλα μεγέθη.