Σουπερλίγκα 2012/2013

a) +1

b) :lol::lol::stuck_out_tongue:

ο παπουτσακης ηταν προεδρος του εργοτελη αν δε ξες…και ο εργοτελης πηρε το τριτο το μακρυτερο

Βρε Παοκτζη αυτο σου εξηγει και ο Crimson Οτι κατι κανεις λαθος.

Αφου ο [B]Παπουτσακης[/B] ηταν προεδρος του[B] Εργοτελη[/B] ηταν δυνατον ο [B]Εργοτελης[/B] να μην στηριξει τον [B]Παπουτσακη[/B] στην προεδρια ; 8O

ναι βρε ανθρωπε. απλά αυτό που λες δεν βγάζει νόημα. εκτός αν εννοείς τον στήριζε ο ολυμπιακος(σωστά) και πήρε το τρίτο το μακρύτερο.(εσυ γράφεις εργοτελης)

και εγω σου λέω οτι σε τέτοια περίπτωση οτι ειναι διαφορετικές οι καταστάσεις/συσχετισμοί και τα μεγέθη

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο ρε crimson που το διαβασες;;;

εγω αυτο που λεω ειναι οτι η θεση της σουπας λιγκας δεν εχει καμια σχεση με το αν θα ευνοηθουν οι ομαδες που τον στηριζουν η οχι…οποτε με αλλα λογια το οτι στηριζει ο παο η οποιαδηποτε ομαδα τον ταδε εχει ελαχιστη σημασια…

αυτα για την προεδρια της σουπερ λιγκας,η προεδρια της επο ειναι αλλη συζητηση

δεν το διάβασα.μου το είπαν. είπαν πως συμβιβάστηκαν με μια παραχώρηση άλλης θέσης με άνθρωπο του παναθηναϊκού(δεν μπορώ να φανταστώ άλλη απο εκπρόσωπο της σουπα λιγκ στην επο. ή αντιπρόεδρος σουπερ λιγκ αν και δεν πιστεύω).
τώρα όλα αυτά μπορεί να είναι και παπατζες.

[B]Μέσω twitter τοποθετήθηκε στο θέμα των εκλογικών διεργασιών της Σούπερ Λίγκας ο Γιάννης Αλαφούζος.

Ξεκαθάρισε ότι δεν πρόκειται να ψηφίσει τον Γιάννη Μώραλη που προαλείφεται για την προεδρία στη συνέλευση της Παρασκευής.[/B]

Αυτο ηρθα και εγω να ποσταρω αλλα με προλαβες :slight_smile:

παπατζα ήταν τελικά. αν και κρατάω μια πισινή μήπως τον έχουν βγάλει ήδη και δεν θέλει να τρενάρει την προσπάθεια για ανάταση στην ομάδα του παναθηναϊκού

η μεγάλη σφαγή γινεται β εθνικη. εκει που θέλουν να χώσουν άλλες 3 ομάδες απο το πουθενά και να τους δώσουν και τα χρήματα των υπολοίπων. χρηματισμοί, χορηγίες, αλλαγές κανονισμών, εκβιασμοί. βάζω στοίχημα οτι δεν θα τελειώσει ποτε το πρωταθλημα(αν αρχίσει)

το βαζω εδώ μιας και αφορά και την σουπερ λιγκ.
επειδή δεν δέχεται κανείς βολο καβαλα και ηρακλη στην β εθνικη τους πετάνε τυράκι για 5 θέσεις ανόδου. που σημαίνει οτι έχουν σχεδιάσει αύξηση για του χρόνου στην σουπα λιγκ.
και εκεί που νόμιζες οτι η μαλακία εχει ταβάνι…

πόσο ποιο γελοίοι. εδω λέμε πως να γίνουν 12 και οι άλλοι κάνουν πρωταθλήματα με 21 και 18 ομάδες. αει στο διάολο ζώα

[B]Ηθικό θέμα προκύπτει με την υποψηφιότητα του Γιώργου Σαρρή για την προεδρία της ΕΠΟ στις εκλογές του ερχόμενου Οκτώβρη.
[/B]

Μία υποψηφιότητα που δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα, όπως αυτή του Διονύση Ψωμιάδη για παράδειγμα, αλλά παρασκηνιακά ο ίδιος ο πρόεδρος της ΚΕΔ έχει κάνει γνωστό ότι θα διεκδικήσει τον προεδρικό θώκο, έχοντας μάλιστα και την στήριξη του προέδρου του Ολυμπιακού Βαγγέλη Μαρινάκη.

Τη στήριξη αυτή, μάλιστα, τη διαλαλεί σε προέδρους των ενώσεων όλης της χώρας με τους οποίους επικοινωνεί για να τους πάρει με το μέρος του.

Και εδώ ακριβώς είναι το σημείο στο οποίο πρέπει να γίνει ιδιαίτερη μνεία, αφού τίθεται θέμα ηθικής τάξης. Ο Σαρρής παραμένει πρόεδρος της ΚΕΔ και θα έχει ψήφο στην επικείμενη αναδιάρθρωση του πίνακα διαιτησίας της Super League.

Δεκτή η υποψηφιότητά του για την προεδρία της ΕΠΟ, αλλά μήπως πρέπει να παραιτηθεί άμεσα από την προεδρία της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας και να μην έχει λόγο στις επιλογές των διαιτητών που την επόμενη περίοδο θα διαιτητεύσουν αγώνες και του Ολυμπιακού και των αντιπάλων του στη Super League;

[B]Πηγή: Goal[/B]

[B]Άδεια για τρεις?[/B]

Μόνο τρεις ομάδες της Σούπερ Λίγκας, Ατρόμητος, Αστέρας Τρίπολης και Ξάνθη ,πήραν πιστοποιητικό συμμετοχής για το επόμενο πρωτάθλημα, κατά την διάρκεια της σημερινής συνεδρίασης της ΕΕΑ. Στις 2 Αυγούστου η επόμενη συνεδρίαση όπου θα εξεταστούν οι φάκελοι των υπόλοιπων ομάδων. Άναψε η Επιτροπή το «πράσινο φως» στον Σαββίδη που όμως ζήτησε αναβολή για να επανεξετάσει το business plan που έχει καταθέσει για τον ΠΑΟΚ.

Την Πέμπτη συνεδρίασε η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού και άρχισε η εξέταση των φακέλων των ΠΑΕ. Πιστοποιητικό συμμετοχής στο επόμενο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, χορηγήθηκε μόνο σε Ατρόμητο, Αστέρα Τρίπολης και Ξάνθη που είχαν πλήρεις φακέλους. Όλες οι υπόλοιπες ομάδες είχαν κάποιες εκκρεμότητες και οι υποθέσεις τους θα εξεταστούν στην επόμενη συνεδρίαση που θα γίνει στις 2 Αυγούστου.

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με τον νόμο, οι ΠΑΕ μπορούν να προσκομίζουν στοιχεία μέχρι και 15 μέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος (10 Αυγούστου). Σύμφωνα με πληροφορίες όμως, ο υφυπουργός αθλητισμού Γιάννης Ιωαννίδης, έχει ζητήσει από την ΕΕΑ να εξαντληθεί κάθε χρονικό περιθώριο ώστε να διευκολυνθούν οι ομάδες με οικονομικά προβλήματα.

Σε κάθε περίπτωση τα πιστοποιητικά θα δοθούν πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Σε άλλη υπόθεση που εξετάστηκε σήμερα στην ΕΕΑ προέκυψε ότι ο Ιβάν Σαββίδης, έχει προσκομίσει όλα τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για να αποκτήσει μετοχές της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Ωστόσο ο ίδιος ζήτησε αναβολή για να του χορηγηθεί άδεια μέχρι την επόμενη συνεδρίαση προκειμένου να επανεξετάσει το business plan που έχει καταθέσει.

Και συνεχίζουμε το πρόγραμμα μας

Όπως αναμενόταν, ο Γιάννης Μώραλης είναι ο νέος πρόεδρος της Σούπερ Λίγκας. Ο εκ των αντιπροέδρων της ΠΑΕ Ολυμπιακός και μοναδικός υποψήφιος των εκλογών, έλαβε 13 από τις 17 ψήφους, με Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ να ψηφίζουν «απών», ενώ έλειπαν Ατρόμητος και Δόξα Δράμας. Αναπληρωτής πρόεδρος ο Γιώργος Μποροβήλος.

ΑΞΙΟΙ !

…χαζή ερώτηση…ο 17ος, ποιος είναι;:):!:

ο πρόεδρος νομίζω εχει διπλή ψήφο. νομίζω

*θα ήθελα να πω οτι είναι της αελ γιατι μας υπολογίζουν σαν μεγάλη ομάδα που είμαστε, αλλά εδω δεν μας υπολογίζουν στην β.:stuck_out_tongue:

Kαλοκαιράκι…παραλίες… η αβάσταχτη (?) ελαφρότητα του είναι… 10 βιβλιοπροτάσεις για ποδοσφαιρόφιλους αναγνώστες, για βιβλιοφάγους ποδοσφαιρόφιλους.

[B]Μετά Το Νικοπολίδη: 10 Ακόμα Βιβλία Ελλήνων Ποδοσφαιριστών Που Θέλουμε Να Δούμε.
[/B]

Πρόσφατα ο Αντώνης Νικοπολίδης κυκλοφόρησε το βιβλίο “Ο Αγώνας Της Ζωής Μου”. Ακόμα πιο πρόσφατα, το βιβλίο έγινε best-seller και ετοιμάζει νέα έκδοση!

Θα μπορούσε αυτό να είναι η λύση για τους πρώην και νυν ποδοσφαιριστές, τώρα που τα μπάτζετ των ομάδων σφίγγουν; Και αν ναι, ποιοι θα είναι αυτοί που θα σηκώσουν το βάρος της ποδοσφαιρικής λογοτεχνίας και θα πλημμυρίσουν τις παραλίες με κόπιες του best-seller τους;

Το ΣΤΡΟΥΓΚ είναι εδώ, για να δώσει απαντήσεις:

[B]- Βασίλης Τσιάρτας[/B]

Τίτλος: [B]“ΕΓΩ”[/B]

Περίληψη:
[I]Ο Ελ Μάγο, το Αριστερό Πόδι Του Θεού, τα θαύματα που έκανε στη Σεβίλλη γιατρεύοντας λεπρούς, το θαύμα του Euro που μετέτρεψε το Βρύζα σε άνθρωπο: το θαύμα να λέγεσαι Βασίλης Τσιάρτας.

ΜΗ ΧΑΣΕΤΕ την πολυτελή συλλεκτική έκδοση, που συνοδεύεται από CD διάρκειας 38 ώρων στο οποίο ο Βασίλης Τσιάρτας διαβάζει τις δύο πρώτες παραγράφους του βιβλίου, και ΣΟΥΠΕΡ ΑΦΙΣΑ του Βασίλη Τσιάρτα μπροστά σε ένα πίνακα που απεικονίζει τον Βασίλη Τσιάρτα να γεννάει τον εαυτό του.[/I]

[B]“Εξαίσιο. Ένας μέγας αρτίστας της μπάλας και της γραφίδας”[/B] (Βασίλης Τσιάρτας)

[B]- Γρηγόρης Γεωργάτος
[/B]

Τίτλος: “99+1 Εύκολες Συνταγές Με Νεσκαφέ!”

[U]Περίληψη:
Ξαφνιάστε τους φίλους σας στο επόμενο πάρτυ, με κάποια από τις πρωτότυπες συνταγές του ανθρώπου που έφυγε από ούμπερ-ομαδάρα επειδή του έλειπε ο φραπές! Και μετά αυτοί τον ξαναπήραν! Και μετά είπε “χα-χα σόρρυ δεν το 'χω μου λείπει ο φραπές”! Και ξαναέφυγε![/U]

[B]- Κώστας Μήτρογλου
[/B]

Τίτλος: [B]“αφτί ίνε ι ζοί μου”[/B]

Περίληψη:
[I]Το βιβλίο που έρχεται να ταράξει τα νερά - καταδικασμένο να προκαλέσει θύελλα συζητήσεων στους ποδοσφαιρικούς κύκλους και όχι μόνο!

Ο διεθνής επιθετικός δεν αρκείται στο να αποκαλύψει με στοιχεία πως ο Ερνέστο Βαλβέρδε είναι κοπρολάγνος ναζί σατανιστής βάζελος… μα και γίνεται ο πρώτος που κυκλοφορεί ένα ολόκληρο βιβλίο δίχως “η” και “ω”!

Το ιδανικό καλοκαιρινό δώρο αν έχετε παιδί που πάει γυμνάσιο και πρόκειται να σας το γραπώσουν το Σεπτέμβρη οι Εβραίοι με τα σάπια νυχοπόδαρά τους για να του φάνε την καρδιά τελετουργικά μπροστά στον Σόρος![/I]

…η συνέχεια εδώ. :

…γάμησε
:lol::lol::lol:
:):!: