Ευρωλίγκα 2013-14

Ποια Ρεαλ μωρε…

Καλη φαση

Αυτή η εκδοχή της Ταού/Κάχα/Κούτσα είναι τόσο αστεία που μέσα σε 15 λεπτά έχει κάνει καμιά δεκαριά φάσεις άξιες για Shaqtin’A’Fool.

Έδιτ: Ο Πλάις πρέπει να είναι ο Μάρντι Κόλινς των ψηλών.

Πονάνε μάτια

Και μετά τους ενοχλεί ο Μαγουλάς τους ζελέδες.

και Μπασκονια.

Τσιρκο λαμποραλ

Εν μέσω τσίρκου βέβαια, εγώ οφείλω να ξεχωρίσω και να καταθέσω τον σεβασμό μου στον τεράστιο Νοτσιόνι (16π. - 13ρ. - 2τ. - 1κλ.), κάνοντας παράλληλα μια μικρή ευχή το καλοκαίρι στο μουντομπάσκετ να εμφανιστεί αν όχι όλη, τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος της πιο ΚΑΒΛΑΣ πεντάδας στην ιστορία του νεότερου μπάσκετ.

Πριχιόνι - Μανού - Ντελφίνο - Νοτσιόνι - Σκόλα.

Χωρίς να ξεχνάμε και Ομπέρτο βέβαια.

Tσιρκο-τσιρκο η Λαμποραλ,αλλα η πρωτη σκεψη που μου ηρθε στο μυαλο ηταν οτι μεχρι και ο γελωτοποιος ο Σκαριολο πηρε διπλο στο ΟΑΚΑ και εσυ μαλακα Μπαρτζωκα εχεις χασει τρεις φορες εκει μεσα με το ροστερ που εφτιαξες!
Ευχαριστω,συνεχιστε.:slight_smile:

Το συστημα της λαμποραλ στο τελευταιο δεκαλεπτο ηταν να μας μενει η μπαλα στα χερια, δε πειραζει αν δεν γινει σου! Αρκεο να περασουν 24 δευτερα με τη μπαλα στα χερια!
Επισης συγκινητικος χατζηπαπαρας με τη διαιτησια, ακουγα και μπαγλαμαδακι να σιγοπαιζει απο πισω σε καποια φαση.

Απλα περασα να υπερτονισω αυτο !

Ματσάρα το ΤΣΣΚΑ - Γαλατά :!:

Παντως, δε νομιζω να υπαρχει κανεις που να μπορουσε να προβλεψει οτι μια εκ των Μακαμπι/Αρμανι θα παιξει Φ4 και (εφοσον ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ εκμεταλλευτουν τα πλεονεκτηματα εδρας τους) ΟΣΦΠ, ΠΑΟ και Φενερ θα ειναι σπιτι τους.

Ξερουμε προγραμμα 8αδας;; ζευγαρια-μερες;

Αφού ακόμα δεν έχουν βγει τα ζευγάρια ρε γαβ γαβ

Μπαρτσελόνα-Γαλατασαράι/Λοκομοτίβ Κουμπάν

1ο παιχνίδι: Μ. Τρίτη 15/4

2ο παιχνίδι: Μ. Πέμπτη 17/4

Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός/Παναθηναϊκός

1ο παιχνίδι: Μ. Τρίτη 15/4

2ο παιχνίδι: Μ. Πέμπτη 17/4

Αρμάνι-Μακάμπι

1ο παιχνίδι: Μ. Τετάρτη 16/4

2ο παιχνίδι: Μ. Παρασκευή 18/4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός/Ολυμπιακός

1ο παιχνίδι: Μ. Τετάρτη 16/4

2ο παιχνίδι: Μ. Παρασκευή 18/4

Όταν κάποιοι εδώ μέσα τους λέμε σιχάματα, δε μιλάμε στον αέρα

Οι δύο Ελληνικές ομάδες μπορεί και να περάσουν!!!
Δεν το θεωρώ απίθανο

Μπορεί και όχι όμως.

Πολύ παράξενο μου φάνηκε που η Ρεαλ επέλεξε Ολυμπιακό. Αν κάτι πληρώνουν οι Ισπανικές ομάδες κατά καιρούς είναι η υπερβολική τους αυτοπεποίθηση. Η ΤΣΣΚΑ μάλλον θα ταίριαζε λίγο παραπάνω στον Ολυμπιακό βέβαια αλλά οκ, θα έχει ενδιαφέρον η σειρά σίγουρα. Από την άλλη ο ΠΑΟ θα πρέπει να αρχίσει τις προσευχές για επιστροφή Μιλος Τεοντοσιτς, ο τύπος είναι ότι χειρότερο για μια ομάδα σε μεγάλα ματς. Πάντως το πιο πιθανό σενάριο είναι να μην έχουμε ομάδα στο final-4.