Ευρωλίγκα 2013-14

Εδώ και σχεδόν μια δεκαετία έχω ακούσει τους πάντες κάτω από ένα ηλικιακό όριο να το λένε Nokia Arena.

Δε θα ξεχάσω ποτέ το τελευταίο ματς του Top 16 το 2008 στο Βελιγράδι, όποιος κέρδιζε πέρναγε. Νόμιζες ότι ο κόσμος κρεμόταν από την οροφή. Τι ωραίο που θα 'τανε να 'χαμε Final Four εκεί πέρα μέσα.

Θα ειναι οι ιδιες αδερφες που εχουν ξεχασει και ονοματα οπως " Estadio Das Antas".

Και ναι, ενα final 4 στην κλουβαρα θα ηταν ταμαμ (με 4αδα dream senario Ολυμπιακος,Παναθηναικος,Παρτιζαν, Μακαμπι = Warhammer 40K).

Καλά αρουρίνο άμα καθόταν τέτοιο σενάριο η χτεσινή Τούμπα θα έμοιαζε μπροστά στην Χάλα Πιονίρ με αίθουσα διεξαγωγής εκδήλωσης του εξωραϊστικού συλλόγου Κάτω Πετραλώνων :!:

http://warhammer.hardwired.hu/gallery/wh40k/40k_005.jpg

τα παμε

αθεραπευτα ηλιθιος και ασχετος :bow:

Εγω τον αγαπαω

ΜΑΓΚΕΣ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΑΤΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ

Και εγω τους καταλανους βλεπω να το σηκωνουν

Το πιθανότερο είναι πως θα αποκλειστούν και οι δύο την Παρασκευή (κρατάμε ευλαβικά τα γούρια), αυτό που έχει σημασία όμως είναι πως ΚΛΑΝΕΙ ΜΕΝΤΕΣ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ για μία ακόμη χρονιά. Σωστά ΕΠΗ και για τους δύο αυτό που έκαναν μέχρι σήμερα.

Το αστείο είναι πως το άγχος έχει πάει και στις δύο περιπτώσεις στους απέναντι:
Αν η Ρεάλ αποκλειστεί, θα τους σταυρώσουν για την ήττα με την Ζαλγκίρις. Αν η ΤΣΣΚΑ αποκλειστεί, θα συμπληρώσει μια 3τία επικού fail: φαβορί όλη τη χρονιά / αποτυχία στο τέλος.

Η πεμπτουσια αυτων που ειδαμε αποψε. Χατζηγεωργιου, γαμημενη χολερα της ελληνικης δημοσιογραφιας…

Στη φαση που ο Λασμε παταει γραμμη κρατωντας μπαλα
"Ο Λασμε κραταει τη γραμμη, αλλα παταει τη μπαλα. Εεε κραταει τη γραμμη εννοουσα." Μετα το ριπλεη “Ο Λασμε δεν παταει τη μπαλαγραμμη” ή καπως ετσι, κλαμα.

Μόλις είδα ότι τα ματς γίνονται την Παρασκευή! 3 σε 5 μέρες. Κωμικοτραγική διοργάνωση για ΑΛΛΗ μία φορά. Πέρυσι τουλάχιστον είχαν δώσει μία βδομάδα για το 5ο παιχνίδι.

…εεε δεν το περίμεναν και όλοι νά’χουμε 5ο παιχνίδι, και οι δυο

…μπρε να τον ακούτε τον αφρατούλη τον Stef:D

:):!:

Όταν ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ όμως έκανε πόλεμο στον πούστη τον Μπερτομέου τον λέγατε όλοι γραφικό :!:

Το γενικό σχόλιο είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν ξεγράφεις τις πραγματικά μεγάλες ομάδες. Για ΠΑΟ και ΟΣΦΠ προφανώς στα αντίστοιχα θρεντς, αλλά όταν βλέπεις Μακάμπι να καταστρέφει κυριολεκτικά την υποτίθεται full form Μιλάνο, ε, σέβεσαι. Σέβεσαι πολύ.

Ρε, Παναθηναϊκός, Μακάμπι, Ολυμπιακός και μετά το χάος λέμε.

4η περίοδος 32-10 λέμε.

Μεγάλες φανέλες είναι και η Μπαρτσελόνα και η ΤΣΣΚΑ, μη λέμε ό,τι νάναι.

Επίσης, παρότι γενικότερα συμφωνώ για Μακάμπι, αν το δούμε και λίγο αγωνιστικά είναι σχεδόν ίδια ομάδα με Μιλάνο και απλά στη σειρά τα ατού της έπιασαν καλύτερα απόδοση από τα αντίστοιχα των Ιταλών. Δηλαδή δε νομίζω ότι παίκτες τύπου Χίκμαν και Τάιους ένιωσαν το βάρος της φανέλας και ανέβηκαν επίπεδο. Η δύναμη του Γιαντ Ελιάου είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο βέβαια.

Bαλε και το Μπλατ στο κολπο και τη γενικοτερη λειτουργια της ομαδας, που τα τελευταια εχει ενα συγκεκριμενο project (τα μπατζετ 2000-2006 δεν υπαρχουν πια) και το στηριζει.

Δεν το συζητώ για Μπλατ, από τους κορυφαίους προπονητές της τελευταίας δεκαετίας.