Ευρωλίγκα 2013-14

Κι ο Χατζηγεωργιου πορωνεται με φασεις παικτων του ΠΑΟ παντα μεν, που ειναι συγκλονιστικες και ειναι βγαλμενες απο τις ωραιοτερες σελιδες του ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ μπασκετ δε:!:

“ειμαι υπερβολικος ΙΣΩΣ” :lol:

Προφανώς, λες να ασχολιόμουν σοβαρά με το ποιο τα δύο πίκπα της ΔΤ είναι καλύτερο;

Μέχρι και ο μεγάλος Γκάρι το λέει, δεν είναι μπάσκετ αυτό.

Τι ξέρουν κι αυτοί, ας έρθουν Ευρώπη να μάθουν πως παίζεται σωστα το τόπι :lol:

Αν οντως το παρει η Ρεαλ φετος θα εχει τερματισει και το αθλημα, θα το εχει στειλει σε αλλο επιπεδο. Εξωπραγματικο μπασκετ και αποτελεσματικο ταυτοχρονως που απο το 1993 που βλεπω μπασκετ δε θυμαμαι να το εχει παιξει αλλη ευρωπαικη ομαδα, ουτε καν η Maccabi του Γκερσον το 2004/05

Ειδα το β’ημιχρονο σημερα, δε χορταινεται αυτη η ομαδα. Αν ειναι να μας αποκλεισει αυτη φετος, χαλαλι. Μεχρι και ο Μπουρουσης φαινεται συμπαθητικη φυσιογνωμια με τη φανελα της:lol:

S. Rodriguez ειναι ο καλυτερος οργανωτης στην Ευρωπη αυτην την στιγμη

Όχι, ο Διαμαντίδης είναι.

Οντως η Ρεαλ ειναι σε περιοδο μεγαλου φορμαρισματος και παιζει τρομερο μπασκετ, αλλα δεν ξερω αν θα παιζει ετσι μεχρι το τελος της χρονιας. Θα κανει κοιλια και αυτη καποια στιγμη. Μεχρι τωρα παντως εχει το απολυτο νικων σε Ευρωλιγκα και Ισπανια.

Την Ρεαλ δεν την έχω δει φέτος αλλά τα αποτελέσματα της φαίνονται εξωπραγματικά και πολύ εντυπωσιακά. Σύμφωνα με αυτά είναι το απόλυτο φαβορί αυτή την στιγμή για τον τίτλο μακράν του δευτέρου. Το θέμα ωστόσο είναι πως στην Ευρώπη το μπάσκετ που συνήθως νικάει δεν είναι το πιο εντυπωσιακό, ενώ κάθε φορά που έχουμε μια τόσο θεαματική και αποτελεσματική ομάδα στην επίθεση, όλοι οι υπόλοιποι προπονητές αναπολούν την Λιμοζ και προσπαθούν να της μοιάσουν. Κάποιος συνήθως τα καταφέρνει.

Την Ρεαλ να την δουμε στα κρισιμα παιχνιδια γιατι εγω την εχω για πολυ looser ομαδα και πιστευω οτι θα με δικαιωση για ακομα μια φορα!!!

η ρεαλ ειναι ομαδα που ανεβαινει συνεχεια τα τελευταια 2 χρονια. παιζει οντως και καλο μπασκετ. το loser πως το εκρινες? επειδη εχασε περσι εναν τελικο μετα απο τοσα χρονια?

Δεν ειναι μονο ο τελικος και προπερσι πηγαινε καλα αλλα μολις ηρθαν τα κρισιμα παιχνιδια που η μπαλα εκαιγε ειδες τα αποτελεσματα

απο τοτε ομως ειχε συμμετεοχη σε final 4 και σε τελικο. αρα δεν την λες loser. βελτιωμενη την λες. loser να την πουμε αν χασει κανα δυο τελικους ακομα, ενω ολα τα φοντα ειναι υπερ της.

Δεν θα το έλεγα.

Από τη Ζαλγκίρις του '99 και μετά δε νομίζω πως υπάρχει κάποια πρωταθλήτρια Ευρώπης που να έπαιζε καταστροφικό μπάσκετ. Μόνο ο Ολυμπιακός το '12 έπαιξε κλεφτοπόλεμο σε κάποια διστήματα των αγώνων του (και πάλι, όχι σε όλους). Σίγουρα όλες οι ομάδες που πήραν το τρόπαιο είχαν ισορροπία μετάξυ επίθεσης και άμυνας και δεν ήταν ραν-εν-γκαν και μπάτε σκύλοι αλέστε πίσω, αλλά δε νομίζω ότι η Μακάμπι, ο ΠΑΟ, η ΤΣΣΚΑ και ο περσινός Ολυμπιακός προσπάθησαν έστω και στο ελάχιστο να μοιάσουν στην Λιμόζ. Το ίδιο μάλιστα θα έλεγα πως ισχύει και για τις περισσότερες από τις ομάδες που πλαισίωναν τις παραπάνω στα διάφορα φάηναλ-4.

ναι οκ την Λιμοζ χάριν υπερβολής την ανέφεραν βασικά και όχι επειδή υπάρχουν ομάδες σήμερα που έχουν υιοθετήσει το στυλ της. Αλλά γενικά το στυλ του γρήγορου θεαματικού μπασκετ με το μεγάλο σκορ δεν το βλέπεις και τόσο συχνά στην ευρώπη. Μετά την Ζαλγίρις ουσιαστικά μόνο η Μακάμπι και Μπαρτσελόνα έπαιξαν τέτοιο μπασκετ έχοντας διάρκεια και αποτελεσματικότητα αλλά και αυτές ακόμα τα τελευταία χρόνια έφαγαν πολλές νίλες σε final-4. Λιμόζ ευτυχώς ποτέ δεν ξαναείδαμε, αντι-μπάσκετ δεν μπορώ να πω ότι έπαιξε κανείς αλλά πολλές φορές στα δύσκολα οι καλές ομάδες θα βγάλουν τον αμυντικό τους εαυτό χωρίς να νοιάζονται και τόσο για την επίθεση, όπου βλέπουμε καλά ματς γενικά αλλά αρκετά συντηρητικά στα δύσκολα. Αν η Ρεαλ τελειώσει με αυτούς του ρυθμούς και έναν τίτλο στο τσεπάκι της θα είναι μεγάλο κατόρθωμα.

Έχασε η Ρεάλ ενώ ο μέγιστος Μπουρούσης ξανάρχισε τις εριστικές παπαριές του.

Ωραίο ματς το Φενέρ-παο. Μεγαλα σουτ!

H τσσκα μας έδειξε πως η ρεαλ δεν ειναι ανίκητη,χωρίς μάλιστα να παιζουν χαινς και ουιμς.
Ο Λίνας πήρε το ματς στο τέλος και έστειλε τον Πάο στο 3-1.

Παντα τον γουσταρα τον Λιναρα.Οσα χρονια κι αν περασουν,οσους τραυματισμους κι αν εχει,τα κακαλα του θα παραμενουν τεραστια.

O Krstic εψαχνε καρεκλα προχειρη αποψε:p… Ενταξει θα εχανε καποια στιγμη, δε μου λεει κατι η σημερινη ηττα προς το παρον.

Ο Λιναρας δυστυχως αυτο που εκανε στο 73-69 οταν ηταν σε εμας το εκανε 4-5 φορες σε καθε αγωνα. Ειναι πολυ πεσμενος και απλως μας κανει flashback που και που για το τι παικταρας υπηρξε. Τον λατρευω αλλα για καλο δικο μας μακαρι να μην επανελθει στα τοτε επιπεδα:p

Επαναλαμβανω πως η Fenerbahce εχει πολυ ταλεντο, και τον καλυτερο προπονητη… μην την ξεγραφετε. Εν τω μεταξυ shootout με τον Ολυμπιακο, shootout και με τον Παναθηναικο. Τα παντα εμπαιναν εκατερωθεν, εκτος απο δυο τραβηγμενα του Φωτση

Σταματήστε να παίρνετε τσιμπούκια στον Κλειζα. Τουλάχιστον ας πάρει κουπες πρώτα και μετα (με ηγεσια ε…)

40 τριποντα ο βαζελος σημερα. Κατεβείτε ρε και μια φορα με μας ετσι, οχι μονο με ειδικές προσαρμογές. Θα πεσει σε κατάθλιψη ο Σπαν :frowning: