Ευρωλίγκα 2014/2015

…ισχύει…τι πουστρομάδα[-X

:):!:

Όπως τα λέει ο Γράκχος τέλος

Μικροπρέπεια αλλά δεν πειράζει καθόλου, έχουμε λόγο να “χρωστάμε”

Τεράστιος Νοτσιόνι και πανάξιος mvp

Όπως τα λέει ο Γράκχος, αλλά το άξιζε η πουτάνα. Ρησπέκτ στην ομάδα μας ,που έκανε υπέρβαση αποκλείοντας καπάκια Μπαρτσελόνα και Τσσκα

Για να τα λέμε όλα, πάντως, σκατά στους Ισπανούς για το unfair στο τέλος, ναι, αλλά σκατά και στο Σπανούλη που απ’ ότι διαβάζω έλεγε στον Ματσιούλις “ποιος είσαι, είσαι πουθενάς, σκάσε” και άλλα τέτοια όμορφα. Σε ποιον, στον Γιόνας ρε, στον πιο υποδειγματικό χαρακτήρα που έχει παίξει τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα, που δεν προκάλεσε ποτέ και κανέναν. Είσαι ξεφτίλας ρε κοντέ, τέλος. Όσο μεγάλος κι αν είσαι παικτικά, με το να πετάς τέτοιες καφρίλες θα είσαι μικρός και τιποτένιος, καθόλου διαφορετικός από τους Ρούντι, Ρέγες και λοιπούς με τους οποίους τσακώνεσαι συνήθως.

Απλά για την ιστορία, την έκανε τη μαλακία του και ο Γιονας και υπάρχουν φωτογραφιες.

Δεν θέλω να φέρω αντίλογο στα λεγόμενα σου, γιατί κανένας μας δεν υποχρεούται να πιστέψει τους ισχυρισμούς των εμπλεκόμενων αλλά βγήκαν και αυτά τα στιγμιότυπα…

http://www.sport24.gr/Basket/EuropeBasket/h-proklhsh-toy-matsioulis-ston-spanoulh.3475557.html

Σ αυτό το βίντεο φαίνεται ότι η μανούρα ξεκινάει νωρίτερα. Επίσης, παρόλο που πρόπερσι ο Σπανούλης έδωσε το χέρι σε όλους τους ηττημένους, εκείνοι στη δική τους κατάκτηση προτίμησαν να παριστάνουν ότι δε θα επιτεθούν, μετά να σουτάρουν και για κερασάκι να πικάρουν τον αντίπαλο δίνοντας του τη μπάλα στα μούτρα και όχι στον ρεφ όπως αρμόζει σε έναν πρωταθλητή

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Olympiakos/h-entash-anamesa-se-spanoulh-kai-rounti.3475468.html

Τρομερός ο Αργεντίνος.

…μεγάλη παικτούρα και προσωπικότητα ο Αργεντίνος:):!:

Ναι, τις είδα τις φωτογραφίες, αλλά σύμφωνα με το ρεπορτάζ οι χειρονομίες ήταν μετά τις “αβρότητες” του Σπανούλη - στην αρχή ο Ματσιούλις απλά μπήκε στη μέση για να μην ξεφύγει η μανούρα ανάμεσα σε Σπανούλη και Ρούντι. Τώρα εντάξει, δεν ξέρω αν έγινε όντως έτσι, με ποια σειρά έγιναν αυτά που έγιναν κτλ., το μόνο που ξέρω είναι ότι όταν γυρνάς σε αντίπαλο (που ΔΕΝ είναι κάνας Ρούντι) και του λες “ποιος είσαι συ που θα μου απευθύνεις και το λόγο”, είσαι ξεφτιλισμένος, τέλος λέμε.

Ε, νταξ, υπαρχει και αυτο που λεμε trash talking και ειναι μερος του αθληματος ρε παιδια, πως να το κανουμε;

Στην τελευταια επιθεση της Ρεαλ, δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εξοργιζεστε, μιας και θα εμενε χρονος και στον ολυμπιακο για να κανει αυτος την τελευταια επιθεση, αλλα και το σουτ ηταν περισσοτερο διαδικαστικο ωστε να τελειωσει το παιχνιδι παρα οτι ‘‘ξεγελασαν’’ τον αντιπαλο. Το να γινουν δυο επιθεσεις οπου συνεχομενα θα ακουστει η κορνα της ληξης του χρονου, αυτο δεν εχει γινει ποτε και θα ηταν αστειο.

Καλα, εχουμε ξαναδει, ομως και το να αδιαφορει κι η γραμματεια σ’ αυτα τα δευτερολεπτα και, γενικως, να υπολειτουργησουν καπως ολα, ωσπου να τελειωσει, αν και δε διαφωνω σ’ αυτο που λες.

Συμφωνώ. Ένα σκοτωμένο τρίποντο βάρεσαν, για να μη τους μείνει η μπάλα στα χέρια, σιγά το unfair. Αν έκαναν κάνα μπάσιμο ή κάρφωμα, τότε ναι, θα ήταν μαλάκες (λίγο ακόμα :lol:).

Έχοντας δει αρκετές φορές τη φάση, τείνω κι εγώ προς την άποψη ότι εν τέλει ο Σέρχι δεν έκανε και καμιά τεράστια αλητεία, φαίνεται σα να πετάει τη μπάλα πάνω στη λήξη της “επίθεσης” και απλά έτυχε να μπει, ΟΚ, και πάλι δεν είναι ό,τι καλύτερο να κάνεις έστω κι αυτό το τυχαίο σουτ όταν έχουν κριθεί όλα, αλλά ας πούμε ότι η περίπτωση του Σέρχι δεν είναι και τόσο τραγική. Η πραγματική αλητεία είναι που ο Ρούντι - ο οποίος ενώ οι υπόλοιποι πανηγυρίζουν ή δίνουν τα χέρια με τους παίκτες του Ολυμπιακού, “τα λέει” με Σπανούλη - πάει μετά παίρνει τη μπάλα και του την αφήνει στα χέρια. Εντάξει, δε μου κάνει και καμιά τεράστια εντύπωση εδώ που τα λέμε. Ρούντι είναι, έχει κάνει και απείρως χειρότερα!

Εγώ λέω να μην υπερβάλλουμε, μια κοκορομαχία της πλάκας ήταν. Σιγά και τι έκανε ο Ρούντι, σιγά και τι είπε ο Σπανούλης στον Ματσιούλις. Αυτά στο ΝΒΑ τα λέγανε μεταξύ τους ο Τζόρνταν με τον Ρέτζι και ο Κόμπε με τον Άιβερσον.

Το βασικό πρόβλημα ήταν πως ο Ρούντι εσπρωχνε και έτρεχε για να πάρει το ριμπάουντ αν δεν έμπαινε το τρίποντο. Ούτε το ότι έδωσε την μπάλα. Ούτε το ότι μπήκε το τρίποντο


Δειτε και αυτο το βιντεο,που δειχνει και πως χωθηκε στον καυγα το υποδειγμα ανθρωπου,Ματσιουλις.

Εγώ λέω να μην ασχολούμαστε με τα καραγκιοζιλίκια του τελευταίου λεπτού πάντως και να αποθεώσουμε Αντρές Νοσιόνι, έναν τεράστιο φόργουορντ (και μέλος της πιο καύλας πεντάδας που εμφανίστηκε ποτέ σε διοργανώσεις εθνικών ομάδων) που στα 36 του έκανε πλάκα σε όποιο τεσσάρι αντιμετώπισε μέσα στη σεζόν.

Νταξ μωρέ, αυτοί οι ψευτοτσαμπουκάδες είναι μέρος του παιχνιδιού. Έπρεπε να είχαμε μέσα Άντιτς να τους σβούραγε σφαλιάρες :stuck_out_tongue: Ελπίζω οι Αγγελόπουλοι το καλοκαίρι να ενισχύσουν την ομάδα και να μην βασιστούν απλά στη μαχητική ψυχή των παικτών. Αν το κάνουν θα είμαστε πάλι Βερολίνο.