Ευρωλίγκα 2022-2023

Άσχημα πολύ τα πράγματα

Το άγχος δεν είναι δικαιολογία, αντιθέτως μία ομάδα όπως ο Ολυμπιακός που έχει μπαρουτοκαπνισμένους παίχτες, θα έπρεπε να είναι πιο συγκροτημένη. Σίγουρα παίζει ρόλο και το άγχος, δεν λέω, αλλά αυτό ισχύει και για τις δύο ομάδες.

Έχει δρόμο πάντως, ας μην προδικαζουμε την μοίρα του παιχνιδιού από τώρα.

Για το καθαρά αγωνιστικό δεν έχω σχόλια, το έβαλα στα μισά της δεύτερης περιόδου.

1 Like

Πολύ πιθανό να το παλέψουμε λίγο ακόμα αλλά δυστυχώς γίνεται αυτό που περίμενα. Αυτό που γίνεται πάντα όταν βαφτίζουμε τους εαυτούς μας φαβορί.

Η Μονακό τι άγχος να 'χει, με house money παίζει :stuck_out_tongue:. Ο Ολυμπιακός έχει τις προσδοκίες και την αντικειμενικά καλύτερη ομάδα αλλά σε μονά παιχνίδια…

Έτσι κι αλλιώς ο Ολυμπιακός στο β’ ημίχρονο πάντα γκαζώνει.

Ωραία, φαίνεται πως γύρισε!

Επιμένω πάντως πως αν κερδίσουμε σήμερα, ΔΕΝ είμαστε φαβορί στον τελικό.

Με 27-2 σε ενα δεκάλεπτο δεν έχει χάσει ποτέ κανείς.

3 Likes

Επικο δεκαλεπτο

44 ποντοι ρε παιδια ακομα, να παρουμε βινυλιο dodheimsgard, κ τα ρεστα ζαμπονοτυροπιτες… παμε γερα! :joy:

2 Likes

6 Likes

Καλά που πρόλαβα να τα γράψω :exclamation:

2 Likes

Έπρεπε να κλείσω τηλεόραση, να φυγωαπο το σπιτι να εγώ γραφείο. Να δω πως θα το κάνω την Κυριακή αυτό! Χαχα. Απίστευτο 3ο δεκάλεπτο, μπράβο μάγκες.

Καλά όχι ότι βλέπω πολλή Ευρωλίγκα αλλά σε F4 δε θυμάμαι πολλούς παίκτες να γέρνουν έτσι ματς χωρίς να χρειαστεί να σουτάρουν καν όπως ο Walkup σήμερα.

5 Likes

Μία σύντομη παρέμβαση:

ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ!!!

5 Likes

Λιοντάρια - Χριστιανοί το 3ο δεκάλεπτο
Καθηλωτικός ο Ολυμπιακός, μεγάλο μπάσκετ, τους έκανε να φαίνονται ομαδούλα. Μπράβο κόουτς, δεν θα ήθελα να ξέρω τι χριστοστάθμιση έπεσε στο ημίχρονο

7 Likes

Όταν ξέρεις από μπάσκετ και έχεις μάτι,… :rofl:

Νίκο μου, έχω ταΐσει φοβισμένο περιστέρι στο Σύνταγμα και με κουτσούλισε

Τα αυτονόητα που βλέπαμε όλοι έγραψε. Εκτός κι αν στο α’ ημίχρονο έβλεπες άλλο ματς.

3 Likes

Κανένα αυτονόητο. Πάντα πρέπει να περιμένεις το ξέσπασμα μιας ομάδας και μετά να βγάζεις γλώσσα. Ο συγκεκριμένος εκτός ότι είναι αντι-Ολυμπιακός είναι και άσχετος με το τόπι. Για κανένα μπαντμινγκτον ίσως να είναι καλύτερος

Το 2ο δεκάλεπτο μου έφερε ντε ζαβού απ το περσινό 4ο δεκάλεπτο με εφές. Μια Μονακό με διαφορά που δεν μπορούσαμε να καλύψουμε όχι επειδή ήταν τρομερός ο αντίπαλος αλλά επειδή εμείς δεν κάναμε ούτε τα βασικά.

Το άγχος εμφανές με τόσες χαμένες βολές και τον Παπ να χάνει 2 εύκολα lay up μόνος του. Να χάσουμε ρε φίλε αν αξίζει να χάσουμε όχι πάλι έτσι.

Τέσπα στο 3ο δεκάλεπτο εμφανίστηκε ο Ολυμπιακός που βλέπαμε όλη την χρονιά. Όσο έφευγε το άγχος τόσο καλύτερα παίζαμε και απ την στιγμή που είχε μπει το νερό στο αυλάκι δεν γινόταν να χάσεις απ την Μονακό. Για την εμπειρία το λέω γιατί σαν ομάδα πρέπει να είμαι τρελός για να πω ότι δεν είναι καλή

Πάμε τελικό και όπου βγει δεν θα θυμώσω αν δεν το πάρουμε αρκεί να είμαστε εντάξει με τους εαυτούς μας και παίξουμε όπως ξέρουμε

ΥΓ Μεγάλη κουβέντα αν επιτρέπεται τόσο άγχος. Νομίζω δεν επιτρέπεται ειδικά για παίχτες της εμπειρίας του Παπανικολάου. Ίσως η κουβέντα του φαβορί να έκανε ζημία βέβαια. Πράγμα που με οδηγεί στην 2η μεγάλη κουβέντα αν είναι ο Ολυμπιακός φαβορί. ΟΧΙ δεν είναι. Αν με ρωτάς είναι η καλύτερη ομάδα απ τις 4 αλλά έχεις να κάνεις με ομάδες που πέρασαν αξιοκρατικά με 34 αγωνιστικές και μια σειρά των 3 νικών και τις βάζεις να παίξουν 2 νοκ άουτ. Ε όταν έχουν τόσο μικρή διαφορά και πολλά κρίνονται με την βραδιά τι κουβέντα για φαβορί να κάνουμε. Καταλαβαίνω την παράδοση και καταλαβαίνω ότι η ομάδα μου έχει βοηθηθεί απ το φορματ ειδικά σε κάτι ματς με τσκα (μόνο το 13 την είχαμε σε σειρά αγώνων) αλλά κρίνεται προσπάθεια 39 ματς σε ένα νοκ άουτ. Και το νιώσαμε στο πετσί μας πέρσι με τον Μίσιτς. Να γίνουν όλα σειρές η να κρατήσεις το στοιχείο της έκπληξης ; Δύσκολο ερώτημα

2 Likes

Το 27-2 θα μνημονεύεται για χρόνια.
Στη #2 θέση μετά το 73-38.

3 Likes