Αντίδραση (σήμερα είναι,23/4)

Ποιοι?
[CENTER]Αντίδραση
Void Walker
Indico
Raw In Sect
[/CENTER]

Πού?
Όνομα του Ρόδου, Καλλιθέα (Πλατεία Δαβάκη δίπλα)

Πότε?
23/4/08 (σήμερα είναι) ώρα έναρξης 21:00.

Πόσο?
10 ευρώ με ποτό

Γιατί?
Γιατί είναι οι Αντίδραση να ουμ’. Ούγκ.

:slight_smile:

Ρε γαμώτο δεν νομίζω να μπορώ… Χθες μου το θύμισε ο Τζίμης των Raw In Sect, αλλά μάλλον δεν θα ΄πάω. Καλά να περάσει όποιος πάει. ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΗΗΗΗ!!!

Τους ειδα περισυ τετοια εποχη στην Πατρα.Αρκετα καλοι ηταν αν και το μαγαζι δεν εκανε
για λαιβ.

O Davidian ψήθηκε ήδη πάντως χαχαχαχαχα! Αυτά είναι! Εντάξει ο νέος τραγουδιστής βέβαια δεν πιάνει με τίποτα την old school καφρίλα του original, αλλά τεσπά θα γίνει χαμός!

O νεος τραγουδιστης φοραγε μπλουζακι Cryptic Slaughter :respect: !
Εννοειται οτι τιποτα δεν μπορει να συγκριθει με το original line-up.

Oσοι πιστοί προσέλθετε…8)

Δυστυχως 6 ωρες θελω με το αυτοκινητο, η 1 ωρα με το αεροπλανο αλλα και 150 euro οποτε μαλλον δεν γινεται…:):):slight_smile:

[-X [-X [-X [-X

πώς κάνεις έτσι για 6 ωρίτσες???

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν πειράζει φίλε, κάπου θα τους πετύχεις την επόμενη φορά!

Μακαρι να ρθουν κ θεσσαλονικη!

Aς παρουμε τα πραγματα με την σειρά…το ολο event ανοιξαν οι raw in sect με το δυναμικο + τεχνικό thrash metal τους…Διεκρινα πολλες επιρροες απο την αμερικανικη σκηνη του είδους και οι αρμονικες τους ηταν machine head style…πολυ καλες και οι διασκευές τους στα black magic (Slayer) και spirit crusher(Death…)…Κατοπιν ηταν η σειρα των Indico με το δυναμικο punk/hardcore τους (με ελληνικό στιχο κιολας) οι οποιοι διασκευασαν Gotta go (Agnostic front),hey ho lets go (Ramones) και ενα των Misfits…(δεν θυμαμαι ποιο…) highlight της εμφανισης τους,το ξεσπασμα του κιθαριστα ο οποιος τα εβαλε με τον ηχοληπτη επειδη δεν ακουγοταν η κιθαρα του…:lol: (μαλιστα ειχε και μια μικρη διακοπη εκεί το live…)…Χωρις μεγαλη καθυστερηση παιρνουν θεση στο σανιδι η αποκαλυψη της βραδιάς για μένα Void Walker (παρθενικο live κιολας…)…στην αρχη νομιζα πως βγηκε ο Anselmo στην σκηνη παντως…(τελειως σωσιας ο τύπος…:lol: )…Πραγματικα ξετιναξαν το μαγαζί με το δυναμικο thrash/core/heavy τους και πιστευω οτι αν συνεχισουν έτσι θα φτασουν πολύ ψηλά…Αll hail Void walker…Και ηρθε η μεγαλη στγμη των θρυλικών Headliners…Mην γελάσετε αλλα περιμενα απο το γυμνασιο αυτην την στιγμή…:lol: Με νεο τραγουδιστη πλεον (ο οποιος ανταποκριθηκε αψογα στα καθηκοντα του) και με την ιδια ενεργεια και ρυθμο που ειχαν καποτε,(παροτι μεγαλωσαν…),μας αφησαν κυριολεκτικα με τα μυαλα στο χερι…Selist best of κανονικο,το pit να δινει και να παίρνει,η αδρεναλινη στα κοκκινα,πραγματικα μια συναυλια που θυμισε αλλες εποχές και που δειχνει οτι μερικες μπαντες το εχουν ακομα το μικροβιο…Highlight της εμφανισης τους το Aίμα στους δρομους…(απορω που το θυμηθηκαν…:lol: )…Και του χρονου…

Y.Γ Ηail to sigkafros Panagiotis for the mosh pit…

Αν δε βαριεσαι η αν θυμασαι, μπορεις να γράψεις setlist…

Από οσο θυμαμαι…(με τυχαια σειρά)

-Γενοκτονια
-Ψυχιατρεία
-Αιμα στους δρομους
-Βρωμικος πολεμος
-ΕΛ.ΑΣ
-Τηλεοραση
-Εγω την κανω
-Αλητες ειναι τα ΜΑΤ και οι ασφαλιτες…
-Αντιδραση
-Κανεις για μενα…

Παιξανε και πολλα απο το τελευταιο τους που δεν τα ηξερα…(βασικα νομιζα οτι ειχαν διαλυσει…:lol: )…Ας βοηθησει ο Παναγιωτης στα κομματια που ξεχασα…:slight_smile:

έλα εδώ είμαι και εγώ.!!! πω πω το κεφάλι μου είναι σκατά!! έχω και κάτι γρατζουνιές!!! αντίδραση ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!

με λίγη προσπάθεια διακρίνονται δύο γνωστοι συμφορουμίτες!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τα είπε ο σύγκαφρος Davidian μια χαρά! το σετλιστ. Χμμ να πω ότι δεν παίξανε το Γενοκτονία (που είναι τωων Stress) οι αντίδραση (το οποίο το έχουν διασκευάσει και αυτοί όμως), αλλά οι Indico. Λοιπόν: ότι θυμάμαι:

Φωτιά
Παντού και πουθενά
Κανείς Για μένα
Αίμα στους δρόμους
Εγώ την Κάνω
Βρώμικος Πόλεμος
Χοιρινό Κρέας
18-20
Αυτή είναι η ελλάδα
Θέλω να ζήσω
Έγχρωμη tv - ασπρόμαυρη ζωή
Ελεύθερη Τηλεόραση
Νέα τάξη πραγμάτων
Ε (ίσως το καλύτερο κομμάτι τους από το EP που κυκλοφόρησαν κάπου το 97)
Εφιάλτης
Ψυχιατρεία
Εισαγωγή - 300
ΕΛ.ΑΣ
Αντίδραση

Ατάκες του κιθαρίστα:
σε μία φάση πριν το live τον χαιρετάω:

  • Παναγιώτης, χάρηκα!!!
  • Παναγιώτη θα μου κάνεις μια χάρη?
  • Τί?
  • Μετά μπορείς να σπάσεις ολόκληρο το μαγαζί?

χαχαχαχααχχααχαα! ρε αυτά είναι ρε!!! και γαμώ!

Πολλές μπύρες πολύ κοπάνημα, respect στο σχήμα που πρωτοέπαιξε hardcore/crust στην χώρα μας! Τα λέμε μάγξες την κάνω για χωριό! see you!!!

Ελα ρε… παιζαν αυτοι;

Νταξ, απ οτι φαινεται δεν ειναι γραφτο να τους δω live.:lol:

μετά απο όλα αυτά τα ωραία που διαβάσαμε από τα παιδιά απο πάνω , ζηλέψαμε και λίγο αλλά τεσπά, εγω θα μείνω εδώ:

Το Σάββατο θα μαι κι εγώ εκεί! Μην πιείτε πολύ μέχρι να έρθω ε! Περιμενετε και μενα για το χαμό! :D:D :!: :roll:

Tελευταιο σχολιο:oσοι φανς thrash/core/heavy ακουστε οπωσδηποτε void walker…Τα σπανε ασχημα…

Α! παίξανε και το “Νέα Ελπίδα”, είμαι απαράδεκτος που το ξέχασα, μιας και ειναι ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια!

:lol: :lol: :lol: :lol:

χαχαχαχα
για αλλο λογο γραφτηκα στο φορουμ και επεσα στο λαιβ αυτο!

Λοιπον,οσο οι παραπανω φορουμιτες κοπανιοντουσαν με το “αντιδραση” και ο αλλος φιλος τραβαγε με το κινητο,εγω ξεκολαγα ευλαβικα την playlist μπροστα απο τα ποδια του μπασιστα και σας την γραφω ακριβως οπως την εχω μπροστα μου.

1.Φωτια
2.Παντου και πουθενα
3.Θελω να ζησω
4.Νεα ελπιδα
5.Ελευθερη τηλεοραση
6.Το τελευταιο μας δακρυ
7.Χοιρινο κρεας
8.Ε
9.Εφιαλτης
10.Ψυχιατρεια
11.Βρομικος πολεμος
12.Νεα ταξη πραγματων
13.Κατασταση κινδυνου
14.Απομονωση
15.Εισαγωγη-300
16.18-20
17Εγω την κανω
18.Κανεις για μενα
19.Αυτη ειναι η Ελλαδα
20.Εγχρωμη tv-ασπρομαυρη ζωη
21.Αιμα στους δρομους
22.Θεοι του φοβου
23.ΕΛ.ΑΣ
24.Αντιδραση

Να συμπληρωσω πως συνολικα επαιξαν πανω απο μιαμισι ωρα και να καταγγειλω τον τυπο με τα καστανα μαλλια στο βιντεο που ποσταριστηκε πιο πανω,οτι παραλιγο να μου σπασει το καλαμι αθελα του στο μος πιτ.Συγχωρειται αν ειναι φορουμιτης :stuck_out_tongue:
Επισης τα εμπειρα μου ματια,επιασαν τυπο που καθοταν πισω ο οποιος τραβηξε ολη(:wink: τη συναυλια σε βιντεο.Το ερωτηματικο το βαζω μιας και τουλαχιστον οποτε κοιταγα προς τα εκει αυτος τραβαγε με την καμερα,οποτε λογικα καποιος φιλος της μπαντας ηταν η κανας τρελλαμενος:lol: Αν παντως ενδιαφερεται να μοιραστει οτι τραβηξε…εδω ειμαστε 8)

χαχαχα καλώς ήρθες φίλε και έχω και εγώ να καταγγειλώ έναν άλλον τύπο που δεν φαίνεται στο βίντεο που με έπαιρνε σηκωτό και με τοποθετούσε στο πιτ συνεχεία, όχι ότι δεν το έκανα και μόνος μου, αλλά ήταν σπαστικό! χαχα! με βρήκε μικρόσωμο και με εκματαλλεύτηκε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αν κατάλαβα ποιον καστανό τύπο (που πήγε να σου σπάσει το καλάμι) εννοείς, δεν είναι συμφορουμίτης :smiley:

Cheers!