24η Έκθεση Βιβλίου Πειραιά, 11-27/6/2010 στο Πασαλιμάνι

24η Έκθεση Βιβλίου Πειραιά
Δημοσίευση: 10 Ιουνίου 2010
Ο Σύλλογος Βιβλιοχαρτοπωλών και Εκδοτών Πειραιά, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Πολιτισμού και με την συνεργασία της Νομαρχίας Πειραιά και του Δήμου Πειραιά, διοργανώνει και φέτος έκθεση βιβλίου στο Πασαλιμάνι.

Η Έκθεση Βιβλίου του Πειραιά πραγματοποιείται στο Πασαλιμάνι κι ανοίγει τις πύλες της, την Παρασκευή 11 Ιουνίου και ολοκληρώνεται την Κυριακή 27 Ιουνίου 2010.

Ωράριο Λειτουργίας: καθημερινά 19:00- 23:00 μ.μ.

http://entertainment.in.gr/html/ent/503/ent.86503.asp

Θα το τιμήσουμε και φέτος, όπως κάνουμε δηλαδή τα τελευταία χρόνια. Όπως πέρασα είδα περισσότερα περίπτερα από ότι πέρυσι, γύρο στα 85. Πολλοί εκδοτικοί Οίκοι, πολλά βιβλία.

Το Σαββατο μαλλον θα περασουμε μια βολτα :slight_smile:

Τέλεια για βολτίτσα Σάββατο βράδυ, χρόνια τώρα. Από μικρό παιδί πάω. Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι δεν βρίσκεις και τις καλύτερες τιμές. Στάνταρ όμως θα την τιμήσω κι εγώ, ποδαράτο από το σπίτι μου.

Τιμές ίδιες με τα μαγαζιά σχεδόν, άντε να είναι 1 ευρώ κάτω, ή σου κάνουν 10% έκπτωση. Άλλα μου αρέσει όπως είναι τοποθετημένα τα περίπτερα στη σειρά σε όλο το μήκος σχεδόν του πεζόδρομου. Όντως για βολτίτσα και μερικά ψώνια(πάντα αγοράζω 2-3 βιβλία στη χειρότερη) είναι ότι πρέπει.

Και διπλα στη θαλασσα μια χαρουλιτα…πολυ ζεστη μην εχει μονο.Βολτουλα εκει και μετα βουρ για μπυρες! :stuck_out_tongue:

Γευσιτέλεια και ξερό ψωμί:p Γενικά θα έχει ζέστη, τουλάχιστον έτσι ακούω.
Πέρυσι δεν μου άρεσε η έκθεση, μου φάνηκε ότι είχαν λίγα βιβλία και τα περίπτερα ήταν σαφώς λιγότερα.

Φίλη-μορφή έχει αποσπάσει αυτόγραφο από ΤΖΕΝΗ ΧΕΙΛΟΥΔΑΚΗ σε αυτήν την έκθεση.

Όντως, έχεις δίκιο. Θυμάμαι, είχα φτάσει στο τέλος της και αναρωτιόμουνα που είναι το υπόλοιπο.

Και την Χειλουδάκη θυμάμαι πριν χρόνια που είχε έρθει να προωθήσει το βιβλίο της. Επική φάση!

Ακριβώς το ίδιο αναρωτιόμουν και εγώ. Με τη Χειλουδάκη το θυμάμαι και εγώ, αν και την ήξερα μόνο σαν όνομα, δεν ήξερα τίποτα παραπάνω(βασικά ούτε τώρα ξέρω:-s:-s)

Επίσης όλοι ξέρετε πάμε Περίπτερο Anubis, Κέδρος, Αρχέτυπο και Λιβάνης.
Και θέλω να πάρω και κάτι από ένα τύπο που τον βλέπω κάθε χρόνο που πουλάει κομμάτια από δεινόσαυρους και φτιάχνεις τον σκελετό…

Δεν εχω παει σε εκθεση βιβλιου στον Πειραια. Σας κοβω και ευχαριστημενους οποτε ευκαιρια για βολτα 8)

Παντως υποτιθεται στις εκθεσεις ειναι λιγο πιο φτηνα…Ελπιζω φετος να ισχυει αυτο :-k