Παρασκευή 29/3 @ Stage25 : Verbal Delirium LIVE (παρουσίαση νέου δίσκου!)

Για πάμε.

Οι δικοί μας Verbal Delirium παρουσιάζουν live το νέο τους δίσκο, From The Small Hours Of Weakness.

Την Παρασκευή 29/3, στο Stage25 στο Περιστέρι (κλικ!). Στις 23:00, είσοδος 8 ευρώ με μπύρα ή κρασί.

Και λίγα λόγια παραπάνω.


Πρόκειται για το νέο τους, αριστουργηματικό πόνημα, μετά το ντεμπούτο So Close And Yet So Far Away (2010).
Βρετανικό κατά βάση psych/prog rock της οικογένειας των Van Der Graaf Generator/Peter Hammill και πρώιμων Genesis. Πολύ 70’s, αλλά και πολύ φρέσκο, πολύ σύγχρονο, με επιρροές από εναλλακτικό ροκ της εποχής και κυρίως Radiohead. Εμφανείς, όμως, και οι καταβολές των μουσικών, καθώς δεν του λείπουν τα ελληνικά στοιχεία, πολύ σωστά και αριστοτεχνικά τοποθετημένα.

Όσοι το έχουν ακούσει, είναι ήδη εκεί. Όσοι δεν το έχουν ακούσει, παρακαλούνται να το κάνουν και δε θα βγουν χαμένοι. Δικά μας παιδιά είναι άλλωστε και διάολε, εν προκειμένω ΑΞΙΖΟΥΝ και τη στήριξη.

Η σελίδα των Verbal Delirium στο facebook -> http://www.facebook.com/VerbalDelirium?fref=ts

Και μερικές κομματάρες:
10.000 Roses
Disintegration
Sudden Winter (εδώ λυγάνε και οι μπλακμεταλλερς!)

Προβλέπεται live δυναμίτης!!

Τετοιος δίσκος έχει να βγει χρόνια στην Ελλάδα,εξαιρετική αισθητική πέρα απο τον “συγκεκριμένο” μουσικό ήχο.Με λίγα λόγια θεωρώ πως ο καθένας θα ξετρελαθεί

Οσοι μπορούμε ας πάμε,είναι ειλικρινά μεγαλειώδες άλμπουμ.
Για να έχουμε το ελληνικό ροκ που μας αξίζει ρε αδερφέ:!:

υστερα απο μια πρωτη γευση ακουω πρωτοτυπους και ορεξατους ηχους!

ωραια φαση!αν ηταν σαλονικα θα πηγαινα!

Εγώ δε το χω με τις περιγραφές το μόνο που θα έλεγα είναι ότι τουλάχιστον για μένα είναι σημαντικό να στηρίζουμε δουλειές που έχουν πολλά να πουν.
Απόλαυση!

Ναι Θεσσαλονίκη θα ταν ωραία…

[SPOILER]σήμερα στο αμφιθέατρο εγώ με ακουστικά στα αυτιά να ακούω το παραπάνω και ταυτόχρονα (?) να προσέχω[/SPOILER]

Χαχα, ομορφιές, αυτό είναι το νόημα της παρακολούθησης!

Και ποια Σαλόνικα, κατέβα δώθε. 8)

Τουλάχιστον οι Αθηναίοι ψηθείτε ρε σεις!
Αν αξίζει να σπρώξουμε κάτι εγχώριο μουσικά, οι Verbal Delirium εμπίπτουν χωρίς αμφιβολία.

Αυτό που κατάφεραν στο “From The Small Hours Of Weakness” δε συμβαίνει κάθε μέρα (όχι μόνο εντός Ελλάδας).

Αν είμαι ζωντανός, θα είμαι εκεί. Συν τοις άλλοις, είναι νομίζω μια καλή ευκαιρία να γνωριστούμε κιόλας σε ζεστό συναυλιακό περιβάλλον (πρώτα ο Θεός…).

[B]ΔΩΣΤΟΥ[/B][B]!!![/B]

παιδιά τον δίσκο ακούστε, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σας κάνει να θέλετε να τους δείτε και live.

ρε σ αυτό το sudden winter ο tony banks αγκαλιάζει τον Χατζιδάκι και κλαίει γοερά στην πλάτη του.

ανοίξτε και θρεντ για τον δίσκο!!

Νομίζω ότι είχα να πω το είπα. Θα είναι καλά.Και μια που ο banks αγκαλιάζει το χατζηδάκι…

ΦΡΑΝΚ

edit : χωρίς μαλακίες, λίγα είναι τα αλμπουμ που κάνανε τον Τσακαλία να δακρύσει.

[SPOILER][/SPOILER]

Θα στηρίξουμε την φάση εννοείται, τα παιδιά το αξίζουν και με το παραπάνω!

Λογικα θα ειμαι και εγω εκει.

Ειμαι ηδη εκει :slight_smile:

και ciccada μαζί :smiley:

ΑΥΤΑ ειναι 8)

Any updates ? :smiley: θα δώσουμε πολλοί το παρών ;

Παλικάρι μου εσύ που το κάνεις και απ!! :smiley:

Για πάμε…!

Ε ρε γλέντιαααα!!!

ΨΗΘΕΙΤΕ!!!

Ενδεχεται να ειμαι και εγω.

Πανικός!! Θα μας πιάσει verbal delirium:D

Eνημερωτικά :

Η συναυλία αύριο θα αρχίσει 10,30 ΑΚΡΙΒΩΣ!!! και επειδή ακούγεται ότι θα έχει κόσμο φροντίστε όσοι έρθετε να είστε έγκαιρα εκεί!!

Doors open 10:00μ.μ

Πως παμε αληθεια στο μαγαζι;