Γιάννης Αγγελάκας και οι Επισκέπτες, Διώνη - 29,30/01 @ Fuzz

Ω, ναι το ακουω κ εγω συνεχεια ετσι… Και εγω σημερα πηρα ενα εισιτηριο για την αυριανη συναυλια… Στη 1 ημουν εγω…

Μακάρι να μπορούσα να ξαναπάω αύριο…

ΜΑ-ΓΕΙ-Α!!!

Έφτασα τη στιγμή που είχε ξεκινήσει γιατί έφαγα τούμπα με το μηχανάκι καθώς πήγαινα,αλλά δεν πτοούμαστε από τέτοια!!! :lol:
Ξεκίνησε 21:35 και τέλειωσε 23:50 με ένα πεντάλεπτο διάλειμμα!!!
Έπαιξε απ’ όλες τις συνεργασίες του…σε όσα είπε από τρύπες έγινε πανικός,αλλά και γενικά πολύ ζεστός ο κόσμος…
Το γνωστό ωωω ειν’ ωραία στον παράδεισο ακούστηκε ουκ ολίγες φορές και ενώ παλιότερα ξενέρωνα όταν το φωνάζανε,τώρα που ο Αγγελάκας έχει αρχίσει και ξαναβάζει αρκετά απο Τρύπες δε με χάλασε…που ξέρεις ίσως το ξανακούσω live κάποια στιγμή… :D:D

ΜΑ-ΓΕΙ-Α!!!

Το μαγαζί γεμάτο μέχρι πίσω…ο ήχος στην αρχή μέτριος,μετά έστρωσε κάπως,αλλά στα τραγούδια που ο Αγγελάκας απαγγέλει χανόταν τελείως η φωνή…εξαερισμός μηδέν…δε με ξετρέλανε το νέο fuzz…
Οι “Διώνη” αρκετά καλές στο ένα που ακούγονταν…στο άλλο κάπου χάθηκαν οι φωνές τους…η αλήθεια είναι οτι περίμενα να είναι σε περισσότερα τραγούδια επι σκηνής…
Οι μουσικοί του φοβεροί!!!Με ζωντάνια,ενεργητικότητα,πάρα πάρα πολύ καλοί!!!Μορφάρα ο τρομπετίστας ο χοντρός με τα μούσια που έπεζε γυμνός από τη μέση και πάνω με τιράντες!!! :lol::lol::lol:
Τέλεια συναυλία…από τις καλύτερες που έχω πάει…
Και με μια λέξη…δεν ξέρω αν σας το είπα… :stuck_out_tongue:

ΜΑ-ΓΕΙ-Α!!!

SOLD OUT;;;;;;;;;;;;;;

Καλά θα την κάνουμε την προσπάθειά μας αύριο μπας και αλλά αν τον χάσω πάλι θα φάω μια ξενέρα… :frowning:

Σχεδόν ακριβώς ό,τι λέει ο αποπάνω.

Οι Διώνη εμφανίστηκαν λίγο και ήταν εμφανώς τρακαρισμένες. Γενικά πάντως υπήρχαν προοπτικές να συμμετάσχουν περισσότερο.

Ο Αγγελάκας πιο ευδιάθετος από ποτέ, σέτλιστ με τα πάντα όλα μέσα, μουσικάρες και ο Σαδίκης μορφάρα! Ένα live γεμάτο ειλικρίνεια.

Τελικά και μένα σήμερα το “ω, είν’ ωραία στον παράδεισο” δε με χάλασε. Είναι εμφανές πόσο δισκεδάζει πλέον στα τραγούδια απ’ τις Τρύπες. Κάντο το γαμημένο το reunion να τα ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!

Ο αποπάνω είμαι εγώ… :stuck_out_tongue:

Διάολε! Ο,τι είχα να πω το είπε ο non-serviam (kai o chrisp gia tn sadiki)…:stuck_out_tongue:
Απλά ο εξαερισμός του Fuzz δεν ήταν και ανύπαρκτος. Έχω πάει και σε χειρότερα…
Και επειδή συμπάθειες είναι αυτές… Φώτης Σιώτας, οε, οε, οε!
ΥΓ. Εκείνος ο γίγαντας ο χοντρός τι μορφάρα είναι ρε!!

Δωστε καμια σετλιστ ρε αλητες να δουμε τι θα χασουμε σημερα…:!:

Αγγελακας πιο πειραματικος απο ποτε. Video Wall απο πισω μαγεια. Σαδικης για ακομη μια φορα αιωνια νεος και κεφατος. Το Fuzz παντως ασφυκτικα γεματο. Θα νιωθαμε πιο ανθρωπινα αν εκοβαν καμια 100 λιγοτερα εισητηρια. Εξαερισμος αν οχι ανυπαρκτος, ανεπαρκης.Το μπαρ πανακριβο και ενας τυπος στην πορτα να ψαχνει για μπυρες στις γυναικιες τσαντες…ελεος. Συνολικα μια ομορφη βραδια παρα τις αντιξοες συνθηκες.

Εκπληξη της βραδιας το Δεν χωρας πουθενα

Μικρές επισημάνσεις για το (κατά τ’ άλλα καλό) live report:

  • Το Χωρίς Κανόνα είναι των Εν Πλω.
  • Το πρώτο κομμάτι είναι το ποίημα Δέλτα από την συλλογή του, “Πως Τολμάς και Νοσταλγείς Τσόγλανε”, μελοποιημένο. Δεν ξέρω αν έχει περιληφθεί σε κάποιον δίσκο, σ’ιγουρα πάντως δεν βρίσκεται στο OST του Ψυχή Βαθιά.
  • Sold-out είχε γίνει (σχεδόν τελευταία στιγμή βέβαια) και το live του στο Gagarin την άνοιξη του 2007. Σαφώς μικρότερος χώρος πάντως και μιλάμε για μια βραδιά, όχι για δύο.
  • Ο Αγγελάκας για πρώτη φορά (απ’ όσες τον έχω δει) έδειξε τόσο άνετος και με τις ιαχές "ω ειν’ ωραία στον παράδεισο (άλλες φορές σχολίαζε αρκετά καυστικά) αλλά και με τις εκτελέσεις κομματιών από Τρύπες. Εδώ έκανε devil horns στο Δε Χωράς Πουθενά τι να λέμε τώρα…

Ακουσα το ακυκλοφόρητο κομμάτι που έπαιξε στην συναυλία (δεν πήγα)

μου φάνηκε αρκετά καλό.