3 Doors Down - The Better Life

Το 1ο Album μιας αρκετά καλής Alternative μπάντας. Πώς σας φαίνεται; Εμένα μ’αρέσει πολύ ειδικά το Kryptonite :wink:

Δεν ξέρω πόσο alternative είναι… πάντως είναι αρκετά καλό cdάκι και το 2ο τους επίσης (δεν θυμάμαι τίτλο…).
Έχουν ωραία τραγούδια αλλά από ένα σημείο και μετά πανομοιότυπα…

Έχω το “The Better Life” αλλά δε μπορώ να πω ότι το έχω ακούσει και πολλές φορές.΄Έχει αρκετά ενδιαφέροντα τραγούδια που ακούγονται άνετα οποιαδήποτε στιγμή αλλά από κάποιο σημείο καταντάει κάπως βαρετό και πανομοιότυπο όπως είπε ο daydreamer.

Εγώ πάντως το έχω ακούσει πάρα πολλές φορές και δεν το βαριέμαι. Το 2ο CD τους λέγεται Away From The Sun και δυστυχώς δεν το έχω. :frowning: Όταν εννοείς δε ξέρεις κατά πόσο Alternative είναι τι εννοείς;

Ποιο πολύ mainstream rock μου φαίνονται, με τραγούδια που ακολουθούν πολύ κλασικές δομές…

Βασίκα μ’αρέσει μία μπαλάντα τους…I’m here without you…κάπως έτσι αν δεν κάνω λάθος…Φάση έχουν… :twisted:

Το Better Life ήταν πολύ ωραίο cd. (εμένα δηλαδή μ’αρεσε πολύ!-γιατί αυτά τα πράγματα είναι και υποκειμενικά…) Αλλά έχω την αίσθηση ότι το Away From The Sun παραήταν ίδιο και άρχισε να γίνεται κάπως βαρετό. Δεν ξεχώρισαν παρά 2-3 (το πολύ) τραγούδια… Κρίμα γιατί φάνηκε να έχουν δυνατότητες… :frowning:

PS. Τι χαβάς κι αυτός βρε παιδάκι μου, να βγάζουν τα καινούργια συγκροτήματα δίσκους πανομοιότυπους όταν βλέπουν ότι ο πρώτος τους κάνει επιτυχία… Καμία ποικιλλία πλέον? Μα όλοι για τη μάσα πάνε?? :x

exw kapoia mp3 apo autous einai arketa kaloi :smiley: