3 Inches of Blood

Swedish Death Metal meets Judas Priest? Το συγκρότημα που ήθελε αλλά δεν έφτιαξε ποτέ ο metal god? Καλά κάνουν και μένουν underground band? Ο Καναδάς γ@@@ει και δέρνει? 'Η μήπως το “Deadly Sinners” είναι το hidden track που δεν μπήκε ποτέ στο Painkiller? Σας ακούω φίλοι/φίλες…

Καλή μπάντα, παντρεύει το νέο με το παλιό, παρ’όλα αυτά δεν μου έχουν κάνει το λεγόμενο “κλικ”

Eμένα μου αρέσουνε. Τους ακούω ευχάριστα!

To Deadly Sinners είναι γαμάτι κομματάκι, ότι πρέπει για headbanging κ γενικά η μπάντα παίζει πολύ καλά! Πολύ γαμάτο είναι και το The Goatriders Horde. Μπείτε στο site της μπάντας και ακούστε το!!

EDIT: Έχουν γαμάτο artwork!!

εμετικοί.

Συμφωνώ!Συν οτι μόνο στο underground δεν παραμένουν!

υπηρχε τετοιο thread και δν το ειχα παρει χαμπαρι…???..απαραδεκτος:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Μια απο τις καλυτερες νεες μπαντες κατα τη γνωμη μου οι 3 Inches Of Blood
Αν και το Αdvance and Vanquish ειναι καταπληκτικο με το προσφατο Fire Up Το Τhe Blades τα ισοπεδωσαν ολα…
Εχοντας σαν βαση το κλασσικο 80s speed metal,μας παρουσιαζουν ακρως πορωτικα κομματια τα οποια βασιζονται σε στακατα πιασαρικα riffακια…:band:
Σε αυτο προσθετουμε την επικη διαθεση και θεματολογια,τα αρκετα metalcore στοιχεια,τις σουηδικες μελωδιες,την priestιλα στα φωνητικα,και τη μοντερνα παραγωγη που ανεβαζει ακομα περισσοτερο τις ηδη εμπνευσμενες συνθεσεις…
Προσωπικα τους θεωρω μια εξαιρετικη μιξη του συγχρονου και του παλιου ηχου.:slight_smile: :slight_smile: …μακαρι να ερθουν για κανα live…

Δεν τρελαινομαι…

ασε τον μεταλ γκοντ εκει που ειναι. μια χαρα καθεται.:stuck_out_tongue: προσωπικα η εν λογω μπαντα δε μου εκανε ποτε το ιδιαιτερο κλικ. μια φορα προσπαθησα να ασχοληθω μαζι της, ανεπιτυχως θα ελεγα. απαντησα μονο επειδη ειδα το υβριστικο σχολιο.:stuck_out_tongue:

flash of iron, leather, spikes, and swords!
mighty warriors with metal on their side!
enemies of metal, your death is our reward!
triumphant victory when you bring the steel to life

Οκ, αρχικά όπως φαίνεται από τους στίχους τους, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛΛΟΥ, και αυτό είναι καλό! :stuck_out_tongue:

Πολύ ωραίοι, το Advance and vanquish ωραίος δίσκος, αλλά μη μιλάμε και για πρωτοτυπία μόνο και μόνο επειδή έχουν λίγο πιο κάφρικα φωνητικά σε ορισμένα σημεία. Στην ουσία τα κομμάτια τους είναι αμιγώς metal!

Και δε θα τους σύγκρινα τόσο με Priest του Painkiller… Μοιάζουν άπειρα περισσότερο με Accept! O τραγουδιστής τους είμαι 1000% σίγουρος κοιμάται με μία αφίσα του Udo πάνω απ’ το κεφάλι του!!

Πάντως τα καταφέρνουν και σε πορώνουν και αυτό είναι μεγάλο ατού!

κρατουν το παλιο και καλο Heavy Metal και Hard Rock ζοντανω…

σε αντίθεση με τα ελληνικά που πεθαίνουν με γοργούς ρυθμούς…

…αστειάκι!

μπαντα που εμπεριεχει στην ταμπελα της την λεξη κλασσικο δε με ελκυει.Παραυτα, συμφωνω με ολα οσα λεει ο θρεντ σταρτερ για το deadly sinners

πάμε πάλι headbanging…

γουστάρω 3.o.b.
το a.a.v. ήταν δισκάρα αλλά το επόμενο ήταν ένα σκαλί κάτω. γιά να δούμε τι λέει το νέο…

εγω αρχισα να τους ακουω οταν ειδα το ποστ πριν δυο μερες.Το advance and vanquish συγκεκριμενα που ακουσα μου φανηκε αρκετα καλο με μερικα πωρωτικα σημεια.Γουσταρω την φωνη του τραγουδιστη που φερνει λιγο σε dani filth και κοτας οταν της κοβουν τον λαιμο

πλακιτσα φενεται να έχουν (τώρα τους ακουω πρώτη φορά).δεν θα τρελαθούμε κιόλας!!!

πριν χρονια τους ακουγα πολυ τωρα δεν με συγκινουν πλεον, συν οτι το καινουργιο cd δεν με ενθουσιασε καθολου.

Μπαμπ.

γαμάνε