3-The end is begun

Μεγάλη μπάντα οι 3.
Ντάξει το "The End Is Begun είναι ο ορισμός της δισκάρας.

Μάλλον κάπως όπως τα λέτε είναι τα πράγματα.

Χωρίς να με “κολλήσει” με τη μια όπως το Wake Pig, ακρόαση με την ακρόαση γίνεται όλο και δυνατότερο.

Άνοιξε ο χωρός με τους 3, περιμένουμε τώρα Coheed And Cambria και Avenged Sevenfold το φθινόπωρο.

Μετά από πάααααρα πολλές ακροάσεις (κοινώς λιώσιμο) κατέληξα σε αυτό ακριβώς το συμπέρασμα… Ίσως είναι καλύτερο και από το wake pig, αν και στην αρχή πίστευα το αντίθετο!!!
¶ντε να δω πότε θα ξεκολλήσει από το cd player.8)

Άντε να το ακούσουμε κι αυτό,να δούμε πόσο μεγάλη “δισκάρα” είναι…Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά τελευταία πήξαμε στις “δισκάρες” :smiley: Ελπίζω μόνο να μην είναι τόσο ξενέρωτο όπως το πρώτο…
Άσε που πλέον έχουν αλλάξει οι έννοιες.Τώρα prog είναι οι 3 και οι…Muse ,ενώ οι Τheater πλέον έχουν γίνει mainstream!!!Mercyyyy που θα λεγε κι ενας… παλιοροκάς :slight_smile:

Καλά μπάνια

Υ.Γ.Παρεπιπτώντως οι Red Circuit γαμ,και δέρνουν κάτι κυριλέ alternative groupouskoula (ονόματα δεν λέμε…):smiley:

Ακυρο σχολιο: το Bramfatura απο το wake pig μου θυμισε λιγο το Diableros των Krisiun (#-o ) σε πιο αργο :stuck_out_tongue:

Woodstock NY’s prog rockers Three have just been confirmed to play dates alongside rock legends the Scorpions! Three has recently received many accolades for their recent release The End is Begun from top music magazines Alternative Press, Decibel Magazine, Outburn, and just got band of the month in Rock Hard Magazine (Germany). Here’s what these lead music magazines have to say about Three’s latest venture into prog-rock history:
“The disc is a rollicking trip of frenzied, yet muted guitar riffs hefty enough to satisfy the metal crowd. �call Three a jam band at your own peril, since The End is Begun accentuates substance over style-a welcome development for all concerned.” Alternative Press 230
“Meticulously crafted, brazenly risky and perfectly performed, The End is Begun is Three’s newest rock-prog mindwarp, designed specifically to confound and inspire as it traverses rock, lullabies, pop, metal and just about everywhere in between.” Decibel Magazine 35
“Three has once again pushed the boundaries to exciting new places.” Outburn 40
Three out with the Scorpions:
9/09 Edmonton, AB Shaw Conference Centre
9/10 Calgary, AB Southern Alberta Jubilee Auditorium
9/12 Vancouver, BC Orpheum Theatre
9/14 Kelseyville, CA Konocti Harbor
9/15 Universal City, CA Gibson Amphitheater
9/18 Tucson, AZ AVA Amphitheater
9/21 Las Vegas, NV The Joint
9/22 Reno, NV Grand Sierra Theatre
9/26 New York, NY Beacon Theatre
9/28 Wallingford, CT Oakdale Theatre
9/29 Boston, MA Orpheum Theatre
WebLinks: www.theband3.com & www.myspace.com/3

Αυτά είναι! Με scorps χαχα!!!

Λοιπόν σχετικά με τον δίσκο, είναι μαζί με το Symphony X, οι 2 αγαπημένοι μου φετινοί και τους έχω λιώσει άπειρες φορές. Και ναι, το the end is begun είναι καλύτερο από τη δισκάρα wake pig!!

Βέβαια από βιντεάκια που έχω δει στο youtube, με έχουν προβληματίσει αρκετά για τα live τους στον τομέα των φωνητικών. Δλδ απογοητεύθηκα αρκετά. Αλλά και πάλι 2 βιντεάκια δεν μπορούν να είναι αντιπροσωπευτηκά. :-k

Τελικά,μόνο στο live κρίνεται η αξία μιας μπάντας.Ακούς δλδ τους C&C στο cd και λες “τι παίζουν τα παλικάρια-ιδίως ο ντράμμερ-άπιαστος!” και βλέπεις μετά το επίσημο dvd τους και λες “δεν μπορεί,κάποιο λάθος έγινε,άλλη μπάντα είναι αυτοί !!”-Φωνή να σκούζει,κιθάρες άλλα ντάλον,άσε τον ντράμμερ που δεν μπορεί να κάνει ένα γύρισμα!!!Ο μπασίστας δεν μπορώ να πώ,τεχνίτης.
Και έχουν και το θράσος μερικοί να τους συγκρίνουν-αυτούς και άλλους- με τους…DreamTheater και τους…Rush!!!ΕΛΕΟΣΣΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!(έχει και καύσωνα…)

Mετα απο αρκετες ακροασεις εχω να πω οτι το βρηκα εξαιρετικο.Εχουν αποκτησει πλεον το δικο τους υφος,κρατανε αρκετα καλα τις ισορροπιες μεταξυ τεχνικης και τραγουδοποιιας,κοινως καταφερνουν να υπερσκελισουν τον συνηθη σκοπελο που πεφτουν τα περισσοτερα γκρουπ του ειδους και επισης καταφερνουν να δημιουργησουν μια πολυ ιδιαιτερη ατμοσφαιρα στον ακροατη.Το πρωτο μισο του δισκου ειναι σαφως ανωτερο συνθετικα,με το all that remains να σου κολλαει στο μυαλο και σε κανει να σιγοτραγουδας το ρεφραιν ασυναισθητα,ενω απο το Bleeding me home και μετα,κανει μια μικρη,τοση δα κοιλιτσα ο δισκος σε καποια σημεια,χωρις ωστοσο να χαλαει η γενικη εικονα.Υπαρχει προοπτικη να διορθωσουν τις οποιες ατελειες τους,αλλωστε ειναι νεοι σχετικα στο χωρο ακομα,οποτε αναμενουμε με ενδιαφερον την επομενη κυκλοφορια τους.

Γνωστή ιστοσελίδα παρόμοια του rocking έχει εκθειαστικη κριτική για το άλμπουμ…
¶ντε να παίρνουμε σειρά, ε?

(aka: John πιάσε δουλειά!)

Ντρεπομαι, επειδη δεν εχω κατσει να το ακουσω καλα.

Φοβερό άλμπουμ, όπως και το καινούριο Coheed And Cambria (αν και αυτό είναι λίγο καλύτερο μάλλον) και ετοιμάζεται σούπερ περιοδεία με :

DREAM THEATER
OPETH
3
BETWEEN THE BURIED AND ME.

:!: :!: :!:

Για αμέρικα μόνο μάλλον.

The World Is Born Of Flame/The End Is Begun

Live at NJ, 8/7/07

.

Τι μπάντα ρε και αυτή. Το ομώνυμο κομμάτι δεν υπάρχει απλά.

Πωπωπωπωπ παιδια…Ειχατε δικιο ειναι δισκαρα!!Βασικα μολις ειχα δει το βιντεο για την κομματαρα all that remains ειχα μεινει…Αλλα εκανα μπολικο καιρο να ακουσω τον δισκο…Με εβαλε και σε διλημα για αν ηταν καλυτερα απο το no world for tomorrow…Τωρα πρεπει να βρω και το προηγουμενο τους!!Θεοι!Φερτε τους!!8)

Τα παλικάρια είναι στο στούντιο για ηχογραφήσεις :smiley: Τι δίσκαρο θα βγάλουν πάλι;

btw, έψαχνα για το thread της μπάντας και είναι αδύνατον να το βρω :-k Αν ξέρει κανείς τίποτα ας κάνει την καλή