3-The end is begun

Το νέο άλμπουμ των 3!!! Το έχει ακούσει κανείς? Εγώ τώρα το ακούω πρώτη φορά, είμαι συγκινημένος:p
Μπορεί να είναι καλύτερο από το Wake Pig?? Αν είναι τότε θα μιλάμε για μία ακόμα ΔΙΣΚΑΡΑ

:–

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3650&page=34

χμμμ, δεν το βρήκα, αλλά για να σφυρίζεις κάτι θα ξέρεις

Ισως φταίει πού έχω ρυθμίσει να εμφανίζονται παραπάνω posts ανα σελίδα όταν συνδέομαι κι έτσι χάνεται η σειρά. Τέλος πάντων, το άλμπουμ είναι πολύ όμορφο. Στοιχεία από Coheed And Cambria, Porcupine Tree, Rush. Γενικά πολύ “ταξιδιάρικο” :slight_smile:

Ναι, ο τραγουδιστής-κιθαρίστας-συνθέτης τους είναι ο Joey Eppard, αδερφός του Josh Eppard (πρώην drummer των C&C) και ο οποιος είχε παίξει στο πρώτο άλμπουμ των 3…
Επίσης και ο drummer που έχουν τώρα τα σπάει!!

Είναι καλύτερο από το “Wake Pig”, πράγμα που σημαίνει ότι είναι ήδη στα κορυφαία της χρονιάς.
Η εισαγωγή στο άλμπουμ είναι απίστευτα εμπνευσμένη.

RE OYST PROGSTERS …There’s no cure for you guys 8O

C&C new album ton october

Δε το βρήκα να το κατεβάσω :? :frowning:

Ε τοτε μια λυση υπαρχει…
Να το αγορασεις:p

Μπορεί να μη μου αρέσει όμως και να πάρω τα… 3
:stuck_out_tongue:

Τς τς τς ντροπή.

Θα τους τσεκαρω οπωσδηποτε…

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα… 3 ειναι απαραιτητα κατι αρνητικο για μια γυναικα :-k

Άντε πάλι! :lol: Σχήμα λόγου βασικά… γιατί και το “αι ***ήσου” θα έπρεπε να είναι ευχή! :wink: :stuck_out_tongue:
:offtopic:

Όσο για τους 3, όποιο καλό παιδάκι το έχει, παρακαλείται να επικοινωνήσει μαζί μου! Ευχαριστώ! #-o

Λοιπόν, είναι επίσης τεράστια δισκάρα όπως και το Wake Pig… Πάει το αποφάσισα, θα φτιάξω fun club των 3!!
Εκστασιασμένος, ενθουσιασμένος, αποσβωλωμένος, ευγνώμων!

@Aloe: Ζήτα link από Angmar… Εγώ δεν το θυμάμαι! Αλλά άκου πρώτα το Wake Pig που βρίσκεται και πιο εύκολα

Επιτελους το ακουσα!!!μου φαινεται καλυτερο απο το wake pig!!!το οποιο το χα βρει αρκετα ηρεμο!!ενω αυτο εδω ειναι πιο heavy!και πιο τεχνικο φαινεται!!!ωραια πραματα.παντως ολο αυτο το θεμα με τα φωνητικα κατανταει λιγο κουραστικο!τσεκαρα κατι μπαντες απο τις προτασεις στις αλτερνατιβ κυκλοφοριες και σχεδον ολα μοιαζανε μεταξυ τους.και μουσικα και στα φωνητικα.ελεος ενα πραμα.οπως και στο post\rock\metal δηλαδη και στο core γενικα.δεν ξερω ποιοι βγηκαν πρωτοι,αλλα εμενα μου θυμιζουν ολοι coheed and cambria.σε αυτον το νεο προγκ χωρο δηλαδη.εχουν ενα χαρακτηρα,τους καταλαβαινεις.ιδιαιτερα μετα απο την μνημειωδη κομματαρα welcome Home που γραψανε στον τελευταιο δισκο.τεσπα.πολυ οφ τοπικ βγηκα.κατσε να ξανακουσουμε το 3,να συμπεριλαβουμε μια πιο εμπεριστατωμενη γνωμη. :slight_smile:

Opos poies bands diladi arxige?:-k Episis otan iparxoun eidi mousikis kapoia akolouthoun kai kapoioi protoporoun. Esi tora to anakalipses? Pliroforiaka sto Terror exoun protathei bands pou einai monadikes kai den moiazoun me kanena (kanena leme) kai dimiourgoun nea eidi mousikis alla opos eipes kai esi sto Terror den epsakses kai poli. Ola ta album pou exo proteinei ta exo liosei (an oxi to leo)…esi poso kala ta exeis akousei?

Oso gia C&C aytoi ki an einai followers…pleeeease

So much for the download generation…

ωραια ρε παλικαρι δεν ειπα ολες οι μπαντες.αλλα πχ οι 3 και οι fall of troy εχουν ιδιο στυλ καθαρων φωνητικων
με τους coheed and cambria.και αρκετα κοινα σημεια σε μελωδιες,τεχνικα σημεια κλπ κλπ.πες μου και εμενα εσυ
που το χεις ψαξει το θεμα(ομολογω δεν εχω πολυψαξει το χωρο,διοτι ειμαι μεταλλας και ακομα ψαχνω το μεταλ,και λογικο ειναι να μην μου μενει χρονος να τα ψαξω ολα) ποιος ηταν ο πρωτος που βγηκε σε αυτο το στυλ,και απο τα 3 ονοματα που ανεφερα ποιος ξεκινησε πρωτος.
περα απο αυτο,θα σου πω ενα παραδειγμα που ισχυει σε πολλα ειδη μεταλ και ροκ.αν βαλουμε για λιγα δευτερα ενα σημειο οπου τραγουδαει ο τραγουδιστης απο μια μπαντα απο αυτες,θα καταλαβει πιο γκρουπ ειναι ενας που δεν εχει λιωσει τον δισκο???θελω να πω ειτε rush βαζεις metallica ειτε led zeppelin ειτε tool ειτε faith no more βαζεις καταλαβαινεις αμεσως ποιος ειναι.ενω το στυλακι των φωνητικων 3,coheed ειναι τοσο ιδιο,οπως ιδιο ειναι και τοσες μπαντες που παιζουν στο στυλ neurosis\isis και επισης σχεδον ολες οι metalcore μπαντες.και παει λεγοντας.

οσο για το τελευταιο σχολιο, λογων οικονομικων δυσκολιων δεν μπορω να περνω σιντι συνεχεια.ασε που το να παιρνεις πχ 10 σιντι το μηνα ειναι το ιδιο με το να κανεις downloading.ΔΕΝ προλαβαινεις να τα ακουσεις!
επισης οταν αρχισα να ακουω μουσικη,ακουγα απο κασσετες.Ναι προλαβα και αυτη την εποχη!!!οπου αντιγραφαμε ενα δισκο σε κασσετα,και καναμε το λογοτυπο του συγκροτηματος στο πανω μερος του κουτιου της κασσετας.πισω γραφαμε τα τραγουδια με καλλιτεχνικα γραμματα,και στο εσωτερικο μερος του κουτιου γραφαμε το lineup της μπαντας!!!και επειδη γενικα ειχα οικονομικα προβληματα αργησα να παρω στερεοφωνικο με σιντι πλαιερ.οπωτε ακουγα για παρα πολυ καιρο μουσικη απο κασσετοφωνο!και εννοειται οτι αυτη η εποχη ητανε πριν του downloading,των πεντιουμ επεξεργαστων κλπ κλπ.
οπωτε προσπερναω το τελευταιο σου σχολιο

και οπως προανεφερα ειμαι μεταλλας και ψαχνομαι στο μεταλ,γιατι ακομα προσφερει.παρολα αυτα εχω
ανακαλυψει μπαντες οπως οι dredg,at the drive in,coheed and cambria,3,gazpacho,audrey horne,16 horsepower,the cooper temple cause,faith and the muse,marble arch klp klp.
ενω αντιθετως οι μη μεταλλαδες δεν κανουν τον κοπο να ασχολιθουνε με μεταλ συγκροτηματα που πρωτοστατουν.ειτε γιατι ειναι too much γι’αυτους ειτε γιατι σταματησαν να ασχολουνται,ειτε γιατι πιστευουν οτι δεν προκειται να βγει κατι καλο απο μεταλ.

επισης να προσθεσω οτι οι Ours που ειχες προτινει μ’αρεσαν παρα πολυ.οπως και οι portal.δεν θυμαμαι αν τους προτινες εσυ?και κατι αλλο επειδη εχασα λιγο το μπουσουλα.ελεγες στο αλτερνατιβ οτι θα ελεγες μια μπαντα απο καναδα που ειναι σουπερ,αλλα δεν θα την ανεφερες στο θρεντ με το αλτερνατιβ.ποια μπαντα ειναι αυτη?

File Signal to trabikses mexri ekei pou den pernei. No time for such debates but only for music.
An se prosballe to comment sou zito tapeina signomi giati den prepei na perimeno na exeis diabasei ta posts mou kai na ksereis ti tipos eimai.
Ego den iparxei periptosi na prosballlo kapoion me to tropo pou ipenixtikes kai apla anafero ti ennoo me to sxolio “download generation” epeidi to exo ksanapei…
Anikoun ekei loipon oloi aytoi pou tha akousoun petaxta 200 akousmata kai tha kanoun ta sxolia tous gia ena kallitexni pou ton akousan gia merika lepta eno aytos tou exei bgei i panagia na bgalei ena CD. Katalabaineis elpizo ti ennoo kai den eimai ego aytos pou tha krinei kapoion epeidi katebazei kai me tipota bebaia na ipainixto kati oikonomiko.
Anyway isoun ksekatharos kai genika tin psaxneis kai kala kaneis . Oso gia ta mousika sxolia an theleis ta xanaleme otan psakseis perissotero ayta ta eidi(einai noris akoma).
Xairomai pou sou aresan bands apo to Terror Club (xabale kanoume etsi ki allios) kai i band pou rotas einai oi Portal.
Min ksexnas alloste oti eisai idi melos opote to paineyoume to spiti mas , etsi? :slight_smile:

PS: Damn , you’re too serious :stuck_out_tongue:

sorry για ολο το τραβηγματος του θεματος,αλλα οπως καταλαβαινεις και συ,μπορει το ιντερνετ να φερνει κοντα ατομα,αλλα η καλυτερη κουβεντα γινεται face to face,πινωντας μπιρες,ρακομελα ή οτι τραβαει η ψυχη του καθενος!!! :stuck_out_tongue: και γω συμφωνω για την γενια του downloading οτι ακουει πεταχτα αλμπουμ,αλλα να σου πω και κατι?Και αγορασμενα τα σιντι να ειχε,παλι πεταχτα θα τ’ακουγε!η μονη διαφορα θα ταν οτι θα χαν παει καποια χρηματα στην εταιρεια\καλλιτεχνη.και αυτο ειναι και ενα κακο των καιρων μας.πολυ μουσικη και καλη,αλλα τοση πολυ που δυσκολα ξεχωριζει ενα ονομα για να γινει μεγαλο.απο την αλλη ειδα τις φωτο απο το λαιβ των μεγαλων (τελικα) Muse και επαθα κατι!!!εδω οπως αναφερθηκε και στο συγκεκριμενο θρεντ,και να τους φερουν τετοιο πραγμα δεν θα δουμε.τεσπα.
portal λοιπον.τους εχω τσεκαρει τελικα απο το myspace που χε και ολο το αλμπουμ για streaming!φοβεροι!περα απο τη χωρα ,το χει επισης και το ονομα (Portal λεγοταν και η μπαντα των μελων των cynic που συνεχισαν μετα την διαλυση του γκρουπ και κινηθηκαν σε πιο space\πειραματικες κατευθυνσεις!)

και να επιστρεψουμε και λιγο στο τοπικ.οσο το ακουω το 3 τοσο καλυτερο ακουγεται,και πιστευω οτι ειναι κλασεις ανωτερο απο το wake pig!ευγε!