30 days of night

Παρακαλείστε θερμά, αν είστε λάτρεις του splatter κ των βαμπίρ γενικότερα, να κάνετε την χάρη στον εαυτό σας κ να πάτε να δείτε το “30 days of night” (παραγωγή Sam Raimi) για να βιώσετε κ εσείς τι σημαίνει πραγματική αγωνία, πόνος κ έκρηξη αδρεναλίνης με φόντο το παγωμένο τοπίο της Αλάσκα!!!
Σημ: το αίμα φαίνεται πιο τρομαχτικό πάνω στο παγωμένο “λευκό” του χιονιού…

*“God? -No God!!”

Καλή σας διασκέδαση…

Συμφωνω κι επαυξανω. Απο τις πολυ καλες του ειδους. Και με εξαιρετικη σκηνοθεσια.

Το πρώτο vol. του κόμιξ τα σπάει!Απο 'κει και πέρα,δεν ξέρω για τη ταινία,αλλά έχω κακό προαίσθημα.

“Κακό προαίσθημα; -No κακό προαίσθημα!!”

Εκτός αν φοβείσθε αποκεφαλισμούς, παλουκώματα, ξεντεριάσματα κ άλλες τέτοιες απείρου κάλλους δραστηριότητες…:smiley:

Πήγα να το δω χθες αλλά δεν κατάφερα να το παρακολουθήσω μέχρι το τέλος γιατί με πήρε ο ύπνος πάνω στη καρέκλα.

Το είδα και γω. Το περίμενα πολύ καλύτερο. Αναμένεται sequel ?

edit: Δεν μου άρεσε η ταινία :stuck_out_tongue:

Και σπλάτερ και βαμπίρ γουστάρω και γενικά τρελαίνομαι για θρίλερ, αλλά η ταινία δε με άρεσε.
Ωραία ατμόσφαιρα, καλή σκηνοθεσία αλλά βαρέθηκα. :?
Η μόνη σκηνή που γούσταρα ήταν:

Όταν ήταν κλεισμένοι στη σοφίτα και άκουγαν γύρω γύρω τις κραυγές. Γαμώ!

Πάντως μόνο και μόνο για την πρωταγωνίστρια αξίζει μία επίσκεψη στη σκοτεινή αίθουσα :wink:

O Romero συναντά το The Thing του Κάρπεντερ ! Πολύ καλή ταινία με εξαιρετική κινηματογράφιση και σκηνοιθεσία !

8O 8O 8O 8O
σ’αρεσε αυτο το πραγμα??? αυτη ηταν ακομα χειροτερη κι’απτην ταινια…

Socrates παιζει να εχεις χειροτερο γουστο κι απο τον πυραμιδα στις γυναικες.:stuck_out_tongue:

Η σκηνη που λεει ο Κοζυς στο σποιλερ τα σπαγε.:smiley:

το ευχομαι αν ειναι να αποφευγω τετοιου βεληνεκους ασκημιες!

Όντως άσκημη η καημένη.
Που πας μωρή φέτα με τέτοια μούτρα;


Πω…πως μπορειτε τα θριλερ και τα αιματα ρε παιδια…εγω κανω κανα χρονο να κοιμηθω μετα…:frowning:
μπρρρρρρ…φοβαμαι πολυυυ


Μακρυα μακρυα…Μην τα συζητας…:stuck_out_tongue:

αυτη η pic κατι λεει, οι αλλες που ποσταρε ο cozy ηταν αθλιες.

Ελπιζω να μην εχεις τοσες τριχες στο μνιτς οσες εχει στα φρυδια της…

Εντελως μαπα η ταινια.Ακομα και το resident evil 3 που ειδα σημερα πιο πολυ μαρεσε…(χωρια που αν δεν ειμουν φαν των θριλερ γενικοτερα δεν υπηρχε περιπτωση να παω να δω ταινια που παιζει ο Josh Ηartnet,παιζει να ναι ενας απο τους αθλιοτερους ηθοποιους ever.Το μονο θετικο σε ολη του την καριερα ειναι οι 2 σκηνες που εμφανιστηκε στο αριστουργηματικο Sin City)

Εμένα μου άρεσε στο απίστευτο Lucky Number Slevin και στο Mozart and the Whale. Έχει εμφανιστεί και στα Black Dahlia, Wicker Park, 40 Days, 40 Nights, Sin City, Virgin Suicides (το οποίο δεν έχω δει ακόμα ολόκληρο) στα οποία δεν θυμάμαι να μου έκανε κάποια ιδιαίτερη εντύπωση. Είναι ανερχόμενος πάντως.

To έργο με άφησε με ανάμεικτα συναισθήματα…είχε πολύ καλές σκηνές όπως με τον χοντρό που σφάζει τους πάντες και τα πάντα η με την εξόντωση της πόλης …αλλά από την άλλη τα τέρατα δεν έβγαζαν νόημα τι ήταν και γενικά με το πως φερόντουσαν μου προκάλεσαν γέλιο μάλλον… Όπως είπε και ένας φίλος" η διαχωριστική γραμμή μετακύ τρόμου και γέλιου είναι λεπτή" και εγώ ήμουνα κάπου στο ενδιάμεσο,…Ίσως να μη βοήθησε και η αίθουσα που ήταν γεμάτη emo που γελάγαν όλη την ώρα:p

1.ΑΙΣΧΟΣ,να δεις τετοια ταινια με ΕΜΟ γυρω σου και
2.Αυτα γιατι γελουσαν?δεν υποτιθεται οτι πρεπει να κλαινε?