30 Seconds to Mars - 6 Ιουλίου 2011

:lol::lol: ΕΓΩ. Φαίνεται το φανμποϊλίκι από το ποιος άνοιξε το thread :stuck_out_tongue:

Ήθελα να πάω, αλλά πρώτον βρίσκω ακριβό το εισιτήριο (τι 40? ρε αγαπητοί διοργανωτές για 1 μπάντα), δεύτερον λεφτά δεν υπάρχουν και τρίτον με κάτι waters κλπ δεν έχει μείνει όχι φράγκο, αλλά με γυρνάς ανάποδα και δεν πέφτει τίποτα από τις τσέπες :frowning:

οχι θειο ελρικ του μελνιμπονε να παω??

καπως ετσι τη κόβω και εγω την φάση για το κοινο αλλα δεν γαμει…
μακάρι να μην

όποιος θέλει μπορεί να πάει. απλά από κάτι τέτοιες επιλογές διαχωρίζονται οι άντρες από τα αγόρια 8)

.[I].ειπε και συνεχισε τον δρομο του για την σκοτεινη σπηλια[/I] :stuck_out_tongue:

fixed

θα χετερ ριπορτ απο μενα τουμοροου! Φευγω για δευτερη συνεχομενη μερα πλατεια νερου :slight_smile: Κι αν ειναι οπως χθες, ΦΑΚ ΓΙΕΑ

Μολις επεστρεψα και μπορω να πω οτι η συναυλια ηταν αρκετα μουφα…Οχι γιατι δεν παιξανε καλα γιατι οσο παιξανε ΚΟΜΜΑΤΙΑ ηταν και γαμω!!!Αλλα ρε Jared…Γιατι τοσος διαλογος…γιατι τοση ωρα να λιωνεις μονος σου με την ακουστικη σου αντι να ακουσουμε τα ιδια κομματια full band οπως τα γουσταρουμε στα albums!!!Γιατι να τρως τοοοοσηηηη συναυλιακη/μουσικη ωρα ανεβαζοντας κοσμο στη σκηνη υπο τους ηχους Cowboys from hell,Sad but true και Enter Sandman???Ναι καλα διαβασατε!!!Για πανω απο το 70% του κοσμου ηταν η πρωτη συναυλια ever της ζωης του ενω το φαινομενο παιδια με συνοδεια γονεα ηταν μαζικοτατο.Total running time της συναυλιας πρεπει να ηταν 40 λεπτα…Και οχι δεν βαζω μεσα τις ακουστικες εκτελεσεις/παπαριες του Jared Μιλαω για 40 λεπτα ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ!Η μηπως λεω και πολλα 40 λεπτα???

Οσο γαματο κι αν ειναι το καθε συγκροτημα αν απο κατω το κοινο ειναι “κουτσοι-στραβοι στον αγιο παντελεημονα” βρασε…

Επισης οσον αφορα τα υπολοιπα…Ο ηχος ηταν πολυ καλος!Ακουγες τα παντα πολυ καθαρα.Νομιζω οτι η πλατεια νερου θα εξελιχθει σε μεγαλο και τρανο summer venue.
Marseaux απαραδεκτεςι!Ξεπερασμενο electro/dance με 2 αθλιες επιπεδες αχρωμες γυναικειες φωνες και γενικα σκηνικα δεν το ειχαν καθολου…Πολυ amateur φαση θα τολμουσα να πω…Εχει καποια ενεργεια η μουσικη τους αλλα και αυτη αδυνατουσαν να τη μεταδοσουν!Αυτα τα παλικαρια που ανοιξαν πριν και μετα τισ Marseuax συμπαθητικα αλλα μαλλον ειδαν φως και μπηκαν καθοτι αρμοζουν να παιζουν τις μουσικες τους λιγο πιο κατω στη παραλιακη…Γενικα δινανε ενα party mood (τυπου balux και λοιπων clubiδιων δεν τα ξερω κιολας) στη συναυλια που δεν ξερω κατα ποσο αντιπροσωπευε και τους ιδιους τους 30…Θεωρω οτι εδω ειχε πεσει χερακι Vodafone!

οπως τα λεει ο φλεα, ακριβως

λεπτομερως αυριο. απογοητευση γενικως

ηλίθιος κόσμος σήμερα:!:

μέτρια απόδοση από Λέτο που τα πρώτα δύο τραγούδια τα βίασε και δεν έβαλε γλώσσα μέσα. Αρπαχτή διάολε. ένα όνομα έχει όλο και όλο το λαιβ μην με πρήζεις στο μπλα μπλα και στα ακουστικά! Για τα σαπόρτ δεν θέλω καν να μιλήσω αλλά άμα ήθελα να παω σε κλαμπ πήγαινα και έπαιρνα και ένα μπουκάλι με 40 ευρό… Η χειρότερη από τις τρεις φορές που τους έχω δει…Λυπάμαι όσο και να σας αγαπώ σήμερα ήσασταν απογοήτευσή!

Δικαιώνομαι για το κράξιμο που τους έριξα πέρσι στο Werchter λοιπόν :stuck_out_tongue:

μια χαρά ήταν στο werchter γκρινιάρη! που να ερχόσουν σήμερα…:roll:

Τόσο κακές ήταν οι Marsheaux? Εννοώ, έχουν σημειώσει κάποια επιτυχία στο εξωτερικό, και όταν τις είχα δει ήταν αρκετά καλές και με είχαν κερδίσει. Και το ‘Can You Stop Me?’ που κυκλοφόρησαν φέτος το έχω λιώσει. Αν δεν τράβηξαν ούτε αυτές, τι να πεις μετά δηλαδή? :stuck_out_tongue:

Απο τις χειροτερες μπαντες που εχω δει live. Δεν εφταιγε τοσο η αποδοση τους αλλα το γενικοτερο attitude που εβγαλάν ως μπαντα. Ενω εχουν καλα κομματια, τα εθαψαν με τα καραγκιοζιλικια τους. Ψευτοποζερια, απιστευτo ψωνιο και ωραιοπαθης ο Leto (και αλλοι ειναι ωραιοι ρε man, χαλαρωσε…)

Πραγματικα χθες μετα τη συναυλια κοιτουσα αποκομματα εισιτηριων / προσκλησεων για να θυμηθω αν εχω δει καποιο χειροτερο live και το ματι μου επεσε στους Tokio Hotel (μην αρχισετε τα σχολια αρκουδεηδες, για το site ειχα παει:p). Και παλι, οι Tokio Hotel μια ωριτσα που ειχαν παιξει τα απαραδεκτα τραγουδια τους, θεωρω πως το ειχαν κανει με περισσοτερη σεμνοτητα και τιμιοτητα απ’ οτι οι 30 Seconds To Mars.

Ειναι μια μπαντα που δεν τη νοιαζει να ανεβει στη σκηνη και να παιξει καλα τα τραγουδια της, αλλα να χαβαλεδιασει πρωτιστως και αν περισσεψει χρονος να μας πει και κανα τραγουδακι… Το encore με τα riff απο Pantera/Metallica και τον Leto να ανεβαζει κοσμο στη σκηνη χυμαδιο, λες και ειμαστε στο ποτ-πουρι προγραμμα μπουζουκαδικου, για να ξεφτιλισουν ολοι μαζι το “Kings & Queens” εχει μεινει ηδη στην ιστορια της συναυλιακης χαζομαρας…

Ασε που στο τελος η φωνη του τα ειχε φτησει και δεν εβγαινε με τιποτα!Αλλα και απο την αρχη ανα κομματι νομιζω πως τραγουδουσε μονο ενα ρεφρεν!Τα υπολοιπα ηταν '‘δικα μας’'χεχε!

Οι Marsheux δεν τραβηξαν και γιατι ηταν χαλια οπως προανεφερα αλλα και γιατι θεωρω οτι ηταν υπερβλολικα ασχετο το ειδος τους για τετοια συναυλια συνεπως ο κοσμος παρεμενε αδιαφορος…

Ευχαριστώ το θεό, το ΔΝΤ και την οικονομική στενότητα στην οποία έχω πέσει. Αν μου περίσσευαν τα 40? θα πήγαινα και τώρα θα τα έκλαιγα. Κρίμα Τζάρετ. Αυτά κάνεις και σε κράζει ο κόσμος. Ποιος σου είπε ότι ο κόσμος που παίρνει εισιτήριο θέλει να χαβαλεδιάσει μαζί σου??? χαβαλεδιάζουμε και μόνοι μας και χωρίς να σκάσουμε ένα κάρο λεφτά.

Από κόσμο τι έλεγε? είχε? τελικά είχε και διαχωρισμό? πόσοι πια μπορεί να πήραν εισιτήριο 60? και να γέμισε μπροστά?

Αυτο ακριβως βασικα.

Στα περισσότερα πράγματα με κάλυψε το ριπορτ, με τις μονες διαφορες ότι το ευχαριστήθηκα γιατί ήταν κάτι που ήθελα πολύ να δω αν και ηταν λιγο. Δεν πειράζει όμως, ευχαριστηθηκα τα κομμάτια, αν και μόνο χιτάκια, πηγα καγκελο γιατι ηταν υπερβολικα εύκολο με το καθε πιτσιρικι που “η ζωη του είναι οι μαρς” περασα ωραια με τις φίλες μου, εκραξα τον τύπο που με ρώτησε τι είναι το was it a dream, ειχε το τζερτζελό του, ντάξει καλή φάση αλλά αν το συνεχίσουν έτσι προτιμω να λιώνω το beautiful lie αντί να τους ξαναδώ.
Το ευχαριστήθηκα μπόλικα όμως.

Μόλις έβαλα από περιέργεια στο youtuμπι να δώ το περιβόητο ποτ-πουρί από Μεταλλικαπαντέρα που παίζουν καθώς ανεβάζουν κόσμο στο “πάλκο” και φαντάζομαι το Hetfield να κυνηγάει το Leto με την explorer ανά χείρας