3rd Day Rockwave

(den eixame topic gia auto???)
Ligos kosmos loipon alla oraia pragmata.Moonspell den prolava alla akousa kala logia.
Crimson Clory
emena den m’aresoun alla mporo na po oti epexan mia xara an kai oi pio gnostes tou eidous elegan oti o midnight den ta elege kai poli kala.

Celtic Frost
Nai gia autous piga!! Xekinisan me athlio ixo kai xanarosa asxima eno vgikan me kommatara.stin poreia eutixos eutiaxe kai otan nixtose kiolas itan treli empeiria…Gamati atmosfaira,oraia fota ,gamatos ixos kai kommatares.eprpepe na paixoun ki’allo…

Twisted Sister
Pote den me travixe i xaroumeni mousiki kai ta polixroma rouxa,alla xthes oi tipoi ta espasan!!apisteuti energeia,ixos kai tromeri epafi me ton kosmo.Den to perimena meta apo to sok ton C.Frost na mporo na do alli mpanta,alla oi tipoi me kerdisan kai me to parapano.

It’s a long way to the Frost if you want to Rot N’ Roll

moonspell den prolabame. mpename - ok akougwntousan apo 2 xiliometra. m aresoun merika kommatia, alla den mpoirousa n akousw.

CG to apolyto 0 den pathse oute mia nota. |0| ksegrammenos, parte ton vanderbilt.
pisteua, an kai htelimena - prpei na mas balane - proba pou ta misobgale - oti o midnight mporei kai na to xe akoma, allam eta po toses kataxrhseis den. mono kati ligo apo tis xamhles tou to xei, alla kai pali DEN. i mpanta mia xara.

Cf - den eida, alla fantazomai aksioprepeis an kai eixe bgei broma oti akyrwsan

T.S epishs prepei na ta spasane - alla afou tous eixa dei - 2 bdomades prin - phga TOTO. krima pou paiksane to poly se 2500-3000 atoma

TOTO = 3500
Roxy=3000
RW= 3000 baria
Stooges= kapou tosoi pali na fantastw. an eixe mono0 mia - kapws tha thn palebane.

Και τώρα θα αναρωτιούνται τα σαΐνια της ΔιΔι, “μα γιατί δεν ξεκίνησε ο κόσμος μεσοβδόμαδα από την …Αλεξανδρούπολη για να βιώσει το φοβερό μας φεστιβάλ;”

Varna,Bulgaria…HELLOOOO!!!

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΖΩΑ!!!(και απατεώνες)ΣΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ…)

ΕΥΓΕ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ!ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ…

Έτσι μπράβο καλά πάμε. Γιατί είναι μαλάκες οι άλλοι στο εξωτερικό που φέρνουν στα μέρη τους τους Metallica. Εμείς είμαστε οι έξυπνοι δύο χρονιές σερύ τους Twisted Sister. Καλό συγκρότημα αλλά όσα κομμάτια είχαν να παίξουν, τα ακούσαμε πέρσι. Ποιός ο λόγος να ξαναπάω, αντί να κάτσω να δώ με την ησυχία μου, το DVD από την περσινή συναύλια.

Όχι τίποτε άλλο, τσάμπα οι γιγαντοοθόνες και οι κάμερες που πληρώσανε.

Εντάξει αυτό με 2 φορές TS πέρσυ και φέτος ήτανε κάπως.Τα σπάνε οι TS,αλλά δεν είναι το must συγκρότημα που μπορείς να το δείς και 2 φορές.Εδώ πέρσυ και είχαμε μουρμούρες που τους βάλανε headliners.Να τανε τίποτε Maiden να έλεγα οκ.Αλλά γενικά ίδιο headliner σε δύο συνεχόμενα festival δεν ξέρω εάν έχει γίνει και στο Εξωτερικό, ή αν γίνεται συχνά.Πρέπει να ναι πρωτιά.

Αυτό και δεδομένου ότι ήταν και καθημερινή και 3.000 που πήγανε πάλι καλά ήτανε.Το οτι άλλαζε το line up συνέχεια, αυτό δεν πολυπαίζει ρόλο.Εάν ανακοινωνόταν κάνα καλό headliner κλπ όπως έγινε με GnR,απλά τους βάλανε σε άλλη μέρα, θα μάζευε αρκετό κόσμο.

Άλλο και αυτό.Ρωτάω τώρα εγώ, τους GnR γιατί τους βάλανε σε άλλη μέρα.Γιατί δεν βγάζανε π.χ κάνα 2 συγκροτήματα απο κάτω να βάλουνε GnR ώς headliners?Ή με τα σύγκροτήματα που θα παίζανε + τους GnR.Θα μαζεύανε έχω την εντύπωση αρκετό κόσμο.Περισσότερο ίσως απο ότι ήταν στους GnR σκέτους.

Και κάτι άλλο.Τελικά οι πολλές συναυλίες δε είναι καλές.Φέτος γίνανε πολλές.Όπως και πέρσυ.Ας γίνουνε λίγες και καλές.Ο κόσμος δεν έχει λεφτά να δίνει να πηγαίνει παντού ακόμη και αν θέλει να πηγαίνει σε όλες.Οπότε κάποιες θα έχουνε λίγο κόσμο.

Oi Guns den htan programmatismeno na paixoun sto Rockwave. Apla oi Stones logw tou atyxhmatos tou Richards akyrwsan tis dyo synavlies pou tha edina me Guns sth Germania kai emeinan kenes oi hmeromhnies 10 & 12 gia to Group. Stis 12 eixe hdh ginei anaggelia gia WASP kai TS opote den ginotan na paizoun thn idia mera kai GNR. Etsi to anakoinwsane san Headliner tou Rockwave pou tha anoixei to Festival… makari na htna kala o Blackie kai an epaizan oi WASP edw xana :frowning:

Ναι, το γιατί δεν μπορούσαν να παίζουν μαζί TS και GnR δεν κατάλαβα.

Άν βάζανε GnR την ίδια μέρα, θα παίζανε βέβαια λιγότερο.Αλλά άλλο καπέλο αυτό.

άσε ρε δλδ δε χωράγανε GNR,WASP και TS στην ίδια μέρα θες να μας πεις!!!

Ρε τι ηλίθιοι είναι αυτοί στο εξωτερικό που βλέπουν και τριπλάσιες μπάντες σε μια μέρα…

Έ,φυσικά!Διότι ,άν έπαιζαν την ίδια μέρα με τους WASP (ποιούς;χα χα χα) θα τσέπωναν λιγότερα οι “μάγκες” της ΔιΔι,είναι και πονηροί πανάθεμά τους…αλλά έχουν γνώση οι φύλακες,χε χε!

Και μια αφελής απορία : αλήθεια,μετά την ανακοίνωση της ακύρωσης του ενός co-headliner ,θα μπορούσε κάποιος να εξαργυρώσει το εισιτήριό του…;
Αφελής είπαμε…χε χε χε…αλλά κάθε απάντηση δεκτή…εκτός της “αυτό δεν γίνεται πουθενά στον κόσμο” γιατί και όλα τα τραγελαφικά που(δυστυχώς) γίνονται εδώ ,δεν γίνονται πουθενά αλλού!

Καλά μπάνια βρε!

Έ,φυσικά!Διότι ,άν έπαιζαν την ίδια μέρα με τους WASP (ποιούς;χα χα χα) θα τσέπωναν λιγότερα οι “μάγκες” της ΔιΔι,είναι και πονηροί πανάθεμά τους…αλλά έχουν γνώση οι φύλακες,χε χε!

Και μια αφελής απορία : αλήθεια,μετά την ανακοίνωση της ακύρωσης του ενός co-headliner ,θα μπορούσε κάποιος να εξαργυρώσει το εισιτήριό του…;
Αφελής είπαμε…χε χε χε…αλλά κάθε απάντηση δεκτή…εκτός της “αυτό δεν γίνεται πουθενά στον κόσμο” γιατί και όλα τα τραγελαφικά που(δυστυχώς) γίνονται εδώ ,δεν γίνονται πουθενά αλλού!

Καλά μπάνια βρε![/quote]

nomizw pws mporousan na ta exargyrwsoun osoi phran eishthrio gia thn 3h mera. Akousa apo 2-3 atoma oti akyrwsan eishthria gia tous Guns epeidh den epaize o Slash (ki akoma aporw 10 xronia kanane na to mathoune??? )

Δυστυχώς πήγα στην χθεσινή συναυλία που γινόταν στη Μαλακάσα!
Ο κόσμος ήταν αρκετός, μιας και υπήρχε η ακύρωση των WASP, αλλά δεν ήταν το φεστιβαλ που όλοι περιμέναμε για φέτος, σε σχέση βέβαια με τα φεστιβαλ που γίνονται στο εξωτερικό. Λοιπόν να αρχίσουμε λίγο με τις μπάντες:
Μoonspell: πολύ καλό συγκρότημα,αλλά δεν είναι για φεστιβαλ και μάλιστα να εμφανίζεται και μέρα μεσημέρι με τον ήλιο πάνω από τα κεφάλια όσων ηρωϊκών οπάδων ήθελαν να τους δούνε από κοντά. κατά την προσωπική μου άποψη απλά κουραστικοί.
Crimson Glory: Μα είναι δυνατόν!Αυτή η μπάντα απλά καταστρέφει όσα είχε φτιάξει εδώ και τόσα χρόνια.Ο Midnight όχι απλά δεν μπορούσε να τραγουδήσει, δεν μπόρεσε ούτε να πιάσει ούτε το 1/4 της φώνης που έπιανε παλιά.Τραγικοί!Αναρωτιέμαι αν θα εμφανιστούν σε κάποιο άλλο φεστιβαλ ή είμαστε οι τυχεροί όλου του κόσμου που τους είδαμε LIVE!!
Ceitic Frost: Αρκετα καλοί, σε συζητήσειες που είχα με κάποιους άλλους μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το συγκρότημα, απλά δείξανε με λίγα λόγια πως πραγματικά έχουν να δώσουν αρκετά στην μουσική που παίζουν. Κατα την ταπεινή μου άποψη και αυτοί δεν ήταν για φεστιβαλ. Είναι συγκροτήματα για κλειστους χώρους και μόνο.
Twisted Sister: Δεν τους είχα δει πέρυσι και δεν με χάλασε που ήρθαν και φέτος. Τα τυπάκια είναι ΤΡΟΜΕΡΑ! τρομερή ενέργεια πάνω στην σκηνή, καταπληκτικοί επαγγελματίες, τρομεροί Showmen, και πολύ ωραίο playlist!! Ο ήχος ΧΑΛΙΑ!!!Μα είναι δυνατόν!!Να μην πρόσέξουν τα υπόλιπα συγκροτήματα αντε και πες…αλλά τους HEADLINERS αυτό είναι ανεπίτρεπτο. Όλα τα μικρόφωνα επί σκηνής χαλασμένα (μπορεί αν άλλαξαν και 15 μικροφωνα κατά την διάρκεια της συναυλίας), ο ήχος χάλια στα περισσότερα κομμάτια, και αυτό είχε σαν αντίκτιπο τον εκνευρισμό του DEE σε κάποια στιγμή, παίζοντας δύο φορές το κομμάτι (προς τιμήν του).
Οι κύριοι της DIDI δεν έπρεπε να μειώσουν την τιμή του εισητήρίου μιας και οι WASP δεν πάιξανε? Δηλαδή να καταλάβω 39 με WASP και 39 χωρις είναι το ίδιο? Αυτοί δεν είναι που λέγανε πως όσο περισσότερα τα group τόσο ποιο ακριβο το εισητήριο? Eκτός των άλλων δεν έγινε ούτε μια επίσιμη ανακοίνωση από την πλευρά της εταιρείας για την ακύρωση του συγκροτήματος (ουτε στο χώρο του φεστιβαλ αλλα ουτε στο site), απλά αφήσανε τον τραγουδιστή των Moonspell να κάνει αυτός την αναγγελία των συγκροτημάτων, και να μας πεί το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπιζε ο Blakie!ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΞΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ!!

ΥΓ. Για να μαθαίνουμε τι γίνεται και έξω απο την Ελλάντα οι RED HOT CHILLI PEPPERS στην Ισπανία παίζουνε με 25 ευρώ. Αν έρθουν ποτέ στην Ελλάδα θα παίξουν με την εξεφτελιστική τιμή των 75 ευρω.

Εμένα δεν με χάλασε καθόλου που είδα τους Sister μιας και δεν είχα πάει πέρισυ, και μου άρεσαν τρελά (μην σας πω περισσοτερο από Guns!). Γαμάτα ηταν! Και κόσμος δεν νομιζω να ήταν και τόσο λιγος, πρέπει να είχε 6-7.000…

Μπράβο στους Sister.Δεν νομίζω να χει ξαναγίνει αυτό σε σοβαρά μεγάλα φεστιβάλ στο εξωτερικό, ή ούτε καν στα live στις πλατείες, δηλαδή να παίξει ένα συγκρότημα 2 φορές το ίδιο κομμάτι επειδή ήταν χάλια ο ήχος.Πραγματικά μπράβο.Οι τύποι τα σπάνε τέρμα.Το είχαμε πεί και πέρσυ.Και μακάρι να πηγαίνανε 30.000 κόσμος μόνο για τους Sister και όχι για την Didi $^%#$ ,γιατί πιστευώ το αξίζουν.

Τρομερή συναβλεία τα έσπασαν κανονικά οι sister!!!

Χαρακτηριστηκά στηγμηότυπα: ο jj να αρχιζει να τα χώνει στα reality και ο κόσμοσ από κάτω να τα χώνει μαζίτου

Ή η άλλη φάση που ο Dee βλέπει κάποιον να τον τραβά και αρχίζει να ποζάρει πάνο στην σκηνή… !!! (τι θα έκανε ο Axl άραγε???:-k :-k )

Ναι ρε φίλε τα έσπασαν άσκημα τρελή πόρωση όλοι εμείς κάτω…

(το κομάτι ήταν, αν θυμάμαι το burn in hell όπου δεν δούλευε το μικρόφωνο και ο Dee τα πέιρε το έσπασε και πείρε άλλο… :lol: :lol: )

Πάντος το λέει η ψυχούλα τους…

Μα γιατί νομίζεις ότι πήγαμε για την $%^@$ didi ???
Ας έφερνε άλλη εταιρία τα bands που ζητάμε και χ****ε την didi…

Λοιπον δεν πηγα και πολυ ενθουσιασμενη στην συναυλια μιας και εχω “μεινει” ακομα στην πρωτη μερα, παρολα αυτα γουσταρα πολυ!

Τους μεν Crimson Glory τους ψιλοευχαριστηθηκα, τους δε Celtic Frost τους βαρεθηκα(λογικο μιας και δεν ειναι του γουστου μου) αλλα στους Twisted Sister, παροτι δεν εχω πολυ “επαφη” με το συγκροτημα, το καταευχαριστηθηκα! Περσι δεν τους ειχα δει και μπορω να πω οτι μετα τους Γκανζ σιγουρα ηταν η δευτερη καλυτερη μου, για αυτο το τριημερο! Απιστευτη ενεργεια και επαφη με το κοινο, παροτι τους τα σπασανε λιγο με τα μικροφωνα περα δωθε. Στο σημειο που επαιρνε ποζες ελυωσα στα γελια…

γραφω για να εκφρασω τα συναισθηματα μου σχετικα με την φοβερη συναυλιακη εμπειρια που ειχα στην Μαλακασα στις 12/07/2006.Φυσικα προκειται για τους Τwisted sister και την ΨΥΧΗ με την οποια βγαινουν στη σκηνη. εχω δει σχεδον ολα τα μεγαλα metal σχηματα live και μπορω να πω οτι οι ΤS με εντυπωσιασαν γιατι δεν παιζουν ακριβως οπως τα αλλα group. Ανεξαρτητα του κινητρου του reunion τους το οποιο ουτως η αλλως δεν με ενδιαφερει, μπορω να δηλωσω οτι αν μη τι αλλο ειναι γνησιοι rock’n’ roll τυποι οι οποιοι για παντα θα μας υπενθυμιζουν οτι το heavy metal ηταν ειναι και θα ειναι πανω απ’ολα Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ.
Οσον αφορα το report tou rocking.gr δεν με βρισκει καθολου συμφωνο σε ορισμενα πραγματα οπωσ του στιλ " περιτεχνη μουσικη και εξυπνοι στοιχοι" ειναι δεδομενο οτι δεν υπαρχουν στο συγκεκριμενο group.Για την περιτεχνη μουσικη συμφωνω οτι δεν υπαρχει αλλα η απαντηση μου ειναι
1)η ομορφια πολλες φορες βρισκεται στην απλοτητα
2)αν οι Twisted sister ηταν περιτεχνοι δεν θα ηταν το ιδιο καλοι και απολαυστικοι
Οσον αφορα τουσ στιχους τους, ως ατομο που γνωριζει πολυ καλα αγγλικα και γνωριζει τα θεματα των τραγουδιων πολλων συγκροτηματων, εχω να δηλωσω οτι ο κυριος Dee Snider μαζι με το Lemmy και καποιους αλλους παλιοπαλληκαρους εχει γραψει τους καλυτερους και τους πιο ειλικρινεις και αυθεντικους στιχους που υπαρχουν στο heavy metal.Καυστικοι,ειρωνικοι, βγαλμενοι απο τη ζωη των δρομων της Ν.Υορκης(the kids are baaaaaaaaaack) πολλοι απο αυτους.αλλα δυστυχως καποιοι μεταλλαδες θεωρουν ποιοτικο στιχο τις γελοιες και καρακιτσατες δαιμονολογιες, βαλχαλολογιες, και ψαγμενο στιχουργο οποιον εχει ξεπατικωσει Tolkien,βιβλους και δε συμαζευεται…
Χαιρομαι που μεσα απο το forum αυτο μου δοθηκε η ευκαιρια να καταθεσω μια αποψη που δεν φαινεται να ακουγεται συχνα