4-7-09:SCORPIONS f.c PARTY-WITH VERY SPECIAL GUEST HERMAN RAREBELL-HARD ROCK CAFE

Το Greek Scorpions’ Fan Club πραγματοποιεί πάρτυ το Σάββατο 4 Ιουλίου στο Hard Rock Cafe Athens [Φιλελλήνων 18, Σύνταγμα] με special guest τον θρυλικό drummer Herman Rarebell.

ΕΝΑΡΞΗ 22:30 - ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

Στο πάρτυ θα πωλείται και το νέο best of του Herman Rarebell, το “Herman’s Collection”, οπως και η αγγλική έκδοση του audio book του (ένα must για κάθε οπαδό των Scorpions) “My life as a scorpion” όπως επίσης και το θρυλικό fanzine του fan club, "Hurricane"το οποίο κυκλοφορεί από το 1998 και είναι από τα ελάχιστα fanzines που κυκλοφορούν ακόμα.

http://www.hermanrarebell.com/

A party to remeber :wink:

A F"cking awesome party! I’ll be there!!! :smiley:

Great!
…ws twra
http://www.metalzone.gr/lives.php?action=details&id=461&lang=en
http://www.rockyourlife.gr/index.asp?action=cmsshow&cid=11&id=711&mid=11,11&children=False&include=False
http://www.skylight.gr/
http://www.metalhunter.eu/
http://www.rockwind.eu/
http://www.solidrock.gr/index.php/lang-el/component/content/article/14-frthcmgconcerts/820-scorpions-fan-club-party-hard-rock-cafe-w-special-guest-herman-rarebell-4709
…not bad

Ενα παρτυ που θα ειναι οδοστρωτηρας.

Βεβαια παλι θα εχουμε καραγραφικους τυπους που θα μπουνε στο μαγαζι, θα πανε καρφι για να βγουν φωτο με τον Χερμαν και να παρουν αυτογραφα (για να καυχιουνται στους γνωστους τους), θα φυγουν στο πι και φι και μετα θα κραζουν κιολας για το κλιμα και την μουσικη.

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Aυτο θα ειναι ενα party οπου το 99% της μουσικης θα ειναι SCORPIONS. Θα ειναι ενα party με πολλους “κολλημενους”, “αρρωστους” ή γραφικους fans τους. Οσοι δεν θα μπορεσουν να αντεξουν κατι τετοιο καλα θα ηταν να μην παρεβρεθουν. :slight_smile:

Και θα χει και πολλες γυναικες.:slight_smile:

…οπως καθε φορα :wink::wink::wink::wink:

Ρε παιδιά διαβάζω τα παράπανω και θέλω να πω τα εξής:

Αξιέπαινες οι προσπάθειες σας. Δεν τις αμφισβητεί κανείς. Αλλά αφήστε τα σχόλια για το εάν κάποιος θα κάτσει μία ώρα, πέντε ώρες ή εάν θα βγάλει photo και θα φύγει. Τόσο πολύ σας ενοχλεί; Ο καθένας επιλέγει, κρίνει και πράττει. Δικαιώμα του είναι και στο φινάλε δεν είναι τόσο τραγικό.

Τα ίδια γράφατε και στο party του Roth. Εάν θέλετε να είστε οι ίδιοι κάντε prive το party να μην έρθει κανένας “παράταιρος”.

Πραγματικά έτσι είναι σαν να αδικείτε τους εαυτούς σας. Κάντε εσείς το καλό και ρίξτε το στον γυαλό. Από εκεί και πέρα θεωρώ μικροπρέπειες να κρίνεται ο καθένας για το τι θα κάνει και πως θα το κάνει.

Φιλικά τα γράφω όλα αυτά γιατί έχω παρατηρήσει στο παρελθόν τις καλές σας προθέσεις τις οποίες όμως επαναλαμβάνω αδικείτε με τέτοιους είδους απόψεις και σχόλια που δεν συνάδουν στο κλίμα που θέλετε να δημιουργήσετε.

Γι’αυτό τον λόγο προτίμησα στο παρελθόν να συναντήσω μόνος μου, με την ησυχία μου τον Μeine σε κεντρικό ξενοδοχείο παρά να εμπλακώ σε όλη αυτη τη διαδικασία δίχως αυτό να αποτελεί μομφή.

οποιος θελει ερχεται και καθεται οση ωρα θελει !!!τα αρνητικα σχολια για το παρτυ δεν ηταν απο τα παιδια που το οργανωσαν!!!
σημασια εχει οτι οποιος αγαπαει την μουσικη των scorpions θα περασει καλα και θα βρεθουμε με πολλους φιλους για μπυρονια …

Χαιρομαι που εξεφρασες με τοσο ωραιο τροπο την αντιθεση σου και μου φαινονται λογικα τα σχολια σου.

Βεβαια τα δικα μου εγιναν με αφορμη παλαιοτερα events με guests οπου ειχαμε φαινομενα σαν αυτα που κατεκρινα. Εννοειται οτι θα ηταν ανοητο να υποχρεωναμε καποιον να βαρεσει καρτα 8ωρου στα παρτυ του fc ή να μας εδειχνε ταυτοτητα για να κοιταξουμε στα μητρωα αν ειναι “δικος μας”.

Η κριτικη μου ηταν απεναντι σε τυπους που ηταν κακεντρεχεις και που κραξανε ενω ηταν αυτοι για κραξιμο. Εχουν υπαρξει τετοια ποστς στο παρελθον και πραγματικα βαριεμαι θανασιμα να τα ψαξω.

Το παρτυ ειναι ανοιχτο σε ολους εκτος απο αυτους που θα ερθουν αρχης εξ’αρχης για να κραξουν εκ των υστερων και αφου θα εχουν κανει την μοστρα τους!

Δεν θα βγει το μετρο της Scorpio-συνης για να δουμε αν οποιος ερθει ειναι TSRUE FAN ουτε θα κοιταμε με το ρολόι ποσα λεπτα καθισε ο καθενας. Θα ειναι μια συνευρεση με σκοπο να περασουν ολοι τελεια και σε καμμια περιπτωση δεν εχει τον χαρακτηρα ενος event κλειστης λεσχης ή κατι τετοιο!

Pop in, have a beer and a chat and prepare for the big show! 8)

Αγαπητε φιλε,οι προθεσεις σιγουρα ειναι οι καλυτερες.
Το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο,ειναι να γινει ενα πριβε παρτυ.
Εχεις δικιο για το καλο και το γυαλο…κ επισιμα το φ.κ.δεν εχει παραπονεθει,γιατι δεν συντρεχει λογος για κατι τετοιο!
Να εισαι σιγουρος οτι αυτο το παρτυ οπως και τα αλλα,ειναι πολυ μεγαλη βαβουρα για μας και το πιο ευκολο ειναι να γινει μια συναντηση 15 ατομων.Το φ.κ.με 12 χρονακια στην πλατη του εχει πολλα μα παρα πολλα μελη,οποτε ποιοι 15 θα μπορουσαν να συναντησουν τον/τους καλλιτεχνες;;
…ομως δεν θα δεχθουμε συμπεριφορες,τυπου,τον περιμενω εξω απο το κλαμπ,για φωτο και αυτογραφα γιατι ειμαι μαγκας κ οι αλλοι που περιμενουν υπομονετικα σε σειρα να μιλησουν στον καλλιτεχνη ειναι ζωα …
Τοσο ο Uli,οσο και ο Herman,ερχονται με χαρα και θα φυγουν αφου εχουν μιλησει και με τον τελευταιο οπαδο!Ειναι αστειο αυτο που ειχα διαβασει παλιοτερα,οτι ισως υπαρχει ορος στο συμβολαιο να παραστουν σε παρτυ!!!χαχαχαχα…αληθεια,αυτοι που πετανε τετοιες κοτσανες,εχουν συνειδητοποιησει για τι μεγεθους μουσικους μιλαμε;;;
Για το συγκεκριμενο παρτυ εκδηλωσαν ενδιαφερον και ενεργα μελη του γκρουπ,μας ζητησαν πληροφοριες,αλλα δεν υποσχονται αν θα τα καταφερουν.Υπαρχει κ η συναυλια στην Λεσβο…
Επισης,ο Uli,λογο μια υποχρεωσης που εχει δεν θα μπορεσει να ερθει…θελαμε να κανουμε κατι πραγματικα μεγαλο γι αυτο το παρτυ και καταλαβαινεις οτι για να συντονιστουν ΟΛΑ αυτα,θελει πολυ κοπο,αλλα το κανουμε με χαρα και μερακι!!
Οσο για το ποσο θα κατσει ο καθενας,ειναι δικαιωμα και επιλογη του…στην τελικη κανενας απο τους διοργανωτες των παρτυ δεν εχει παραπονο για την διαρκεια των παρτυ…ολα(με η χωρις καλεσμενους)τελειωνουν το πρωι επειδη μενουν πολλοι ως το τελος,οποτε οποιος νυσταζει,ας την κανει…:wink::wink:,8α μεινουν σιγουρα πολλοι αλλοι!
Ομως θεωρω οτι απο την αλλη θα πρεπει να εκτιμηθει και το γεγονος οτι δεν υπαρχει καν εισοδος που θα ηταν οικονομικη ανασα για το φκ,αλλα δεν θελουμε…οποιος θελει να ενισχυσει,ας ζητησει να παρει το φανζιν του φκ,που ειναι κ το μοναδικο στον κοσμο(πια)για τους σκορποιυς και δινεται σχεδον σε τιμη κοστους!

Ελπιζω να ειναι ξεκαθαρα,ολα.

Συμφωνώ 100% με όσα προαναφέρετε, οπότε δεν υπάρχει και λόγος να πλατιάσω.

Το σχόλιο μου έγινε γιατί είχα διαβάσει και κάποιες υπερβολικές τοποθετήσεις και μετά το party με καλεσμένο τον Uli Roth σχετικά με τους σκοπούς κάποιων παρευρισκόμενων κτλ. Ελπίζω να μην ήμουν αιχμηρός ή εριστικός, με καλή πρόθεση πάντα γιατί πάνω απ’ολα εκτιμώ την προσπάθεια που κάνετε.

Από τη στιγμή που βάλατε τα πράγματα στη θέση τους και αποσαφηνίσατε την κατάσταση δεν υπάρχει λόγος να πω κατι άλλο. Συνεχίστε με το ίδιος πάθος και θέλω να πιστεύω πως κάθε φορά θα προστίθενται καινούριος κόσμος για να στηρίζει τα events σας.

Το περιοδικό που είναι μέσα στα αεροπλάνα της Ολυμπιακής “Τουρισμός & Ανάπτυξη-Tourism & Development” έχει στα Ελληνικά και στα Αγγλικά 4σέλιδη συνέντευξη του Herman Rarebell και πληροφορίες για το πάρτι του φαν κλαμπ!!!
Γίνονται προσπάθειες να μοιραστούν κάποια τεύχη και στο πάρτι :wink:

…ουτε αιχμηρός ουτε εριστικός,ησουν,απλα εγινε μια κουβεντουλα…:wink::wink: