Ταινίες για να βλέπετε Μ45Τ0ΥΡ0|\/|3Ν01

Επειδή δεν έχω δει πουθενά να αναφέρεται ο όρος stoner για ταινίες ας κάνουμε την αρχή εδώ. Ταινίες που περνάνε σε άλλο επίπεδο όταν τις βλέπεις υπό την επήρεια…

Η απόλυτη ταινία για μένα είναι χαλαρά το Yellow Submarine των Beatles… Κάθε ατάκα αποκτά βαθύτερο νόημα και είσαι σε θέση να καταλάβεις τους συμβολισμούς πολύ πιο εύκολα. “It’s all in the mind”, το μπλε χέρι που δείχνει και αποτελεί το απόλυτο όπλο των Blue meanies… BTW μπλε είναι το χρώμα της Έβερτον… Μπορώ για ώρες να μιλάω γι’αυτή την ταινία.

Τα σταντ απ του Χικς επίσης περνάνε σε άλλη διάσταση…

Οι ταινίες του διδύμου Cheech and Chong, είναι επίσης καλή περίπτωση “Mexican Americans/ love the education/ that’s why they go to night school/ get a spanish class/ and get a B”

Δεν είμαι σίγουρος αν ταινίες όπως το trainspotting και το Fear and Loathing over Las Vegas προσφέρονται…

Eδω ειναι το τοπικ που μπαινουν ολοι και λενε εμμεσως οτι πινουν μπαφους?

Και εσύ μπήκες και απάντησες πρώτος!
Εδώ δεν κάνουμε τέτοια πράγματα, εδώ μιλάμε σε επίπεδο συμβολικό και φαντασιακό.

Πάρα πολύ, και μόνο λόγω σκηνοθεσίας…
Επίσης, David Lynch, Wild at heart και ίσως Lost Highway.

Ο Λαβύρινθος με τον Bowie νομίζω θα είχε τρελό ενδιαφέρον, και από εκεί και πέρα, ανάλογα με τα επίπεδα διαστροφής του καθενός (νομίζω εδώ ίσως με ακολουθήσει ο Lupin :p) τίποτα καμμένο John Waters ή Jodorowsky

αυτά βασικά που λέτε δεν ξέρω, αλλά άμα είσαι Μ45Τ0ΥΡ0|/|3Ν05 δε τα πολυνιώθεις δηλαδή όταν είσαι Μ45Τ0ΥΡ0|/|3Ν05 δεν πιάνεις όλες τις πτυχές αυτών των ψυχεδελικών αραβουργημάτων, οπότε προτιμούμε τσόντες να 5Κ4/[U]0[/U]Ν0Υ|/|3 σε κάνα βυζί ή τίποτα σε φάση άκρως τρελλό κι απόρρητο για επικ γουίνς με αυτό το ηλίθιο χαχανητό που έτσι κι αλλιώς σε πιάνει λίγο μετά το δεύτερο Γ4Ρ0. Ίσως βέβαια για όλα αυτά να φταίει το γεγονός ότι εγώ όταν είμαι Μ45Τ0ΥΡ0|/|3Ν05 συμπεριφέρομαι περισσότερο σαν |<48Υ5Τ3Ρ|-||/|3||05.

inb4 White Zombie fake account με νικνέημ κάποιο από τα παραπάνω.

Δεν ξέρω σε ποιο βαθμό θα εκτεθώ αν συμφωνήσω με Bleedin

Αλλά θα συμφωνήσω σε όλα με Bleedin :oops:

κλασικη τακτικη ξεκαρφωματος απο τον χοκαμ ‘εγω δεν και καλα’ :stuck_out_tongue:

πεςτα ρε ολμαιτυ

(καλα αυτο το συμβολικο/φανταστικο με σκοτωσες…να γινω χαλι να με πατησεις 8)

ειπες τεραστιο γκανιαν

ον τοπικ κ παντα σε συμβολικο/φανταστικο επιπεδο (μιας κ η τεχνη ειναι η καλυτερη μαστουρα ε 8) )
[B]

2001
The shining
Apocalypse Now !
Barton Fink
Donnie Darko
Brasil
La Haine[/B]

edit : τωρα ειδα ποστ bleeding

θα διαφωνησω μιας και σε συμβολικο/φανταστικο επιπεδο πιστευω οτι καποιες ταινιες τις βλεπεις απο μια αλλη οπτικη γωνια.Τωρα το αν αυτο που βλεπεις ως 2η γωνια οντως υπηρχε κ διεφευγε της προσοχης σου η αν ειναι απλα ενα δημιουργημα του {()>"})^)+ μυαλου σου δεν μπορω να το ξερω

[B]και οπωςσδηποτε τα 3 τελευταια στην σειρα ροζ πανθηρ με τον θεπ πιτερ σελλερς

the revenge of the PP
PP strikes again
The return of the PP

η χαρα του στομαχοπονου απο τα γελια…[/B]

Γιατί ο awake ξέρει.

Δηλαδή εσένα αν ήθελα να σε ρίξω θα έπρεπε να σου μιλάω για Λακάν, ε?
:-k

Επίσης έχω βρεθεί σε φάση ακραίας μέθης να βλέπω Monty Pythons και δούλεψε όμορφα :roll:

Τέλος πάντως, επί πρακτέου, τσόντες ftw

awake, εισαι τελειως οφ, αμα δεις brazil λιωμενος το πιο πιθανο ειναι να κοιμηθεις στο τεταρτο ή εναλλακτικα να το τελειωσεις χωρις να εχεις καταλαβει χριστο με το ματι γαριδα, ορκιζομενος να μην το ξαναδεις ποτε-χανοντας ετσι την ευκαιρια να απολαυσεις μια απο τις καλυτερες ταινιες εβα οπως της αξιζει-

Kαποιος σοφος ειχε πει καποτε '‘marijuana makes bad movies look great’ οπωτε οπως μονο ο βληδιν τονισε σωστα, περα απο τσοντες(που αμα εισαι και τελειως γκολ φανταζομαι παιζει να νομιζεις οτι γαμας κιολας) προτιματε καμενες κωμωδιες χωρις ιδιαιτερο μπλα μπλα οπως σοφα το top-πιποκωλιαζει οτι παρομοιου στυλ κωμωδια εχει βγει-secret ή κανενα friday, επισης cult μικρα αριστουργηματα τρομου/σπλατερ/αρρωστιας/σαπιλας,απο τα τρεντυ evil dead και ζομποταινιονια μεχρι pink flamingos και cannibal holocust ή εναλακτικα ταινιες του bruce lee, steven seagul, chuck norris, lorenzo lamas+λοιπες αγαπημενες καμενες περιπετειες που θα πετυχετε στο Αγια Παρασκευη TV 4 το πρωι-τσεκαρετε ολες τις ταινιες της Αsylum για να παρετε μια γευση του τι εννοω…επιπλεον τιμιες επιλογες αποτελους πασης φυσεως αλα shaft something-xloitation ταινιαρες με οπλα, βυζια, killer τσιζι ατακες και φανκ soundtracks…

ξέρω ότι είμαι οφτόπικ, αλλά και οι φάρσες του Φουσέκη (από ότι μου έχουν πει) λειτουργούν καλά.

Γιατί έχει πολύ χιόνι…

καλα τα λες αλλα αυτο παιζει να δοκιμασω να το δω (ολοκληρο) ΜΟΝΟ μαστουρομενος.

χεχ κι εγώ όταν ανέφερα τον Waters το Pink Flamingos είχα υπ όψιν :roll:
Νομίζω πως αν το δεις μαστουρωμένος, μπορεί και να αγγίξει επίπεδα τελειότητας. Νηφάλιος πάλι, δεν ξέρω.
Θέλουμε αφιέρωμα Waters στις επόμενες Νύχτες Πρεμιέρας, θέλουμε Pink Flamingos σε φουλ σκρην. Θρι ντι.

Και κολλητά το “two girls, one cup”


http://www.imdb.com/title/tt0283003/

http://www.youtube.com/watch?v=lrWD1kVi0ME :–

requiem for a dream ανετα :stuck_out_tongue:
και καφρικες κωμωδιες…

Se tetoia fasi, apofebgw varies tainies giati apla xazevw k den apolamvanw ti tainia !
Aditheta protimw kameno kwmwdies opws:

  • Clerks ( 1,2) must
  • Half Baked
  • Grandmas Boy
  • How High
  • Smiley Face
  • Harrold And Kummar Go to the White Castle ( paizei k Barney apo HIMYM!! )

(sorry gia ta greeklish, tha to ftiaksw to themataki sidoma )

ει ει ει το τοπ σικρετ ΟΧΙ μαστουρ868μενος…Το υποβιβαζετε παρα πολυ!:smiley:

Οπως και μοντυ παιθον…

Αλλα γενικα ειμαι καλο παιδι και προτιμω να βλεπω ταινιες ξεμαστουρω7ος.Ισως λεει και περισσοτερο

Lost Highway
2001

[SIZE=“3”]ΟΛΕΣ[/SIZE]

:p:p:p

Μάθε Παιδί Μου Μπάσκετ, με τον Κώστα Τσάκωνα.

Με 2,5 τσιγαριλίκια αντιλαμβάνεται κανείς με τον πιο σωστό τρόπο τα άρτια καλυμμένα κοινωνικά μηνύματα για τα κατασκευασμένα ιδανικά της ελληνικής κοινωνίας αλλά και την αγνή, άδολη αγάπη για τον αθλητισμό.

Tokyo Gore Police…αρχίζουμε με cult splatter και τελειώνουμε με άρρωστες τσόντες προς τεστάρισμα των “ηλίθιων” ορίων μας.