5 Reunion που θα θέλατε περισσότερο να γίνουν

ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!

κάποιος να τον ενημερώσει ότι οι μακαρίτες δεν ψήνονται για reunion.

λεμε τώρα…

εδώ αλλοι ειπαν zeppelin με bohnam…

helloween (kiske)
iced earth (barlow)
guns n roses

Με διαφορα απο τα υπολοιπα…

  1. Pink Floyd

Επισης με διαφορα απο τα υπολοιπα…

  1. Faith No More

Επισης με διαφορα απο τα υπολοιπα…

  1. Psychotic Waltz

Και τα υπολοιπα…

  1. Soundgraden
  2. Screaming Trees

ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΙΠΩΤΟ ΓΙΑ REUNION ΕΙΝΑΙ…

IRON MAIDEN ΜΕ DI ANNO!!! :lol: :lol:

Αυτο στο spoiler ξεχασε το καλυτερα… Ε οχι και να φυγει ο υπερτατος για να γυρισει ο ακατονομαστος…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

1.Psychotic Waltz :papas::papas: αχ, στενοχωρήθηκα τώρα…

2.Conception

3.Helloween με Kai, Kiske

4.Angra-original line-up

5.Savatage!!! Οκ, όχι ακρίβώς reunion, αλλά σαν διαλυμμένοι είναι τώρα!!

1)METALLICA ΜΕ JASON NEWSTED

2)SAVATAGE

3)ICED EARTH ΜΕ BARLOW

Νυσάφι με τον Barlow!! Ούτε αυτός γράφει τα τραγούδια, ούτε έχει καμία αναντικατάστατη φωνή… Μπορεί να μην σας αρέσει ο Ripper αλλά φωνές σαν του Barlow υπάρχουν άπειρες!!!8)

Φιλικά πάντα:p

[QUOTE=manos87;129578]Νυσάφι με τον Barlow!! Ούτε αυτός γράφει τα τραγούδια, ούτε έχει καμία αναντικατάστατη φωνή… Μπορεί να μην σας αρέσει ο Ripper αλλά φωνές σαν του Barlow υπάρχουν άπειρες!!!8)

8O 8O 8O 8O 8O

Εγω ειμαι αυτος που υποστηριζω παρα παρα πολυ τον Ripper, σε σημειο που να με κοροιδευουνε κι ολας… Ειμαι απο τους λιγους που μου αρεσε παρα πολυ με τους priest!!!8)

[quote="“freedomofrock,post:70,topic:2086”]

Τότε γιατί θες πίσω τον Barlow???

[quote="“manos87,post:71,topic:2086”]

Απλα πιστευω οτι κολλαει περισσοτερο με τους Iced Earth…:slight_smile:

[quote="“freedomofrock,post:72,topic:2086”]

διαφωνώ αλλά οκ…

Ειναι κομματια που τα εχω συνδεσει αποκλειστικα με τη φωνη του Μαθιου… Δεν εχω ακουσει τα παλια απο ριππερ…

Λογικό, αφού τα παλιά γράφτηκαν για τη φωνή του Μάθιου… Ο Ρίππερ όμως έχει πολύ μεγαλύτερες δυνατότητες, συνεπώς αν ο Jon έχει έμπνευση μπορούν να γίνουν ακόμα μεγαλύτερα πράγματα:wink:

Βασικα, ο μαθιου εχει μπασα φωνη, ενω ο ριππερ πολυ καλες ψηλες…

Δεν βγαζουμε ακρη…:stuck_out_tongue:

ritchie blackmore’s rainbow:bow2:

rainbow:respect:

blackmore’s rainbow[-o<

blackmore-dio:metal:

dio-blackmore:band:

  1. Pink Floyd [πιστεύω ότι τώρα, που έχουν περάσει πια τα χρόνια και οι παλιές έχθρες έχουν, όσο να’ναι, κατευνάσει κάπως, (έχουν άραγε; :dunno: ) βρισκόμαστε πιο κοντά από κάθε άλλη φορά στην επανένωση, αν λάβουμε υπ’ όψιν μας και το Live 8 [-o< ]

  2. H ΜΚ Ι των Rainbow, με Blackmore και Dio βεβαίως βεβαίως (μετά την ολοκλήρωση της περιοδείας των Heaven & Hell, λέτε να έχουμε τίποτα επαφές; [-o< )

  3. Aυτό κι αν είναι όνειρο! Επανένωση της ΜΚ ΙΙΙ των Deep Purple! (πολύ βαρυφόρτωσα το πρόγραμμα του Ritchie, μου φαίνεται! :lol: ) Ωραία θα ήταν πάντως να ξαναδούμε μαζί Blackmore, Coverdale, Hughes, Lord και Paice! Όνειρα θερινής νυκτός! :papas:

  4. Η σύνθεση των Genesis της μεγαλειώδους περιόδου 1970 - 1974, με Peter Gabriel και Steve Hackett. Σόρρυ, αλλά το τωρινό ‘‘reunion’’ των Collins, Rutherford και Banks δεν με ικανοποιεί απόλυτα. (Απ’ ό,τι ξέρω, υπήρξαν μεν κάποιες επαφές με Gabriel καιi Hackett για την τωρινή επανένωση και τις συναυλίες που γίνονται, αλλά δεν ευόδωσαν.) [-o<

  5. Πέμπτη δεν μου έρχεται τώρα, αλλά αντί αυτής θα γράψω μία που έγινε και στης οποίας μία από τις συναυλίες θα ήθελα πάρα πολύ να είχα πάει: των Velvet Underground στις αρχές της δεκαετίας του '90. RIP Sterling Morrison. :frowning:

οσων αφορα τον blackmore το βλεπω εξαιρετικα απιθανο να jξανασυνεργαστει με καποιον απο τους gillan,coverdale,dio…:frowning:
αν ξαναεμπαινε στο rock πιο πιθανο το βλεπω να συνεργαζοτανε με κανενα turner…

Μα γι? αυτό λέω κι εγώ: όνειρα θερινής νυκτός, όσον αφορά για Rainbow και Purple Mk III (και Mk. ΙΙ ακόμη). :stuck_out_tongue: :lol: :roll: :smiley: