666 International Vs Supervillain Outcast

μετα απο προσφατο ξεθαβιν-λιωσιν του supervillain outcast μου γεννηθηκε αυτο το κοσμογονικο ερωτημα λοιπον

ποιο προτιματε\ειναι καλυτερο\θα βαζατε για να κανετε ατμοσφαιρα με το γκομενακι\παλικαρι (πως τι βρισκει ο καθενας) τελοσπαντων?

εγω να την πω την αμαρτια μου ειμαι φλωρος και μου αρεσει λιγο παραπανω το outcast (ασε που κανει και καλυτερη ατμοσφαιρα)

οποιος πει τιποτα ακυρα στυλ προτιμω σατανικ αρτ (και κυριως προτιμω σατανικ αρτ απο αουτκαστ) ,ακουει μανογουωρ…

(ε ναι ρε φιλε και σε μας αρεσει το traces of reality πχ, αλλα μη βγαινεις οφτοπικ)

Ψηφισα Supervillain Outcast αλλα πιστευεις θα ψηφισουν πανω απο 10 ατομα ?!?

εχουμε ξαναπει οτι το τρεησες ανηκει στα 3 καλυτερα μπιεμ κομματια εβερ(για τ’ αλλα δυο δεν εχουμε κατασταλαξει), οποτε οτι συγκριση θελουμε κανουμε! το σουπερβιλλεην οσο καβλωτικο και να ειναι, λυπαμαι, δεν εχει κανενα απ’ τα προηγουμενα εκτος του κρονετ που το βαζω στην ιδια μοιρα, επειδη τελευταια εχω πιασει το μεγαλειο του.
αρχικα οταν ειδα το πολλ νομιζα πως η μαχη θα ηταν με το thorns s/t, που αυτο πραγματικα σπαει κεφαλια.

καλα οταν μιλαμε για thorns πλενουμε το στομα μας πρωτα…το ομωνυμο τα παταει ολα χαμω

και στα 2 καλυτερα μπιεμ που σε περισσευουν βαλε existence και stellar master elite (αν και η μεγαλη αδυναμια μου ειναι το ριφ του vortex)

τελος οφτοπικ…supervillain bitches για φλωροκαταστασεις!

Aldrahn κορίτσια. Απλά πράματα.
Όσο γαματος κι αν είν’ ο Kvohst, δεν τίθεται θέμα.

Το 666 Ιnternational είναι μέσα στους καλύτερους δίσκους που έχουν βγει ποτέ, αρά η σύγκριση είναι άτοπη και το supervillain βγαίνει αδικημένο και καταϊδρωμένο. Επίσης θέμα για ατμόσφαιρα με γκομενάκι δεν υφίσταται, dodheimsgard πρέπει να ακούει ο καθένας ΜΟΝΟΣ του.

‘‘666 international’’ απλά και εύκολα. Ό,τι προοδευτικότερο έχει βγει. Το ‘‘Supervillain outcast’’ είναι απλά μία εξαιρετική συνέχεια σε άλλα, πιο απλά μονοπάτια.

666 για το σοκ που παθαινεις οταν το ακους.
Απο το Supervillain ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,το εχω και αυθεντικο κιολας,
απλα δεν μπορει να συγκριθει με το 666.Στα δικα μου αυτια.

Σε όλων των αυτιά δεν μπορεί να συκγριθεί το Supervillain με το 666!
Δηλαδή, αυτό το πράμα δεν υπάρχει απλά!
Α ρε ξύλο που θέλετε μερικοί! :stuck_out_tongue:

Και κάτι βασικό! Δεν μπορείς να φανταστείς δισκογραφία Dodheimsgard χωρίς 666 Ιnternational!
Χωρίς Supervillain άνετα! Χώρια την ξενέρα που έφαγα όταν το πρωτοάκουσα! :slight_smile:

ε ρε βασικα ηξερα πως θα ηταν ενα πολλ βεντουζα :lol:

απλα ηθελα να δω ποσοι παραξενοι/φλωροι σαν και μενα θα βρισκονταν :stuck_out_tongue:

(βρηκα τον μπλιζορα, οι αλλοι δεν εμφανιζονται)

:stuck_out_tongue: Βασικα ισως ειμαι μαλακας γιατι μονο αυτο εχω ακουσει :D:D.

οπως εισαι ,κατεβαζεις το 666 ε :!::!:

δεν ξερω ρε γαμωτο, πριν κανα χρονο θα λεγα 666 ανετα, οντως δεν συγκρινεται το πρωτο σοκ, αλλα τον τελευταιο καιρο εχω λιωσει το outcast και αυτο το the snuff dreams are made of δεν υπαρχει και βαλε και κατι horrorizon, apocalypticism, all is not self, foe x foe. δεν ξερω, αντε και γαμηθειτε (με την καλη εννοια) με τα vs σας.

εβαλα lionel richie

Γιεπ,το 666 ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ

outcast ψηφισα

Lionel Richie :smiley:

ειδα τελευταιο ποστ απο JimmyPage και τρομαξα…

επρεπε να το υποψιαστω

:smiley: Αφου τα σπαει ο Lionel Richie :smiley:

666 ιντερνατιοναλ γτ με outcast δεν κολλησα οπως μ αυτο.Α και για Aldrahn.

Aldrahn θεέ πάρε την ΠΑΕ, δε νομίζω ότι υφίσταται σύγκριση παρ’όλο που και το Outcast είναι εξαιρετικός δίσκος. Γενικά η κουβέντα μεταξύ Dodheimsgard και υπόλοιπου black metal γενικά είναι λίγο σαν Ferrari εναντίον Hyundai.
Για τους γνωρίζοντες λοιπόν, το 666 είναι μια F40 και το Outcast μια Dino.