7" EPs της χρονιάς

Ξεκινάω στεγνά με το παρακάτω:

sarabante “έρμαια των καιρών / under the shadows”


με nuclear spring άνετα ψαρώνεις τουσ φίλους σου ότι είναι μια άγνωστη πανκ ροκ παλιά μπάντα/overpower εντάξει γαμάν.
πάντως δε μου έρχεται τπτ άλλο σε 7’’:frowning:

Γαμώτο, ακόμα δεν μπορώ να νιώσω τους Nuclear Spring :frowning:
Overpower γαμεί στάνταρ.
Είναι και οι Terrible Feelings αλλά το περίμενα λίιιγο καλύτερο.
Κι ένα που ξεχάσατε και νικάει όλα τα δικά σας :stuck_out_tongue:

[B]Black Gust - Psychedelic Maelstrom[/B]

Bernays Propaganda/Modern Love split ([B]ακουστε[/B])

[SPOILER]
[/SPOILER]

μπαντάρα μου εσύ:

Εμένα και τα 2 τραγούδια των [B]Inhuman Poison[/B] μου άρεσαν. Εντάξει, δεν παίζουν κάτι ρηξικέλευθο, αλλά ήταν πολύ καλοδουλεμένα για πρώτη δουλειά.

[B]black gust + nuclear spring[/B] είναι πραγματικά κυκλοφορίες που θα μείνουν

[B]Touché Amoré / Pianos Become the Teeth split 7"[/B]

Το [B]Terrible Feelings[/B] τελικά είναι δυνατό και αυτό, όπως και όλα τα προηγούμενα. Στην αρχή μου είχε φανεί λίγο άνευρο, αλλά τελικά όχι.

Το 7’’ από [B]Nuclear Spring[/B] επίσης μου άρεσε πολύ, νομίζω είναι ό,τι καλύτερο έχουν βγάλει (γενικά το demo και το 12’’, αν και καλά, δεν τρελάθηκα τόσο).

Nταξει τα ειπατε, Sarabante & Nuclear Spring ειναι κορυφαια. Να προσθεσω και το “A Thousand Shades Of Grey” των Cat Party

Aυτο ειχα να προσθεσω και γω.

Πολυ καλο, οντως.

Φοβερό το [I]“Die Erste Levitation”[/I] από URFAUST, όπως και το σπλιτ των ίδιων με KING DUDE όπου το [I]“Pagan Eyes over German Skies”[/I] του δεύτερου κλέβει την παράσταση.

Επίσης δυνατό split από MASTER’S HAMMER με τους (αγνώστων σε μένα λοιπών στοιχείων) BLACKOSH.

Στο ρελαντι.

[B]White Lung - Blow It South[/B]

[I]Άντε γεια 2013.[/I]

Έχοντας από 800 σπλιτ ο καθένας, λογικό ήταν κάποια στιγμή να βγάλουν και μαζί.
Όσον αφορά τους εδώ και δυο χρόνια επαναδραστηριοποιημένους Noothgrush, το “Jundland Wastes” είναι επανηχογράφηση, τα άλλα δύο είναι καινούρια έπη. Ειδικά το 9λεπτο σαμπαθικό “Thoth” που είναι αφιερωμένο στον πρόσφατα εκλιπόντα Cy Thoth, ραδιοφωνικό παραγωγό του αντεργκραουντ σταθμού KFJC, στον οποίο σταθμό είχαν πολυετή θητεία και τα περισσότερα μέλη της μπάντας. Το κομμάτι το παίζανε εδώ και καιρό [I]λάιβ[/I].

Η πλευρά των Coffins απλά σκοτώνει. Το “Drown In Revelation” είναι απίστευτη death doom σαπίλα, ίσως καλύτερο από κάθε κομμάτι του τελευταίου τους δίσκου και το “The Wretched Path” γκρουβάρει ανελέητα.

Ό,τι πρέπει για το πνεύμα των ημερών.

Zounds δαγκωτό…

Era Of Fear.

Κατα τα αλλα, στο φετινο 7" τους, το ομωνυμο ειναι το καλυτεροτερο White Lung κομματι.

Era of Fear και τέλος τα 7" για φέτο

era of fear ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ,χωρίς δεύτερη σκέψη!

κρατάτε για το 7άρι των gutter που πλησιάζει όμως…

Μετά τις αρχές δεκεμβρίου που ο μπεβαν έκανε το 2 στα 2 με το rival dealer , το θρέντ δεν έχει νόημα ύπαρξης.