Αγαπημένος Κιθαρίστας 80s/90s

Tore Ostby Conception!

randy με διαφορα

Θεικα δημοψιφησματα.

Εδω ψηφισα Randy γιατι του εχω και μια συμπαθεια.

Ολοι αυτοι πανρως ειναι κορυφαιοι με μια εξαιρεση.

Καλε ποιον ενοει δεν καταλαβα…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Εσυ ποιον λες;;;;

Μαλλον λαθος εχεις καταλαβει.

Εγω βασικα βλεπω 2!

Slash!(Που πιστευω οτι ενοεις),Kirk Hammet

Το πετυχες εστω και με δυο προσπαθειες.

Οσο και αν σας φαινεται περιεργο θεωρω οτι ο Kirk δν θα επρεπε να ειναι.Ειναι πολυ καλος κιθαριστας αλλα δν μπορει να συγκριθει με τους υπολοιπους που βρισκονται σε αυτο το τοπι.Το ιδιο σχεδον ισχυει και για τον Dave.

  1. Friedman. Ο τύπος βαζει τη περισσότερη ψυχή που έχω ακούσει σε τεχνικό μέταλ σόλο.
    Τώρα μου φαινεται λίγο άκυρο το τόπικ γιατί υπάρχουν καλοί ρυθμικοί, καλοι σόλο, και διάφορα άλλα πραγματάκια. Η απάντηση που έδωσα αναφέρεται σε σρέντερ που γουστάρω το τρόπο που θα παιζε ένα τυχαίο σόλο κιόχι το καλύτερο του γιατι τότε όλοι αυτοί και άλλοι τόσοι έχουν γράψει ωραία πράγματα. Δηλαδή αν έγραφα ένα κομμάτι και ήθελα κάποιος να παίξει ένα σόλο τότε θα ταν o Friedman. Άλλες επιλογές είναι Randy Rhoads, Big Jim Martin, Jon Nodtveit, Weikath, Ross the boss,Carl Logan, Dimebag etc. Γενικά κιθαρίστες που κάθε σόλο τους έχει λόγο ύπαρξης. Malmesteen δε θα φώναζα με τίποτα,γιατι παρόλο που ο πρώτος δίσκος έχει κάποιες υπερκαινοτόμες για την εποχή ιδέες, ενα τυπικό του σόλο είναι απλά ενα γρήγορο μπούρου μπούρου σε μια κλίμακα.

Αντιι για το βλακα το Slash ρε φιλε ξες ποσοι καλυτεροι μπορουν να μπουν?Anyway…Rhoads…

As pw ton Billy Corgan gia 90s

Ασχετο, για τον Doug Aldriche τι γνωμη εχετε? Καλος ειναι, κ με Dio αλλα κ με Whitesnake τωρα τα καταφερνει αρκετα καλα.

Ψηφισα Criss Oliva για συναισθηματικους λογους…

Αγαπημενοι επισης οι Roads, Murray, Smith, Hammet…

Απο αυτους που εχει το poll βαζω Slash kai Randy.8)

o doug aldriche θεωρω πως ειναι ενας παρα πολυ καλος τεχνικος κιθαριστας… τα παλια κομματια κομματια απο dio και coverdale τα βγαζει παρα πολυ καλα…και ο ανθρωπος παιζει live κομματια απο μεγαθηρια…purple,rainbow,sabbath,whitesnake,dio…

στα δικα του ομως κομματια που εχει βγαλει με DIO μου λεει λιγα πραγματα το παιξιμο του…θα λεγα οτι ειναι ενας πολυ καλος session κιθαριστας για να αποδιδει κομματια αλλων μεγαλων κιθαριστων live αλλα για προσωπικη καριερα τον θεωρω λιγο…:frowning:

Γιατι βλακας ο σλας, τι εκανε το παλικαρι…?:stuck_out_tongue:

Τιποτα, αυτο ειναι το προβλημα. :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=86QpUVLNXrs :stuck_out_tongue:

DAVID GILMOUR… forever and ever!! :smiley: :smiley:

80’s : Degarmo / Smith
90’s: Petrucci / Mackintosh

Από το poll o Rhoads, από λοιπούς ο De garmo