Αγαπημένοι 80s US power metal δίσκοι \m/




γιαυτο το βαλα σε σποηλερ μωρεεε!!! ωχου ~~ ρισπεκτ στον λιγα ποστ αποπανω :smiley: ριφιουζ ντιναηντ βρε :smiley:

εντιτ…τραμπ προσκυνω. bliiiiiiiiiiiind faiiitth.leadin us aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaall

εμένα μ αρέσει περισσότερο το πρώτο crimson glory πάντως.

Ρε αν είναι να ποστάρουμε όποιον US Power δισκο γαμάει (και όχι τους 2-3 αγαπημένους μας), να το κάνουμε merge με αυτό να τα έχουμε όλα νοικοκυρεμένα, μ?

πρεπει να ναι το αγαπημενο μου θρεντ αυτο ομως ε :smiley: Καντε μερτζ :smiley:

μπα

το άλλο είναι πόλλ και μιλάει γιά μπάντες. εδώ είναι πιό συγκεκριμένο το πράμα. 80ς U.S. power δίσκοι!

Bασικα ηθελα να το πω πριν αυτο γιατι και εκει στη ουσια us power δισκοσυζητηση γινεται(ασχετα που η αφορμη ηταν το πολλ).Αλλα μετα σκεφτηκα αφου υπαρχει ο περιορισμος του “80s”(τον οποιο ξεχασα αρχικα και μου υπενθυμισε ο Deck:p)εδω καλυτερα να το αφηναμε ως εχει…

εδώ μιλάμε μόνο για 80s :stuck_out_tongue:
άστο να δεις πως θα πάει και αν συνεχίσουν μόνο χαλιά και κουρτίνες με εξώφυλλα κάντο μέρτζ

Dude και το πρώτο μυθικό είναι, αλλά στο δεύτερο μιλάμε για αποθέωση.

ναι, η αποθέωση του σκατένιου drumming είναι, αλλά τέσπα :stuck_out_tongue:

ΡΕΔ ΣΑΡΚΣ.

Πλάκα, πλάκα μετά από τις αποκαλύψεις Τριανταζαχαρόπουλου, δυο από τους αγαπημένους μου δίσκους έβα έχουν ψεύτικα ντραμς. Είμαι τζούφιος μάλλον :-k

ποιός είναι ο άλλος

κλικ

από post 239 και μέτα

καλά το θέμα με τα ντραμς του Transcendence είναι όσο παλιό όσο η Ακρόπολη. δεν ήταν και κανένα μυστικό κυρίως γιατί είναι ολοφάνερο.

λοιπόν τώρα στο θέμα μας. Ray Gunn άκουσε κανένας να μου πεί τη γνώμη του? κυρίως οι βισιουζρουμορζόπληκτοι

ΘΡΕΝΤ - ΑΠΟΛΑΥΣΗ :smiley:

Ολα οσα αναφερθηκαν μεχρι τωρα, επιβαλλεται να ακουστουν απο οποιον δεν το εχει κανει ηδη. :!:

Και νταξει, μπορει να αναφερθηκε ως συμπληρωματικο του Transcedence, ή απο τους περισσοτερους να θεωρηθηκε αυτονοητο, μιας και εδω το ζητουμενο ειναι να εμβαθυνουμε στο ιδιωμα, αλλα ετσι για το γαμωτο ρε, ΝΑ ΦAIΝΕΤΑΙ !!!

Nα πω και για κανενα,μη μεινω στο namedropping:p

Απο τα πολυ αγαπημενα ιπιζ

23μιση λεπτα καβλωτικου metal.Nwobhαρισμενο(ναι δισκοβολε,you have to check:p)us power.Γενικα inyourface υφος αλλα συναμα πολυ guitar-driven,θα ακουσετε ωραιες αλλαγες,δεν ειναι “ωμιλα”.Ο Stevens τραγουδαει στο Θεο χωρις να κουραζει αφου το υφος του ποικιλει αρκετα.Α,εννοειται all killer-no filler.Γαμηστερο και το εξωφυλακι,απο τις τοσες μπαντες στο χωρο που σταματησαν πριν καν αρχισουν.Θα θελα πολυ να το χα σε μια εχμ…πιο υλικη μορφη,αλλα πιο ευκολα βρισκει κανεις ζωντανο δεινοσαυρο.

sample: http://www.youtube.com/watch?v=rSPI6cGn3dA&feature=related

Ρε τους είπαμε όλους νομίζω!:lol:

Μπαααα…στο συγκερκιμενο ειδος(και ειδικα γι’αυτη τη δεκαετια)για να το πετυχουμε αυτο θα πρεπε να νικιασουμε δευτερο σερβερ:p

Άκουσα το Ray Gunn που πρότεινε ο Τραμπ.
Δυνατό είναι. Εντάξει δεν φτάνει σε επίπεδα έμπνευσης τους Rumors, αλλά ο τύπος είναι φωνάρα και τα τραγούδια μικρά και συγκεντρωμένα. Βέβαια η παραγωγή μέτρια, αλλά για αυτό πιθανόν να ευθύνεται ότι το βρήκα σε MP3

Οι Obsession (hail ston Night*Sky) δεν ειναι us power?γιατι το methods of madness γαμαει συμπαν

Και βεβαια ειναι και γαμαει και το διπλα συμπαν!8)(ποστ νο8 )