Καλύτερος ΡΟΚ δίσκος των 90s

Nτάξει τώρα που το ξαναδιαβάζω η πρώτη πρόταση ίσως να ήταν κάπως τραβηγμένη, τη δεύτερη πάντως δεν την παίρνω πίσω!
Παραφράζω όμως: είναι μία από τις πλέον αναγνωρίσιμες φωνές της 10ετίας.

Συγχωρεισαι λογω ειλικρινους μεταμελειας

Ελαφρυντικο , ο προτερος εντιμος βιος και το οτι λογικα το 94 που επαιζε παντου θασουν 10-14 ετων οποτε λογικο να ψαρωσει το ανεμελο μυαλο σου 8)

Case closed.

(γτπ μπαντα ηταν βασικα οι τυποι,που απλα επιασαν το λοττο λογω MTV,μην ψαρωνεις με ‘φουσκες’ )

Κατι αναλογο με τους No Doubt…:stuck_out_tongue:

α γεια σου

(καλα οι no doubt ηταν ακομα πιο πολυ ΓΤΠ μπαντα) καραποζεραδες κ fake οσο δεν πηγαινε

(μαλακια κομματι το dont speak κ ειχαν παθει κοκομπλοκ ολοι τοτε…mass media manipulation)

Λες case closed και μετά λες αυτό?!
Dear Lord - κατανοώ το γιατί μπορεί να μην σου άρεσαν αλλά όχι κι έτσι ωρε! Δλδ ακόμη κι αν ήταν πράγματι φούσκα του ΜΤV, και μόνο το γεγονός ότι ήταν τόσο ψαρωτικοί και ότι άντεξαν τόσο πολύ στο χρόνο -το συγκεκριμένο άλμπουμ ειδικά- μετράει και τους κατοχυρώνει μία θεσούλα εδώ.
Άλλωστε και οι ειδικοί του grunge (και οι φανμπόυδες των Melvins :roll:) λένε πως και οι Nirvana ψιλογτπ ήταν μουσικά, και δεν διαφωνώ και τόσο, αλλά αυτό δεν αναιρεί καθόλου τη σημαντικότητά τους…

Η ηλικία μου πάντως (είσαι μέσα εννοείται :stuck_out_tongue: ) εξηγεί το γιατί δεν τους έβρισκα στρατευμένους αλλά απλά “ειρηνιστές”…:roll: :stuck_out_tongue:

ONTΩΣ ΦΙΛΕ ΤΟ NOOSE ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ. ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑΝΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ.

Eιδικα τα κοριτσακια…ΕΛΕΟΣ!!!
Μας το παιζαν και ΡΟΚ τρομαρα τους…[-X
Και η σολο καριερα της Gwen ειναι τοσο ενδιαφερουσα οσο το γεγονος ποσες φορες χωρισε η Αντελα τον Τρουπη…:lol:

Σκάσε ηλίθια.

Το We Are One εννοούσα.

αλλο το ακουστηκαν στα 90s (δεκτο)

αλλο το ηταν σημαντικη μπαντα(που δεν ηταν)

επισης θες να συγκρινεις cranberries με nirvana σε οποιοδηποτε επιπεδο ?

do you consider this as a wise move concerning your music credibility in this forum ? (μου βγαινει το αγγλικο εδω κ εκει , σορρυ)

τεσπα ,επειδη εισαι οκ ατομο κ ειμαι σε pacifist mode :stuck_out_tongue: δεν το συνεχιζω.

faid πες καμια καφριλια ρε συ 8)

καλά σας χώνουνε οι cranberries.

λόγω πρότερου μη έντιμου βίου, κάτι μου λέει ότι ο χρήστης awake δεν έχει ακούσει άλλο κομμάτι τους πλην του zombie.

Θα γινει του Final Frontier ετσι και γινει αυτο…:lightsabre:

Θα ανοιξουν οι ουρανοι…

Και θα πεσουν βατραχια οπως στο Magnolia…

dreams
linger

καλα κομματακια

μετα τελος

(δε σε χαλασε που εχω ακουσει cranberries απο το 94 8) )

μπαντα της σειρας.παμε παρακατω.

Ειμαστε σοβαροι ασχολουμαστε ακομα με Cranberries???

δεν συμφωνω για cranberries

δεν ειναι θεουλες
αλλα ειναι πολυ καλη μπαντα - με αρκετες επιρροες απο smiths/morrissey
και εχουν παρα πολλα καλα κομματια περα απο τα χιτακια τους (forever yellow skies,yeat’s grave,wanted κλπ)

και επισης εχουν γραψει και το επος Dafodils Lament

2ο account almight c

δεν λεω τπτ 8)

βασικά, και χωρίς να έχω κανέναν σκοπό να στην πω, στα @@ μου ρε φίλε πότε άκουσες την κάθε μπάντα για πρώτη φορά. όποτε απαντάς σε κάτι σχετικό, το ίδιο πράμα λες πάντα. και εν προκειμένω, σιγά το κατόρθωμα. κι η μάνα μου το 94 άκουσα cranberries πρώτη φορά, όπως και σχεδόν όλος ο κόσμος που δεν έχει προβλήματα ακοής. έλεος, προβληματίσου λίγο ξέρω γω.

faid καλέ μου, εδώ κάποιοι ασχολούνται ακόμα με μπάντες που τα τελευταία 20 χρόνια έχουν λιγότερα αξιόλογα κομμάτια από όσα cranberries έχει ακούσει ο awake. προβληματίσου κι εσύ λίγο.

σε παρακαλω
ειμαι one and only!!! :stuck_out_tongue:

βασικα ρε συ dude

και προβλημα μαζι μου εχεις

και να μου την πεις θες

και απολα

και δεν ξερω γιατι εχεις φαει το στραβωμα γιατι μαντης δεν ειμαι

ξεκολλα λοιπον γιατι περα απο εμπαθης γινεσαι και γραφικος και δεν σε εχω για τπτ απο τα 2

(αμα εχεις καποιο προβλημα μαζι μου πες το να λυθει γιατι με κουραζει να σε βλεπω να πετας μπηχτες κ να ριχνεις χολη )

αντε μπραβο ( ε μα κανω υπομονη τοσο καιρο ελεος)

κανένα πρόβλημα δεν έχω μαζί σου, από κοντά μια χαρά μου φάνηκες, στο φόρουμ είσαι κουρασίδης όμως.

τα θέματα με την ιντερνετική περσόνα σου τα έχω επισημάνει ήδη 2-3 φορές. και όπως εσένα σε κουράζει να βλέπεις αυτά που γράφω, νιώθεις ότι σε θίγω και πως είμαι εμπαθής μαζί σου, έτσι κι εγώ νιώθω πολύ συχνά ότι είσαι εμπαθής με την ίδια τη… μουσική. σε βεβαιώνω πως δεν έχω κάτι ούτε με σένα, ούτε με κανέναν εδώ μέσα. αν σε ενοχλεί τόσο πολύ και θες να σταματήσω να ασχολούμαι, θα το κάνω. προσπάθησε όμως να δεχτείς την κριτική μου σαν καλοπροαίρετη, τέτοιες είναι οι προθέσεις μου.

Nαι εχεις δικιο, συμβαινουν κι αυτα…8)