"Aγαπημένος" black metal δίσκος για το 1994

Για να σας δω
those who caress the pale και constellation καλύτερα eps σίγουρα

Μπορείς να διαλέξεις;
Γιατί εγώ θεωρώ πώς είναι ολίγον αδύνατο…

[SPOILER]Τώρα που κοιτάω το πολλ, ρε πούστη μου, συνειδητοποιώ - ή καλύτερα: ανακαλώ στην μνήμη μου - ότι είχα ακούσει τα πάντα τότε που κυκλοφόρησαν (με εξαίρεση το enslaved). Μεγαλώνουμε ρεεε.
[/SPOILER]

Ιn the nightside eclipse από δω. Όπως και να χει όλα λατρείες, ακόμα έχω τις κασσέτες με τις πεντάλφες. :lol:

Το πιο αστείο όλων είναι ότι είχα πάρει την πιο ακριβή tdk που κυκλοφορούσε στα μαγαζιά για να αντιγράψω όσο το δυνατόν καλύτερα το transilvanian hunger από το βινύλιο του φίλου μου. Εν τω μεταξύ, έτσι και αλλιώς ο ήχος του άλμπουμ ήταν άθλιος (με την καλή έννοια όμως), που τελικά δεν είχε σημασία καθόλου η ποιότητα της κασσέτας. :lol:

πωπω,ακομα και στην εποχη της κασσετας καναμε διακρισεις.Αγοραζαμε κασσετες Χρωμιου για ξεχωριστους-αγαπημενους δισκους.

σχετικα με το θεμα,ο δισκος που με στιγματισε ηταν το Transylvanian Hunger αλλα δεν το θεωρω τον καλυτερο απο το πολλ.Ψηφιζω Ceremony γιατι του οφειλω τους πρωτους μου μουσικους εφιαλτες.

Εμένα πιο πολύ με σημάδεψε ο dem mysteriis…
Ότι πιο σκοτεινό και δαιμόνιο είχα ακούσει την εποχή που τον άκουσα πρώτη φορά.Δίσκος που με έβαλε στη black.Αλλά προσωπικά ξεχωρίζω Darkthrone αλλά και rotting christ.

[SIZE=“4”][B][COLOR=“Navy”]THE MAJESTY OF THE NIGHTSKY[/COLOR] ΛΕΜΕ [/B][/SIZE]8):!:

Το πρωτο μου αβαταρ στο φορουμ. :slight_smile:

Μαλλον Hvis lyset tar oss μονο και μονο για το τελικο μερος του Inn I Slottet Fra Droemmen.Τι riffs…

Δύσκολο να διαλέξει κανείς πραγματικά, με τόσες δισκάρες.
Πιθανότατα θα πω το Non Serviam, για συναισθηματικούς λόγους, καθώς ήταν από τα πρώτα albums που άκουσα στο black metal.

εννοειται burzum8)

Δίλημμα μεταξύ mayhem, emperor και darkthrone:-k

Τέλοσπάντων η ψήφος πάει στη Mayhemαρα γιατί αυτό το γαμημένο το ‘‘What you found was eternal death, no one will ever miss you’’ του Life Eternal ακόμα στοιχείωνει. Αμέσως μετά darkthrone και emperor

ολα καλα και χρυσα αλλα.

:papas:

[B][SIZE=“4”]δυο τιτανοτεραστιους δισκους απο δυο τιτανοτεραστιες μπαντες :[/SIZE][/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

Black metal δίσκοι λέει ο τίτλος αγορίνα:)

^^^ χαχα εχεις δικιο ψηλε, τωρα το προσεξα. :roll: χμμμ παω να καθαρισω τα γυαλια μου :stuck_out_tongue:

Cradle Of Filth - The Principle Of Evil Made Flesh:):!:

Μεγαλη και σημαντικη χρονια για το Black Metal το 1994.
Πολλοι και καταπληκτικοι δισκοι βγηκαν τοτε.
Ειμαι μεταξυ Mayhem,Εmperor,Enslaved & Burzum και το ριχνω
στους Enslaved μονο και μονο για την εξωφυλλαρα και το φηλινγκ
που βγαζει ο δισκος !

Pentagram από Gorgoroth με διαφορά ενώ το Hvis lyset tar oss ακολουθεί δεύτερο για μένα

Βασικά θα πρεπε να υπήρχαν και άλλοι δίσκοι της τότε χρονιάς στο Poll αλλά είναι μέχρι 10 το όριο έτσι?

10 ειναι το οριο ναι.

Βασικα αλλη μια δισκαρα εκεινης της χρονιας ηταν το Opus Nocturne των Marduk με gothberg στα φωνητικα