Aνοιχτοί χώροι ή clubs;

party του rocking!!!:lol: :lol: :lol:

Στους μεγάλους ανοικτούς χώρους, έχω την εντύπωση κι όλας, ότι ένα “κρύο” κοινό, σε επηρεάζει περισσότερο από ότι σε ένα κλειστό χώρο…

Να το πω και αλλιώς. Σε ένα μικρό χώρο θες δεν θες γουστάρεις. Ακόμα και ψιλοαδιάφορη να σου είναι μπάντα μπαίνεις στο κλίμα και την βρίσκεις εύκολα. Σε ένα αχανές πράμα με 20.000 άτομα όσο και να γουστάρεις δεν είναι το ίδιο.

Καλα στο αν που εισαι και μουρη με μουρη με το συγκροτημα ειναι καβλα γενικως!

για μενα ειναι καθαρα αναλογα τη συναυλια, δηλαδη μια μπαντα με λιγοτερο κοινο θα γουσταρα να τη δω πιο πολυ μονη της ή με κανα support σε club παρα σε festival. αλλα μια μεγαλη μπαντα θα προτιμουσα να τη δω σε σταδιο ή κατι τετοιο.

Aνοιχτα. Αν και να σου πω στα κλειστα αναβει ενας μλκας Μαυποκαι μαστουρονουν ολοί! (Βλέπε Maiden)

ανοιχτοι χωροι παρολο που γινεται πανικος…8)

Γιατι στους κλειστους δεν γινεται???

Στους κλειστούς γίνεται μεγαλύτερος πανικός ρε!

σαφώς ανάλογα το συγκρότημα!
Anathema απολαμβάνεις μόνο σε κλειστό χώρο,Metallica σε κλειστό δύσκολο(δεν μιλάω για αρένες, αλλά για club).Άντε να χωρέσει 20000πορωμένους σε ένα club για να δει Μetallica.θα μου πεις ελλαντιστάν ήμαστε όλα γίνονται:D


Now playing: Edguy - Eyes of the Tyrant
via FoxyTunes

Ανοιχτοι χωροι. Ειμαι κατα των clubs!

Οι ανοιχτοι χωροι ειναι αλλη αισθηση…8)

γινεται αλλα το καλοκαιρι με τη ζεστη τα πραγματα ειναι χειροτερα:?

ανοιχτοι χωροι για να μπορουμε να παρουμε καμια ανασα

δεν είναι και αναγκαίο,πχ στο χωράφι(aka terra vibe) φέτος δεν μπούσες να σταθείς από την σκόνη…
Ενώ σε όλα τα club που έχω πάει η εξαέρωση δούλευε μια χαρά και χωρίς κανένα πρόβλημα…


Now playing: Amon Amarth - Under the Northern Star
via FoxyTunes

Φυσικα για καλοκαιρι ανοιχτοι χωροι αλλα εχω να αναπτυξω ορισμενα θεματα.

Το να βλεπεις ενα φεστιβαλ ειναι αλλη φαση,ειδικα αν δεν εισαι πολυ φανατικος καποια μπαντας(παντα θες να παιζει παραπανω διαφορετικα)…
την αγαπημενη μου μπαντα ομως σε κλαμπ και αν γινεται μονη της.Και βεβαια να μην ειναι φισκαρισμενο.Λιγοι και καλοι θα ελεγα.Να βλεπεις να γουσταρεις.
Στους ανοιχτους χωρους για να εισαι κοντα πρεπει να εισαι παρα πολυ μπροστα και παρα πολυ μπροστα δεν εχει νοημα.Μονο σπρωξιδι.Ουτε καν χτυπημα.Ξενερα και ιδρωτας δηλαδη.
Μακαρι να ειχαμε ωραιους χωρους για κλειστα λαιβ.

Η τσιγαριλα ειναι ενα θεμα που δεν θα αναφερω γιατι θα τσακωθουμε.Ακομα και για τους ανοιχτους χωρους οταν ειναι πηχτρα.

Βασικα ρε σεις ειναι τελειος θποκειμενικο το θεμα και εξαρταται απολυτα με την περιοδο,τις συνθηκες και το βεληνεκές τησ μπαντας που εμφανίζεται!!
ΠΧ δεν μπορεις να βρεις κλειστο χωρο που να χωραει τους metallica,ac/dc και …πολλα αλλα και να μπορεις να μπεις μεσα και να μην χωραει να περασει ουτε μυγα ανα μεσα στους ανθρώπους!!

Τωρα σε οτι αναφορα τον κελιστο χωρο ειμαι υπερ μονο γι τον χειμωνα(επειση εχει κρυο εξω),αλλα πολλες φορες ο χωρος ειναι ανεπαρκης,πχ πηγα περσι το χειμωνα στη λαρισα μωρα στη φωτα και κατεληξα να ειμαι με το φανελακι ποου φορουσα μεσα απο την μπλουζα αι να ιδρωνω!!ασε που κοντεψα να μαστουρωσω και απο το μπαφο που μυριζε εκει περα!!

Ενω καλοκαιρι πηγα bmfv στο rockwave και ηταν μια χαρα!!!

Οποτε my vote goes to ανοικτοι χωροι!!

Οι ανοιχτοι χωροι ειναι μια ονειρωξη για καθε μουσικο,αλλα εγω προσωπικα προτιμω τα clubs.Οταν εινα για παραδειγμα Madball και Sick Of it All σε μεγαλο χωρο ναι μεν μου αρεσαν αλλα τους φχαριστηθηκα λιγοτερο απ’οτι στο underworld οταν παιξανε.

Βασικά έχει να κάνει με το γκρουπ:-k, πάντως προτιμώ τα κλειστά clubs:!:

Στις συναυλιες σε club θες δε θες, ειναι καλη η μπαντα δεν ειναι, πορωνεσαι… Μικρος χωρος, πιο αμεση επαφη με τη μπαντα…
Οι ανοιχτοι χωροι ειναι ιδανικοι για μεγαλη μπαντα και πολυ κοσμο. Φωτοβοληδες, χαμος…

Αναλογως την μπαντα.

ανοιχτοί χώροι…