Aνοιχτοί χώροι ή clubs;

Εμπνευσμένος από topic του Βασίλη θέτω το ερώτημα “Aνοιχτοί χώροι ή clubs;”

Προσωπικά προτιμώ τους ανοιχτούς χώρους βλέποντας μεγάλες μπάντες και μη, για διάφορους λόγους που θα πω στην πορεία.

Ψηφίστε!

ΥΓ: Αν υπάρχει αντίστοιχο παρακαλώ να κλειδωθεί.

Το ειδα και λεω “Μου το μετεφεραν?” Αν και το δικο μου στο δημοψηφισματα επρεπε να παει… Παρακαλουνται οι μοντς να το μεταφερουν!!

Για μεγαλες μπαντες προτιμω ανοικτους χωρους, οπου θα εχει φωτοβολιδες κλπ και γενικα θα γινεται της πουτανας το καγκελο… Οπως εξηγησα βεβαια και στο δικο μου θρεντ, στα κλαμπ εισαι πιο οικογενειακα με το συγκροτημα…

Bασικα ειναι αναλογα το συγκροτημα. Τους Μεηντεν πχ θελω να τους βλεπω σε ανοιχτο χωρο, ενω τους Down σε κλειστο. :wink: Αρα και τα 2.

Αναλογα με την περισταση.

Χειμώνας-Clubs
Καλοκαίρι-Ανοιχτοί χώροι
:wink:

κλαμπς…καλα και τα οπεν αιρ με χιλιαδες κοσμου, αλλα επικρατει πανικος, ασε που εχω και αγοραφοβια:p

Kλειστοί χώροι μόνο σε underground καταστάσεις.
Αλλιώς ξεκουφαίνεσαι, άσε που ντουμανιάζεις κ από τους καπνούς και την κλεισούρα.

clubs για να γουσταρουμε…8)

Για συγκροτήματα χωρίς μεγάλο κοινό clubs είναι καλύτερη φάση. Όταν όμως πρόκειται για μεγάλο συγκρότημα ανοιχτοί χώροι ή μεγάλοι κλειστοί χώροι (Pearl Jam).

+1:) :slight_smile:

αυτο ακριβως!!:wink:

Aνάλογα με τη μπάντα.

Από εξ’ ανέκαθεν :stuck_out_tongue: προτιμούσα ανοιχτούς χώρους γτ συνήθως συνδυάζει όμορφη ημέρα, μεγάλα συγκροτήματα, όμορφη εκδρομή και ωραία διάθεση στην παρέα.

Σε ανοιχτούς χώρους έχεις απόλυτη ελευθερία κινήσεων και δε στριμώχνεσαι ενώ έχεις τη δυνατότητα πας πιο ‘κει αν δε σ’ αρέσει μα μπάντα να πιεις μια μπύρα με την ησυχία σου χωρίς να σου τρυπάει τα αυτιά η μουσική.

Όσο παρακμιακό κι αν είναι το Terra Vibe, το προτιμώ από το παλιό Ρόδον ας πούμε που δε μου άρεσε.

Πολύ σωστά έχει αναφερθεί το μέγεθος της εκάστοτε μπάντας.
Δε γίνεται να παίξουν οι Arch και οι Riot σε μεγάλο χώρο.

Επίσης μου άρεσε φοβερά το μέρος στο Γκάζι που έπαιξαν οι Firewind, Nightstalker, Infidel.
Τέτοιες φάσεις δλδ μου αρέσουν.

Αν βρέχει τότε πάσο! :stuck_out_tongue:

Ρε παιδια τι θεμα ειναι αυτο… Αναλογως το συγκροτημα και αναλογως την εποχη φυσικα! Και γω γουσταρω τους ανοιχτους χωρους αλλα δεν νομιζω οτι θα με αρεζε να παιζουν οι Μetallica live στο Terravibe μες στο Γενάρη πχ με -2 βα8μους Κελσιου… Ετσι;

Πραγματικα ηταν ο πιο ομορφος χωρος για συναυλια που εχω παει ποτε…

για να είμαι ειλικρινής, εμένα δε με πειράζει αν έχω στέγη από πάνω ή όχι. Ο πολύς κόσμος με πειράζει. Συναυλίες στο Λυκαβητό για παράδειγμα τις έχω χαρεί όσο δεν πάει. Κατά τα άλλα αν ο ήχος είναι καλός εγώ είμαι μια χαρά (π.χ. Roger Waters, δεν ξενέρωσα που λόγω του πολύ κόσμου δε μπορούσα να δω τη σκηνή και έβλεπα συνέχεια τις βιντεοπροβολές, γιατί αυτό που άκουγα ήταν όντως κάτι εξωπραγματικό για τα αυτάκια μου)

Προσωπικα οσο υπηρχε Ροδον δεν το συζητουσα. Κλαμπ και παλι κλαμπ. Και τωρα βεβαια τα προτιμω απο τα φεστιβαλ. Βεβαια εχει να κανει και με το συγκροτημα που θα δεις, αλλα και παλι ποσες και ποσες φορες δεν εχει ειπωθει η ατακα “καλυτερα λιγοι και καλοι” για μια συναυλια?

Κλαμπ και πάλι κλαμπ. Στα φεστιβάλ ενώ στην αρχή γουστάρω, σταδιακά ξενερώνω και βαριέμαι. Όποιος και αν παίζει.
Και όσο πιο μικρά τόσο πιο καλά. Για μένα το ΑΝ ας πούμε, αν είχε καλύτερο σύστημα ήχου και εξαερισμό θα ταν το ιδανικότερο μέρος για συναυλία.
Φανταστείτε μόνο Iron Maiden ή Metallica στο ΑΝ. Κόλαση! Δυστυχώς δεν παίζει τέτοια περίπτωση.

Θα κωλολεγε αυτο (προφανως με καλο ηχο και εξαερισμο)! Special live ξερωγω για 400 ατομα…

Αυτό ακριβώς. Η μπάντα στο ένα μέτρο και εσύ να λυώνεις (όχι από την ζέστη :p). Αχχχ… όνειρα!