Aγαπημένο κομμάτι από Cure

Distant nooooiiiseeeesss ooothheeeer voiceeeesss…

Friday I’m In Love…

Nαι το λεω ανοικτα εχω ακουσει μονο τους ‘‘σκοτιενους’’ τους δισκους.Τους εχω ακουσει πολυ.Τωρα ειμαι σε περιεργη φαση και τους ξαναλιωνω…Τραγουδια σταν τα funeral party,faith,other voices,M,forest,three(ορχηστρικο αλλα σπαειιιι),STRANGE DAY,siamese twins,the figurehead αλλα και τα πιο πανκικα killing an arab και το χαρουμενο FIRE IN CAIRO!Εχει αρχισει και μ αρεσει το wish ενω το Bloodflowers το βρισκω λιγο ανισο.Απο τη μια εχει κομματαρες και απο την αλλη το κουραζει καπως.

CURE ΓΙΑ ΛΑΙΒ ΘΕΛΟΥΜΕ!

πολλά… και το bloodflowers πολύ underestimated album…

εκτός από τα κλασσικά τραγούδια τους θα έβαζα:

watching me fall
last days of summer
out of this world
if only tonight we could sleep

Το Kyoto Song είναι ένα από τα δύο τραγούδια της ζωής μου που όποτε τα ακούω ανατριχιάζω και δακρύζω (χωρίς υπερβολή) ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που το είχα πάθει την πρώτη φορά που τα άκουσα. Το άλλο είναι το “Μ’ αεροπλάνα και βαπόρια” (και δεν κάνω πλάκα)…

“M”

Hello image
Sing me a line from your favourite song
Twist and turn
But you’re trapped in the light
All the directions were wrong

You’ll fall in love with somebody else
Tonight

Help yourself
But tell me the words
Before you fade away
You reveal all the secrets
To remember the end
And escape someday

You’ll fall in love with somebody else
Again tonight

Take a step
You move in time
But it’s always back …
The reasons are clear
Your face is drawn
And ready for the next attack

Πραγματικα απο τους πιο ωραιους και μελαγχολικους στιχους σε τραγουδι ever…

Μάλλον το Charlotte Sometimes θα λεγα…

εκεινο που τραγουδησε ο χοντρουλης στο x-factor,the time is ruuuuunning out!

Κάτι έχεις μπερδέψει μήπως?

μπορει!

ωχ μαλακια μου αυτοι ειναι οι muse!αλλα ειμαι ασχετος και απο cure και απο muse γιαυτο συγχωρουμαι!

Mαθε τους και τους δυό, δεν θα χάσεις…

θα τους εχω υπ’οψιν

Το Lovesong απλά κορυφαιο και αγαπημενο αλλά και το Fire In Cairo ειναι φοβερο παρολο που δεν υπάρχει στη λιστα.:wink:

και το boys dont cry είναι πολύ ωραίο,και ειδικά οι στίχοι του λένε πολλά,αχχχχ:p

lallubay αλλά και το killing an arab, επειδή ο Ξένος είναι απο τα πιο συγκλονιστηκά βιβλία που έχω διαβάσει.

[COLOR=“Indigo”]Lovesong…
Εκτός του ότι είναι πανέμορφο τραγούδι… το αγάπησα ακόμα πιο πολύ μετά από αυτήν την διασκευή:

[SIZE=“2”]Lovesong - Tori Amos Cover[/SIZE]
[/COLOR]

lovesong
boys don’t cry
forest

Ψηφιζω trust:)

Εδώ που τα λέμε πάντως θα χώραγε και το “sleep when I’m dead” αν το πολλ είχε δημιουργηθεί μετά την κυκλοφορία του! μακάρι βέβαια να είχαν και άλλα σαν και αυτό στο 413, αλλά τι να κάνεις.