Aγαπάμε Grace Potter

Οι Grace Potter & The Nocturnals είναι [U]και[/U] τα covers τους! :stuck_out_tongue:

Grace Slick uber alles

Πάντως όπως είπε και ο Κάρβου, κι εγώ είχα αδικήσει το τελευταίο, αλλά πρόκειται για πολύ ωραίο δισκάκι. Με το ομώνυμο και τη ριφφάρα του να ξεχωρίζει βέβαια.

Και προσωπικά θεωρώ μαγκιά της που άλλαξε τον ήχο. Της πάει και το προτιμώ προφανώς από το να παίζει τα ίδια. Έτσι κι αλλιώς τιμάει στα live τις ρίζες της, παίζει και παλιά, οπότε όλοι ευτυχισμένοι.

Κατά τα άλλα, πέραν της ίδιας, ο ντράμερ είναι τρελή μορφή και ατομάρα. Μιλήσαμε λίγο την πρώτη μέρα και του είχα πει ότι την επόμενη θα φέρω να μου υπογράψει τα πάντα, και όντως όταν με είδε διέκοψε τη συνομιλία του με κάποια άλλη για να με χαιρετήσει! Και μετά πέτυχα τους κιθαρίστες στο μετρό!! Και ο ένας μου έλεγε πως με θυμόταν επειδή είμαι ψηλός και ξεχώριζα και στις δύο συναυλίες :smiley:
Γενικά όλοι τους, Grace & μπάντα, πάρα πολύ φιλικοί και απλοί και για αυτό τους εκτίμησα ακόμη περισσότερο. Κυρίως η Grace γούσταρε πολύ όταν είδε πως είχα όλους τους δίσκους της. Αν όντως έρθουν ξανά Ευρώπη προς τα τέλη του χρόνου, θα κάνω τα πάντα για να τους δω σε headline show.

Σοβαρα ομως,δεν μιλάμε δεν μιλάμε,αλλα θα τον μπανάρει κανας άνθρωπος;

Αν μη τι άλλο, είσαι εριστικός. :-k

και που να κάτσει μπροστά σας σε συναυλία…

Οκ, σταματώ. :roll:

Όλα τα σοφτ μου έβαλες και άφησες ύπουλα απ’ έξω τα avril lavigne wannabes!

[SPOILER]σου χρωστούσα φλεημιν :Ρ[/SPOILER]

Είμαι αγαπούλης και ερωτικός τι να κάνω. :roll:

Ο Κόζυ ειδικά είναι αλήτης όπως είδατε, ο Κάρβου τουλάχιστον ήταν σεμνός.

[SPOILER]Much deserved Μanos, αλλά Αβρίλ και να θέλει δεν μπορεί να γίνει, είναι 2 πατώματα πάνω χωρίς τακούνι :p[/SPOILER]

Toν αδικείς, έχει μερικά καλά κομμάτια και μου λένε (δεν τον έχω δεί) πως παίζει πολύ καλά live. Γενικά προσπαθεί να διαδεχτεί τον Jimmy Buffet στο να τραγουδάει για νησιά στα Keys και την Καραϊβική, μπεκρουλιάσματα με ρούμι και οι συναυλίες του να είναι ένα μεγάλο πάρτυ. Δεν με χαλάει.

Καλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, οι Ευρωπαίοι έχουν γενικά χειρότερα γούστα! :har:

:lol: Το πρόβλημα του είναι πως οι Ευρωπαίοι που θα μπορούσαν να εκτιμήσουν αυτόν τον στίχο δεν καταλαβαίνουν Αγγλικά! :lol::lol:

O Chesney είναι παιδαράς σε αυτό που κάνει, τι ξέρουν οι Ευρωπαίοι :stuck_out_tongue:

Διαφωνώ.
Το πρόβλημα είναι πως το κοινό του Chesney δεν καταλαβαίνει ελληνικά για να εκτιμήσει αυτόν τον στίχο και να αρχίσει να ασχολείται με σοβαρούς καλλιτέχνες: :stuck_out_tongue:

παιδες ευχαριστω για τις προτασεις!

θα τσεκαρω αμεσα.

οσο αφορα τις διασκευες
απο τι εψαξα
εχουν κανει παρα πολλες
και με ωραιο γουστο

gimme shelter μαζι με warren haynes!!!

:lol::lol::lol:

υπαρχει κανα θρεντ
που να χει να κανει με καλλιτεχνες που παιζουν τετοιο στυλ μουσικης?
rock/blues/soul κλπ κλπ

οπως grace potter ή alabama shakes?

edit: ασχετο, αλλα αρχισα να ακουω τους δισκους της. θυμιζει σε κανενα αλλο sheryl crow???

Aν ψάξεις σε πολύ παλιά θρεντς, πρέπει να είχαμε φτιάξει ένα για την jam σκηνή μαζί με τον Hopeto αν θυμάμαι καλά…
Βέβαια αυτές οι μπάντες δεν μοιάζουν όλες μεταξύ τους, υπάρχει μεγάλη πολυμορφία.

Διάβασα κάπου ότι το Γκρέης δεν βλέπει την τύφλα της, είναι “legally blind” και δεν φοράει φακούς στις συναυλίες της αρέσει να τα βλέπει θολά λέει. Ρε το Γκρέης…8)