Aγαπημένος Iron Maiden Live Δίσκος

Live at donnington.Εχω μεγαλωσει με αυτο το live.Το εχω και στη καταργημενη(απ’οσο ξερω)εκδοση με το ασπρο εξωφυλλο.Συμφωνω ομως και με την επιλογη “αμαν με τους maiden”.

Να το βγάλετε και από τις επιλογές τότε, που είναι στο 20% ήδη.Άκου απλώς θα διαγράφονται. Κάνε το ίδιο και στα Μετάλικα θρεντς, όχι μόνο όπου θες όποτε θες

Aμαν πια με τους Μaiden…:lol:

Live after death φυσικά…Μνημείο…

Rock In Rio…
Συνδυάζει, άψογα εκτελεσμένες, και παλιές κομματάρες, αλλά και κομματάρες από τη δισκάρα Brave New World…

Πάνω κάτω όλοι το ίδιο λέτε, αυτό που άκουσε ο καθένας πρώτο γίνεται βίωμα οπότε Live after Death. Αν και όντως τα τραγούδια της περιόδου απο το 90 και μετά στα διάφορα λαιβ ειναι 10 φορές καλύτερα απο τις studio εκτελέσεις καθως βέβαια και τα κομμάτια με Dickinson αντι Βlaze ειναι κορυφαία…

Περιεργως Death On The Road…

και γενικα μου αρεσουν περισσοτερο τα προσφατα λαιβ τους(Live After Death)

Αλλα το Death On The Road για μενα ειναι το κατι αλλο(ειναι και το πρωτο που ακουσα)

Οι εκτελεσεις του Dance Of Death σε κανουν να πιστεψεις οτι ο δισκος ειναι μια υπερτατη δισκαρα,

ενω τα κλασικα στο συγκεκριμενο τσακιζουν κοκαλα(ειδικα το Hallowed)

Το Live After Death ειδικά σπαρταράει. Πολύ φρέσκο πράμα! :lol2:

Ειδικά αφότου ανοίξεις τη θήκη θέλει ξελέπιασμα και κατευθείαν σχάρα να μη μπαγιατέψει.:lol:

κ εγώ προτιμώ το rock in rio.έχει πολύ κάλο ήχο ωραίες εκτελέσεις κ το sign of the cross τα σπάει

εννοουσα πλην Live After Death#-o

ωχου μην κανει ενας ανθρωπος ενα λαθος:D

Μονο εγω ειμαι της αποψης οτι το αγαπημενο μου Death On The Road περιεχει τις καλυτερες live εκτελεσεις των κλασικων κομματιων;

πλην του Fear Of The Dark του Rock In Rio που ομως προσωπικα με χαλαει γιατι ειναι πολυ αλλαγμενο απο την κανονικη συναυλια

Maiden England! Αυτο είναι το καλύτερο τους για μένα. Κρίμα που δεν έχω πια βιντεο να δω τη βιντεοκασέτα…:stuck_out_tongue:

Αυτή την περίοδο λιώνω το Live After Death.
Το μόνο που με χαλάει ρε γαμώτο είναι τα Trooper , Hallowed κλπ…
Τα πολύ κλασικά δηλαδή(τα συνήθη που παίζουν:p:p).
Δεν έχουν την δυναμική του Rock In Rio - Death On The Road.
Κατά τ’άλλα οι εκτελέσεις στα Revelations , Rime , 22 Acacia Avenue , Powerslave , Die With Boots On είναι άψογες το λιγότερο.

Αχαχαχαχαχαχα…

Ναι στο Hallowed έχουν την καλύτερη εκτέλεση - μιξάρισμα χαλαρά.:lol::lol:
Το εμότικον πηγαίνει για το μιξάρισμα.
Το Run To The hills είναι χάλια.
Στο Ρίο είναι το καλύτερο.

Στο Ριο οντως το Run To The Ηills ειναι καλυτερο.Αν και δεν μπορεις να πεις οτι ειναι χαλια στο αλλο.

Μιξαρισμα σαν του Fear Of The Dark στο Ριο δεν υπαρχει.Εκει που ο υψιστος αφηνει τον κοσμο να τραγουδησει εχουν κανει copy paste τη φωνη του.

Γι’ αυτο αμφιταλαντευομαι αν ειναι καλυτερο του Death On The Road που ειναι και πολυ ενδιαφερουσα ως εκτελεση αφου ειναι παιζουν πολυ γρηγορα το ριφφακι του ρεφραιν.

Τα Τrooper, Number Of The Beast ειναι σαφως καλυτερο στο Death On The Road.

To Ιron Maiden ειναι παντου τα ιδια σκατα. :lol: (λιγο υπερβολη…)

Αλλα ρε συ ποσο μιξαρισμα χωραει το Hallowed;Δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις.

Γενικα το Death On The Road επειδη το εχω δει κιολας σε dvd μου ειχε φανει σε γενικες γραμμες “απειραχτο”.

Tίποτε κράτα ότι στην Γερμανία έχουν την καλύτερη (official:p) εκτέλεση (μέχρι στιγμής:p:lol:) και είμαστε οκ.
Το πρόβλημα με το Ντόρντμουντ είναι ο κόσμος.
Βαριέται απίστευτα ο Μπρους…

Εντάξει το Live at Donington είναι το αγαπημένο μου. Το Rock In Rio απλά το κορυφαίο!

Οι [SIZE=“4”]IRON MAIDEN[/SIZE], εχουν βγαλει τρομερα live αλμπουμ και αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις, το κορυφαιο ομως ολων θεωρω οτι ειναι το Live After Death, που πιστευω οτι ειναι και ο καλυτερος live δισκος γενικα… :bow::bow2:

Ειναι απλα [SIZE=“3”]ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ[/SIZE], σε ολα του απο το [SIZE=“5”]Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ο[/SIZE]:vibrate: εξωφυλλο, μεχρι τα ΤΡΟΜΕΡΑ:bow2: κομματια κια την ΤΕΛΕΙΑ:thumbup: αποδοση ολης της μπαντας…

[B][COLOR=“Black”][SIZE=“4”]IRON WHAT?

IRON FUCKIN MAIDEN[/SIZE][/COLOR][/B]

Μας έχει πιάσει μια μειντενίαση στο φόρουμ ή μου φαίνεται; Καλά μας έχει κάνει!

[SIZE=“4”]ROCK IN RIO ΠΑΙΔΙΑ!
ROCK IN FUCKIN RIO![/SIZE]

To Flight 666 - The Original Soundtrack περιέχει την καλύτερη εκτέλεση του Rime of the ancient Mariner που έχω ακούσει. Μετα την κραυγή του Bruce ατελείωτο χτύπημα :metal:

Βέβαια στο γιουτιουμπι χάνει απο ποιότητα ήχου αλλά το βίντεο τα σπάει… Δείχνει γιατί πρέπει έστω και μια φορά να δεις ένα live τους εαν θεωρείς τον εαυτό σου σοβαρό.

8)8)8)