A Perfect Circle

ε αφου ξαναενωθηκαν τωρα λογικα 2011 θα σκασουν ευρωπη (ελπιζω):slight_smile:

@QuintomScenario , δεν ήξερα ότι παίζεις και σ’ αυτούς, εκτός από το ότι είσαι ο Satriani!

EDIT: ο άλλος πιο πάνω περιμένει από το 2010 να βγάλουν album οι Tool γιατί “δεν αντέχει άλλο”, αναρωτιέμαι πού να βρίσκεται 7 χρόνια και 0 albums αργότερα.

4 Likes

Σκατα σε Τουλ, σκατα και σε ΠΕρφεκτ Σερκλ, σκατα και σε οτιδηποτε Κηναν

Σκατά στα μούτρα σου :grin:!

1 Like
2 Likes

Time is money and money is time
We wasted every second dime
On diets, lawyers, shrinks and apps
And flags, and plastic surgery
Now Willy Wonka, Major Tom
Ali and Leia have moved on
Signal the final curtain call
In all this atomic pageantry

rock δίσκος της χρονιάς… από τον Απρίλη! Εξαιρετικό!

1 Like

Ελπίζω να μην έκανε καμιά τρέλα πάνω στην… “απελπισία” του!:laughing:

1 Like

Γάμησε το Α Perfect Circle. Αν εξαιρέσω μόνο τα ηλεκτρονικά του στοιχεία που δοκιμάζουν πολλές υπομονές. Κακές συνθέσεις δεν τις λες αλλά αυτές οι νταμπστεπιές είναι αμφιλεγόμενης αισθητικής το λιγότερο.

2 Likes

είναι στα πιτ και το σκ το χώνω φούλ, έχω πορωθεί με ότι έχω ακούσει so far και με αυτά που γράφετε εδώ :laughing:


τι κομματαρα εινα αυτη εδω!
3 Likes

άντε γειά

3 Likes

Κομματάρες και τα δύο από πάνω.

Λιώσιμο εδώ και μέρες…

…μήπως υπερβάλλετε λίγο για το δίσκο?

3 Likes

Αυτό τώρα μου θυμίζει διαολεμένα ένα πιο παλιό τους τραγούδι κι έχω κολλήσει άσχημα. Εκτός κι αν είναι από Puscifer

1 Like

ειναι αυτο εδω…

απο ενα Greatest Hits Που ειχε κυκλοφορησει το 2013 , το Three sixty. υπαρχει και σε Live εκτελεση στο box-set A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo, που κυκλοφορησε και αυτο το 2013.

Ηταν το πρωτο κομματι μετα απο 10 χρονια .
Απλα λεγοταν By and Down ενω στην νεα εκτελεση λεγεται By and Down the River.

Y.Γ. εχει φαει απειρο λιωσιμο.

3 Likes

Φανμποηδες Keenan εδω μεσα? Ποτεεεε…

Είναι αρκετά καλός. Δεν θα αλλάξει και την ιστορία της μουσικής.
Νομίζω ότι έχει 2-3 κομμάτια πάρα πολύ καλά που ανεβάζουν το γενικότερο σύνολο.

Συν ότι υπάρχουν αρκετοί φίλοι των tool , που θα δουν λίγο πιο θετικά μια κυκλοφορία με τον keenan , πίσω από το μικρόφωνο.

1 Like

Και εγώ είμαι fanboy Tool, αλλά αν κάποιος ήθελε να ακούσει Maynard, από το 2006 που βγήκε το 10.000 Days, είχε την ευκαιρία να ακούσει και το 2007 και το 2011 και το 2015. Ο Maynard μια χαρά παραγωγικός ήταν και με πολύ ωραίες κυκλοφορίες μάλιστα. Το “Eat the Elephant” δεν είναι σε καμία περίπτωση το υποκατάστατο Tool που ίσως κάποιοι να περίμεναν, και νομίζω δυστυχώς απέχει πολλά χιλιόμετρα έστω και για να ακουμπήσει τις προηγούμενες κυκλοφορίες των A Perfect Circle, οι οποίες ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ (προφανώς εννοώ και το eMOTIVe).