A Perfect Circle

μαλλον δεν σε εχει πιασει το αλμπουμ .
ΟΚ γουστα ειναι αυτα , οπως εχουμε πει πολλες φορες , αλλα δεν ειναι ουτε κανενα επος ουτε καμια μετριοτητα.
Ας αφησουμε λιγο να κατσει η σκονη και θα δουμε αν ειναι τοσο ποιοτικος ο δισκος ,οσο και οι προηγουμενες δουλειες τους.

Υ.Γ. σωστο ειναι αυτο, οτι οποιος ηθελε να ακουσει Maynard , μπορουσε , αλλα τον τελευταιο χρονο , εχει υπαρξει ενα “παραξενο” promotion για την επικειμενη δουλεια των Tool , που δημιουργει μια προσμονη , οποτε ειναι καπως πιο λογικο να τραβαει προς τα πανω οτιδηποτε κυκλοφορει και εχει αμεση σχεση με τους Tool.

1 Like

Πολυ μετριο και “ανοστο” αλμπουμ - δυσκολευτηκα να το τελειωσω δηλαδη.
Σε 1-2 τραγουδια μπορει και να κοιταξα τον τιτλο γιατι μου αρεσαν λιιιγο παραπανω (Feathers και κανα αλλο).
Θα κανω αλλη μια προσπαθεια αλλα προς το παρον δυσκολα να με σταματησει να ακουω το νεο Sleep.

καλός δίσκος, τα παραπάνω ποσταρισμένα είναι και τα καλύτερά του (και overall κομματάρες) αλλά τα πολλά μπλιμπλίκια με κούρασαν λίγο παραπάνω από ότι περίμενα… αν είχε τα μισά κομμάτια θα έλεγα ότι είναι κοντά στις μεγάλες στιγμές του παρελθόντος, τώρα χωρίς να είναι κακό, είναι αρκετά πιο πίσω… μου έλειψε λίγο αλα judith χώσιμο και τα πιο επιθετικά tracks να πώ την αλήθεια

πόσο μου αρέσει που deftonιζει λίγο

1 Like
1 Like

Μαλακίες έλεγα. Πολύ ωραίος δίσκος, προφανώς δεν ήμουν στην κατάλληλη φάση για να τον εκτιμήσω. Φοβερές μελωδίες και στίχοι ως συνήθως.

1 Like