Aγαπημένο Radiohead κομμάτι

Street Spirit (Fade out)

Αν και είναι πολλά τα όμορφα κομμάτια που έχουν βγάλει, θα ψηφήσω το αγαπημένο Paranoid Android και λόγω του υπέροχου videoclip.

Αν είχε το Let Down, No Surprises ή Exit Music for a film θα ψήφιζα αυτά. Τώρα ψηφίζω Street Spirit. Απλά φοβερό κομμάτι.

εχω ψηφισει paranoid android

αλλα το νουμερο 1 κομματι ειναι το A Punchup at a Wedding (No no no no no no no no)

εισαι σιγουρος ;

…ναι, και κυρίως την εκτέλεση, από Αλκίνοο…κιθάρα-φωνή
…και μόλις είδα και την παπαριά μου…Exit Music For A FILM

:):!:

Paranoid Android

Ψήφισα πριν 1,5 χρόνο περίπου και πριν μπω στο θρεντ δε μπορούσα με τίποτα να θυμηθώ τι είχα ψηφίσει τότε και ο λόγος είναι προφανώς ότι η πλειοψηφία των κομματιών από το poll είναι πολύ αγαπημένα μου.
Αν μπορούσα να ξαναψηφίσω θα επέλεγα αυτή τη φορά το My Iron Lung. Στην πορεία ξεπέρασε το Lucky και είναι και κρίμα να έχει μόνο μια ψήφο.

High and Dry για μένα

Ουτε ενα τραγουδι απο Kid A και Amnesiac, λολ?

How To Disappear Completely για μενα και περιπου αλλα 6-7 απο αυτους τους δυο δισκους πανω απο οποιοδηποτε κομματι της λιστας εκτος απο το Street Spirit.

Aπό το πολλ το “[B]lucky[/B]”!!

Aγαπημένο τραγούδι γενικότερα από Radiohead τούτο >> [U]Weird Fishes/Arpeggi[/U]

[I]“Why should I stay here?Why should I stay?”…“Everybody leaves…If they get the chance…And this is my chance!”…“Yeah I…I’ll hit the bottom…Hit the bottom and escape…Escape!”[/I]