Aγαπημένο Radiohead κομμάτι

Κουβεντα να γινεται…

ΥΓ.: Αυτα μ’ αρεσουν καλυτερα, αυτα εβαλα στο πολλ, γκεγκε;;; :x :smiley:

ε δύσκολο αυτό.επέλεξα το karma police γιατί αυτό γουστάρω τον τελευταίο καιρό αν και πέρασα από διάφορες φάσεις όπως street spirit,creep,exit(music for a film),blact star.Γενικά στο συγκρότημα αυτό δεν μπορείς να έχεις καλύτερο τραγούδι και το πολλ έπρεπε να μπορούσες να βάζεις όσα θες[-X

Σήμερα το House of cards.

Δεν μπορώ να πω πως έχω αγαπημένο τραγούδι των Radiohead. Όταν μια μπάντα παίζει σε τόσο υψηλό επίπεδο είναι άδικο για τα υπόλοιπα τραγούδια να ορίσεις κάποιο ως αγαπημένο.

Ψήφισα το Iron Lung γιατί του έχω τρελή αδυναμία, χωρίς να δω καν τα άλλα κομμάτια!
Μάλλον κάνω μεγαλύτερες γλύκες στο creep, αλλά πολύ αναμενόμενο. Το Iron Lung το θεωρούσα πάντα δικό ΜΟΥ γιατί σπάνια έπεφτα σε άνθρωπο που το ήξερε! :stuck_out_tongue:

Θέτω και άλλο ένα άγνωστο σχετικά διαμαντάκι τους στη διάθεση του φιλοθεάμονος κοινού…
Τalk Show Host - Romeo & Juliet OST

Από αυτά που έχει το πολ Paranoid android. Γιατί όταν είχα δει το βιντεοκλίπ στο jammin σε τρυφερή ηλικία είχα πάθει πλάκα. Γιατί είναι ένα από το καλήτερα τραγούδια που έχουν γραφτεί. Γιατί και από το Rain down σημείο και μετά ακόμα και στην τουαλέτα χέζοντας να το ακούς ανατριχιάζεις

Φαίνεται στην υπογραφή μου…
Κατά τη γνώμη μου ένα απο τα καλύτερα rock τραγούδια στα 90’s…

'Εεεεετσι. Δεν μπορώ να πω ότι είναι το #1 για μένα αλλά μου προκαλεί ανατριχίλες.
Επίσης έχω συνδέσει με αυτό το κομμάτι και το Life in a Glass House…Μάλλον επειδή τα είχα πρωτακούσει μαζί.

Από το πολλ street spirit, γενικά let down, idioteque(live κατά προτίμηση), all i need.
Βασικά δεν γίνεται να διαλέξω μόνο ένα…

Διάολε τρελαίνομαι για Radiohead… Δύσκολο poll…

…θα ήταν άν δεν είχε μέσα το “Paranoid Android” :smiley:

Κ εγώ είχα σκαλώσει αρκετά με το videoclip τότες… Αλλά είναι κ αυτό το στοιχειωμένο κομμάτι… Βάλε με να τ’ακούσω 5 φορές συνεχόμενα - θα μ’ανατριχιάσει το ίδιο σε καθεμία! :wink:

Από το πολλ μάλλον το Lucky.

Εκτός πολλ το No Surprises και το Exit Music For A Film!!

Μήπως θα πρεπε να υπάρχει και επιλογή other??

Karma Police εδω. Για διαφορους λογους :oops:
Ωραιο και το κομματακι απο το βιντεο. Δεν το ειχα ακουσει

Το κομματι που με 'κανε να ασχοληθω μαζι τους και θα ειναι παντα το αγαπημενο μου απο δαυτους.

Tι θα κερδιζαμε αν ο καθενας επελεγε μια αοριστη επιλογη;;; :wink:

Τιποτα παραπανω απο το να το αναφερει στο ποστ του.

κομματαρες

βαλτός εισαι? συφωνω παντως για αυτο θα πω και γω “σημερα το all i need”

‘‘Karma police’’

Και ακολουθούν ‘‘Street spirit (fade out)’’, ‘‘Lucky’’, ‘‘Talk show host’’.

Γιατί το poll δεν έχει κομμάτια από το In Rainbows? Έναν από τους δυο καλύτερους δίσκους των Radiohead ever? (προσωπική άποψη) Να διορθωθεί πάραυτα και δεν είναι μόνο το All I Need που σκίζει από αυτό το δίσκο! Κατά τα άλλα, από αυτά του poll θα πω το “Creep” μόνο και μόνο γιατί με αυτό τους έμαθα το 93 και με αυτό το τραγούδι ξεκίνησε αυτός ο μεγάλος έρωτας.

Οι Radiohead είναι ο Ρονάλντο του ροκ (όχι του Κριστιάνο, αλλά του Βραζιλιάνου). Έπιασαν κορυφή, άλλαξαν στυλ παιχνιδιού και έπιασαν με το In Rainbows πάλι κορυφή!

Α, καλά. Μόνο ένα;

Paranoid Android σίγουρα
How To Disappear Completely οπωσδήποτε
True Love Waits από τα κορυφαία τους
Lucky η τελειότητα
Subterranean Homesick Alien αριστουργηματικό
Optimistic επίσης

Ε, και πολλά ακόμη!

Στανταρ street spirit!!Υμνος και κομματια απο τα λιγα!!Στην εποχη του εβαλε γυαλια και νεα αυτια σε πολλες ‘‘συγκροτηματαρες’’…

Πόσο το αγαπώ αυτό το παιδί. :roll:

οι επιλογες ειναι μια και μια…
αλλα ψηφισα το street spirit για προσωπικους λογους :slight_smile:
Απορω παντως που κανεις ως τωρα δε ψηφισε το creep…:-k
Μεγαλη αγαπη οι Radiohead.Θελω να ερθουν Ελλαδα :frowning:

Exit Music For A Dream:):!:

Oπως ξαναειπα, αυτα ηταν τα προσωπικα μου 10 αγαπημενα απο οσα εχω ακουσει.

Ετσι κι αλλιως δεν ειμαι και κανας τρελος φαν τους.

Αμα βρειτε καναν εξισου καμμενο με τους Ρεντιοχεντ σαν τον awake με τους Τουλ, βαλτε τον να σας μετραει τις ψηφους. :stuck_out_tongue: