Aποχωρεί ο Roy Khan απ τους kamelot

Θα σκάσω!!!
Την κατάρα μου να έχουν όσοι φίλοι παρακάλεσα να με συνοδέψουν στο εξωτερικό πέρυσι να τους ξαναδώ (μία φορά μόνο τους πρόλαβα) και δε με συνόδεψαν με αποτέλεσμα να μην πάω ούτε εγώ:x:x:x! Τους καταριέμαι να δουν τα αγαπημένα τους συγκροτήματα να χάνουν όλα τους τα μέλη! Μπουρλότο! :x :x :x

Ωραία, πλέον μπορούν να δημιουργηθούν οι Dream Kamelmore!

αντε ας κανει reunion conception τωρα…
ποτε δεν μ αρεσε στους kamelot…η μαλλον ποτε δεν μ αρεσαν οι kamelot…σε αντιθεση με τους conception

Δεν το βλέπω να ασχολείται σύντομα ξανά με τη μουσική ο Khan. Burn out… πολύ κρίμα.

sorry που θα σας το χαλασω λιγο ρε παιδες αλλα οσο και αν γουσταρα τις περισσοτερες απο τις δουλειες του με τους kamelot ο τυπος live ηταν απογοητευτικος.studio δεν λεω σπουδαια χροια και εξαιρετικη δουλεια στιχουργικα αλλα στο metal για εναν frontman το σανιδι ειναι το πιο σημαντικο και εκει “δεν”.Εχει δε πλακα πως και σε reviews απο live στο εξωτερικο διαρκως αναφερονταν στα ψιλα πως ο khan δεν ηταν στην μερα του.Νομιζω πως για τους Kamelot ειναι ευκαιρια για ανανεωση.
Οσο για conception θα προτιμουσα ο Ostby να αφιερωθει στους ark και να μας (ξανα)στειλει αδιαβαστους.

[B][SIZE=“4”]ΤΙ ΛΕΣ[/SIZE][/B] 8O

Ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του performer :!:

Aλλα μαλλον εσυ εννοεις οτι η φωνη του δε ηταν αψογη στις συναυλιες, αλλα και παλι ο τροπος ερμηνειας του ειναι τετοιος που μπορει να τον αλλαζει καθε φορα, πχ να προσθετει και να αφαιρει θεατρικοτητα και διαφορετικες εκφρασεις καθε φορα, οποτε παλι δεν στεκει αυτο που λες. :-k

συμφωνω ο khan ηταν τιτανοτεραστιος performer
γενικα απιστευτος και φωνη απο τις λιγες…

Συμφωνώ και με τους 2 σας. Στο DVD των Kamelot είναι απίστευτα καλός σε φωνή και ερμηνεία (από εκφραστική και θεατρική πλευρά) κάνοντάς το από τα αγαπημένα μου (αν όχι το πιο αγαπημένο metal DVD) αλλά στην συναυλία του 2008 στο club 22 δεν έμεινα ικανοποιημένος από τον Κhan. Παλιότερα βέβαια σε εκεινη την αξέχαστη συναυλία με Evergrey & Crimson Glory στα Πετράλωνα ήταν θεούλης (το υποκοριστικό μπαίνει σε σχέση με την απόδοση των crimson glory που ήταν ΘΕΟΙ!!!)

Δεν ξέρω τι παίζει! Το μόνο που εύχομαι είναι ένα reunion Conception! Και σαν γκρουπ και σαν απόδοση ο Khan ήταν έτη φωτός μπροστά σε σχέση με τους Kamelot(προσωπική γνώμη πάντα)! Γενικά για μένα οι Conception είναι η πιο σημαντική μπάντα αυτού του χώρου και το Parallel Minds, και τα αλλα σε πολύ κοντινή απόσταση, o αγαπημένος μου δίσκος! Μακάρι να ξαναβρεθεί με τον άλλο θεό Tore Ostby να θυμηθεί πάλι τι σημαίνει κιθαρίστας και εκπληκτικές δυνατές και συναισθηματικές συνθέσεις!!

Και τις δυο φορες που τους ειδα στην Ελλαδα (στις περιοδειες για black halo και ghost opera) η φωνη του ηταν εξαιρετικα αδυναμη και αυτο σε καμια περιπτωση δεν καλυπτονταν απο το οντως εξαιρετικο του στησιμο στην σκηνη ως περφορμερ.Ειδικα δε στο club 22 τα υπολοιπα οργανα ηταν φανερα “πισω” ωστε να μην τον καλυπτουν αλλα και παλι…Το dvd σε καμια περιπτωση δεν ειναι κριτηρια για “ευνοητους” λογους.
Ξεκαθαριζω πως ειμαι μεγαλος οπαδος τοσο των kamelot οσο και των conception και πως σε καμια περιπτωση δεν αμφισβητω την σημασια της παρουσιας του και στα δυο γκρουπ.

Κάτι πίνουν αυτοί οι καλλιτέχνες πασχαλιάτικα…
15 μέρες πριν τους δω με evergrey, ου ρε!!

Βασικά αυτό μπορεί να γίνει; Και με Khan στα φωνητικά άμα λάχει

[SPOILER][/SPOILER]

x1000000:):!:

Ρε τι σκατα γινεται? Μπαινω στο subforum και διαβαζω για Khan Downing και Loomis! Τα παρατανε ολοι και πανε να γινουν αγροτες?

Απο τις πολυ αγαπημενες μου και απο τις καλυτερες κατα τη γνωμη μου φωνες στο χωρο. Κριμα και δεν τους εχω δει live ρε γαμωτο και απ’οτι φαινεται και να τους δω, δε θα δω τον Roy. Mακαρι να ειναι τιποτα προσωρινο και να γινει κανενα reunion or something. Τι να πω.

Δεν μπορώ να πω ότι με εξέπληξε η είδηση, από τη στιγμή που ανακοινώθηκε ότι δεν θα συμμετείχε στο τουρ για λόγους υγείας…
Ετσι κι αλλιώς είναι μια σημαντική εξέλιξη που αφορά έναν σπουδαίο καλλιτέχνη. Προέχει να είναι καλά και μετά βλέπουμε…

…ναι ρε γαμώτο…τουλάχιστον νά’ναι καλά στην υγεία του, και κάπου θα ξανακούσουμε την φωνούλα του:):!:

Και τώρα Tobias (Sammet) μπορείς να τον αρπάξεις για τους Avantasia! Μετά το άψογοTwisted Mind κι αφού τα άλμπουμ των Avantasia παίρνουν πιο πολύ καιρό από των Kamelot για να ετοιμαστούν (άρα δε θα κουράζεται τόσο εύκολα), πρήξε λίγο το Roy να κάνει έκτακτες συμμετοχές (σε μόνιμη βάση) σε σένα!

…και γιατί όχι και στους Ayreon;…Arjen χτύπατον
…εντάξει νά’ναι καλά και όλα θα γίνουν
:):!:

Αυτο με τις απανωτες αποχωρησεις KK απο Priest, Loomis και Williams απο Nevermore και Roy Khan απο Kamelot δεν εχει προηγουμενο… Τι σκατα, επιδημια εχει πεσει? Μαλλον ερχεται το τελος του κοσμου τελικα…

??? Θα πάρει τη θέση του τραγουδιάρη των κάμελοτ ο fabio lione των rhapsody???8O8O8O Μόλις μου το σφύριξαν και δεν το χωράει ο νους μου!!!

Πάντως χωρίς να συγκρίνουμε με τον Khan και ασχέτως του πόσο συμπαθείς μας είναι οι Rhapsody, μια χαρά φωνάρα είναι ο Fabio

και έχει τραγουδήσει και σ αυτό:

[SPOILER][/SPOILER]