Aποχωρεί ο Roy Khan απ τους kamelot

Εσυ, οπως βλεπεις, δεν διευκρινισες για καινουρια ή παλια μπαντα, οποτε και ο Ανγκους σου απαντησε με δυο μεγαθηρια του ειδους.

Τεσπα, μπανταρες υπαρχουν, αρκει βεβαια να ξερει καποιος πού να ψαξει, οπως αλλωστε συμβαινει και σε καθε ειδος.

ελα μωρε, εσυ ειδικα καταλαβαινεις οτι ολα αυτα τα σχολια γινονται παντα με μια δοση υπερβολης. απλα για τα δικα μου γουστα πλεον στο power, οι καμελοτ ηταν απο τις λιγες μπαντες που μπορουσα να ακουσω. τωρα απο καινουριες μπαντες προφανως και δεν εχω ιδεα.

Παντως μετα τα 2 τελευταια, στα οποια αλλαξαν ριζικα υφος και ειναι μετρια, καλυτερα να το διελυαν, ωστε να μνημονευονται ως το Απολυτο Συγκροτημα που εχει κυκλοφορησει μονο κορυφες. 8):roll:

Αν ο από πάνω μιλάει για τους Gamma Ray θα συμφωνήσω. Αν μιλάει για Kamelot θα διαφωνήσω.

Το πρόβλημα είναι ότι ο Khan, νομίζω περισσότερο λόγω ονόματος παρά λόγω φωνής, ανύψωσε τους Kamelot σε δημοτικότητα στην Ελλάδα. Όποιον και να πάρουν τώρα θα έχουν μεγάλο πρόβλημα να φτάσουν τα ίδια επίπεδα.

Για τους Κamelot μιλαω προφανως.

Διαφωνω τελειως. Το υφος της μουσικης ηταν που απαιτουσε μια τετοια ‘‘ζεστη’’ και εκφραστικη χροια.
Σιγα τον superstar Roy Khan που απογειωσε τους Kamelot μονο με το ονομα που ειχε φτιαξει στους Conception… Η φωνη του ηταν που ταιριαζε γαντι στη μουσικη στροφη των Kamelot μετα τα δυο πρωτα.

Για το θέμα της δισκογραφίας των Kamelot ας μην μιλήσουμε παραπάνω αφού όπως πάντα παραμένει θέμα γούστου κι άρα υποκειμενικό. Εσένα σε χαλάει, εμένα με φτιάχνει… Ce la vie…

Για το θέμα Roy Khan, όμως μη ξεχνάς ότι η φήμη του είχε φτάσει μεγάλα ύψη [B]στην Ελλάδα[/B] πριν προσχωρήσει στους Kamelot. Kι αυτό έδωσε και την απαραίτητη ώθηση. Προσοχή! Δε λέω ούτε ότι ο Khan είναι άμπαλος (προφανώς δεν είναι) ούτε ότι τα άλμπουμ που έκανε μαζί τους δεν άξιζαν (δισκάρες σχεδόν όλα). Απλά ότι στην Ελλάδα ήτανε μεγαλύτερο όνομα οι Conception του Flow από τους Κamelot του Dominion.

Ε ναι, δίκιο έχει ο Άργκο βασικά.

Κι επανέρχομαι με [U]αυτό[/U] το video.

Αν και δεν έχουμε ακούσει νότα από τον καινούργιο, για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο το video αυτό με έφτιαξε. Αρχίζω κι έχω προσδοκίες για τον δίσκο… Κακό αυτό γιατί μετά συνήθως απογοητεύομαι αλλά το δηλώνω κι ας το πάρει ο καθείς όπως θέλει…

Το χορωδιακο παντως που ακουγεται στο τελος του βιντεο, ειναι αρκετα καλο. Εχει ωραιο ρυθμο. Ας ελπισουμε η παραγωγη να μην ειναι παλι μια απο τις γνωστες euro-power πλαστικουρες του Paeth…

Ο νέος τραγουδιστής τους. Συγγνώμη, αλλά γελάω ήδη.

Να που το ένα έγινε. :stuck_out_tongue:

πρωτη φορα τον ακουω τι ειναι αυτος?στυλακι σαν του Καν εχει.

ένας άσχετος μιας άσχετης μπάντας, μην ασχολείστε.

Νταξ, κλώνο βρήκανε. Μοιάζει πολύ με τον Καν.
Ευτυχώς με το Ρόϊ και όχι με τον Όλιβερ…φαντάζεστε;;

Δεν θα έλεγα σε καμια περίπτωση τον Tommy κλώνο του Roy φωνητικά.

Πρόσφατα έγραφα μια μικρή έρευνα για ένα κείμενο που περιέχει τον Tommy κι άλλους τραγουδιστές, χωρίς να ξέρω ότι θα καταλήξει στους Kamelot φυσικά. Την εκτίμησή μου (μαζί με ένα χαρακτηρισμό) τον είχα εκφράσει κι [U]εδώ[/U] πριν από καιρό.

Μακάρι να δώσει πνοή στους Kamelot και να αναδειχθεί κι ο ίδιος.

Φατσικά εννοώ. Σαν το μικρό του αδερφό είναι. Όσο για τη φωνή, δεν ξέρω, δεν λέω…

δεν μπορουσαν να βρουνε καλυτερη φωνη…οχι απλα τον παταει κατω τον αλλον,τον εξαφανιζει.επιτελους θα ακουσουμε τα κομματια σωστα live.οχι με τον khan που δν επιανε νοτα ναουμ :stuck_out_tongue:

Αν δεν ξέρετε τον τραγουδιστή ακούστε Seventh Wonder. O τύπος είναι πολύ καλός και εκφραστικός.
Εντάξει ο Khan είναι λατρεία, έχει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά νομίζω και με τον νέο τραγουδιστή θα κρατηθεί σε υψηλό επίπεδο η μπάντα.

Κρίμα που δεν πήρανε το Βασίλη απο τους Ιnnosense που είναι κ φωνάρα κ γαμώ τα παιδιά επίσης.8)

Καλή επιλογή!

Sent from my MT11i using Tapatalk

δεν ξερω αν το εχει βαλει κανενας, δεν παρακολουθω το θρεντ. αυτος δεν ειναι ο καινουργιος? δεν ηξερα οτι ειχε συμμετοχη σε συναυλιες των kamelot