Aμαν πια με αυτα τα samples

Αν θελει καποιος να τσαντιστει ας ακουσει το εξης κομματι Camron ft Hell Rell - Cha Ching Cha Ching και να ριξει μπολικο βρισιμο οπως εριξα κι εγω με το sample που χρησιμοποιουν. Εχω βαρεθει πια με αυτη τη καταντια στην Αμερικη :x

επειδή δεν είμαι σε θέση να ακούσω θες να εξηγήσεις τι εννοείς?
παίρνουν samples από παλιά κομμάτια και τα πετάνε σε ένα άθλιο τραγούδι? Όπως έκανε π.χ. η Madonna με το τραγούδι των Abba?

Αν εννοείς αυτό, ναι είναι τραγικό και είναι στο γενικότερο πλαίσιο βλακείας δισκογραφικών και κοινού της λογικής του fast food, (ξανα)μασημένης τροφής.

Aσε φιλαρακι ηλιθιοι hip hoppers που πηραν το runaway των Bon Jovi. TΡΑΓΙΚΟ…
Εχει παραγινει το κακο με το hip hop και το ειδος πια εχει καταντησει σαν τον Φοιβο ενα πραμα.
Αυτο εννοω και ακομα περιμενω ποτε θα βαρεθουν οι Αμερικανοι αυτη την ποπ κουλτουρα. Αλλα ματαια. Ακομα νοσταλγω την εκπληκτικη ποπ των ?80ς που ημουν θιασωτης…

πωπω μεγαλε εγραψες! samantha fox, alphaville κτλ…ετσι ετσι!8) 8)

αθανατα ποπ/ντισκο 80’ς…8) 8)

Kρυβε λογια γιατι φαινεται η ηλικια μου:lol:
Μερικα ονοματα ενδεικτικα που εννοαω Depeche Mode , Spandau Ballet , Phil Collins (mamaaa) , George Michael , Richard Marx , Human League , Tears For Fears , Α Ha τεσπα η λιστα ειναι endless γιατι ημουν και ραδιοφωνικος παραγωγος τοτε…

Απιστευτη δεκαετια και να συμπληρωσω και Duran Duran,Chaka Khan,Irene Cara,Ultravox,Flock of seagulls,A-ha,Belinda Carlisle,Heart,Simple Minds,Samantha Fox και αλλοι πολλοι φυσικα!

Και οντως ελεος με τον καθε ανεμπνευστο samplακια(sic) που παει να κανει επιτυχια στις πλατες αλλων.Μια ο (Ξ)Εμινεμ με το Dream on,μια η Μαντονα με το Gimmie,τωρα αυτοι…ρε ουστ!:lightsabre:

Σε ένα club στην Καβάλα άκουσα το Smoke on the water σε beataki…Hμαρτον…#-o #-o

Tι να πρωτοθυμηθω σε αυτα τα χρονια ρε παιδια ερχονταν φιλοι στο σπιτι και τους εβαζα μουσικη και γινοταν χαβαλες και τους γυρναγα απο Daddy cool σε urgent των foreigner και μετα θα πεταγα κανα ace of spades:bow2: για να δω τις αντιδρασεις τους και να γελασω και αμα ηθελα να γελασω παραπανω θα εβαζα τους πολυ αγαπημενους μου Exploited και το fuck the usa :lol: Kαι μετα γινομασταν πουστηδες και παλικαρια μαλλια κουβαρια με careless whisper και when the smoke is going down…A ρε πουστη μου γερασα(angmar ακομα μου χρωστας το smiley με τη μαγκουρα).
Τωρα για τη hip hop για να μην παρεξηγηθω δε μιλαω για θεους οπως 2Pac , Cypress Hill , Public Enemy κλπ αλλα γι αυτο το κακο συναπαντημα που εχει χτυπησει την Αμερικη τα τελευταια 20 χρονια.

Μολις το ακουσα, ενα πραγμα εχω να πω [SIZE=“6”]Ε-Λ-Ε-Ο-Σ[/SIZE], πιο χαλια δε μπορουσαν να το κανουν, ακους εκει το runaway με 4 φορες το tempo πανω και στιχους cha ching cha ching.#-o #-o #-o #-o #-o #-o

Δεν πιστευα στα αυτια μου Jerry ασε …ΤΡΑΓΙΚΟ:evil: