Aγαπημένη ελβετική σοκολ...ε, μπάντα!

Να τοποθετηθεί ο karvou:p

KNUT

Σκέφτηκα να κάνω ένα πιο γενικό ποστ με μερικά από τα ελβετικά καλούδια που υπάρχουν εδώ και να ρίξω την ψήφο μου άλλη στιγμή, καθ’ ότι έχουμε κενά και τα πνευματικά δικαιώματα σε φέησπαλμ δεν μας αρκούν ως κριτήριο. ;p

Ξεκινάμε:
[B]Celtic Frost[/B]: με το Monotheist και μόνο, πάλι για πρωτιά πηγαίνανε και χωρίς Triptykon/Hellhammer για συνοδεία (παρ’ όλο που Hellhammer δεν έχω ακούσει, ακόμα, :oops:νατο το πρώτο το κενό)

[B]Samael[/B]: ξέρω μόνο τα Blood Ritual και Passage. Αν και το Blood Ritual βρίσκεται μέσα στα αγαπημένα μου 90’s μπλακ μεταλζ (απ’ όσα έχω ακούσει δηλαδής, δεν είμεθα και γνώστες μπλακ μέταλ ;p),
εξαιρείται της διαδικασίας διότι έχουν και μια δεκάρα άλμπουμ περίπου οι άτιμοι. Αλλά, Beyond The Nothingness,
After The Sepulture, Macabre Operetta λέμε!

Για [B]Krokus [/B]οι γνώσεις μου θα έλεγα ότι είναι ανύπαρκτες, τιμής ένεκεν όμως βάζω αυτή την κομματάρα:
Tokyo Nights
[I]http://www.youtube.com/watch?v=Zro7TeWo9to[/I]

Τι έχουμε μετά?
[B]Shora[/B]. E, Malval. Αυτό. Τελεία.

[B]Darkspace[/B]: λόγο έχω μόνο για το τελευταίο τους Darkspace III με το τρομερό dark 3.13 [I]http://www.youtube.com/watch?v=BZ-mWZnaub0[/I] (ελαφρώς πετσοκομμένο)

Όσο για τον θρεντστάρτερ που αναγκάστηκε να καταφύγει στη βοήθεια του Random Google Search (που ούτε αυτό απέδωσε τελικώς), αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να είδε Monkey 3[B][/B] στο φετινό ροντμπερν. Ολα τα υπόλοιπα είναι φτηνές δικαιολογίες. [-X

Οι οποίοι αφενός έχουν 2 δισκάρες (ναι, το ομώνυμο και το 39 laps), αφετέρου και μόνο αυτό να είχαν βγάλει [I]http://www.youtube.com/watch?v=D0X5P074EeE[/I]
υποκλινόμουν.

Αυτό ερχόμουν να γράψω…

H Ελβετία έχει και Cataract και Young Gods

και Nostromo

ναι μαζί νομίζω τους είδαμε, εμένα πάντως απλά cool μου φάνηκαν, τίποτα σπουδαίο.

Αυτό

κι αυτό.

Μια χαρά είναι και το κουλ, περί ορέξεως που λένε.
Εν συγκρίσει με Eluveitie όμως, εκτός απ’ ότι κόβεται η όποια όρεξη με δαύτους, μου φάνηκε και πιο προφανής σαν επιλογή.
κουβέντα να γίνεται

αν και δεν τα έχω ακούσει ολα τα μπαντς ήμουν μεταξυ celtic frost-coroner

αν ήταν μονο celtic frost θα έβαζα αυτούς,αλλα τριπτικον δεν μαρεσουν οπότε μονο θρας = ψορονερ :slight_smile:

για πες μου ρε [B]ΤΥΡΕΜΠΟΡΕ[/B]…

εχεις 2 ψηφους και τις 3 παρακατω επιλογες…

[ol]
[li]Hellhammer
[/li][li]Celtic Frost
[/li][li]Triprtykon
[/li][/ol]

που τις ριχνεις?

αν ηταν να τα βαλω σε σειρα θα ηταν καπως ετσι.
[ol]
[li]Celtic Frost
[/li][li]Coroner
[/li][li]Hellhammer
[/li][li]Samael
[/li][li]Triptykon
[/li][/ol]

Άκυρη ερώτηση.
Εγώ στη δισκοθήκη μου έχω στο γράμμα “C” (ναι αλφαβητικά τη φτιάχνω) όλα τα cd hellhammer/celticfrost/apollyonsun/triptykon ΜΑΖΙ.

Το ψευτοαδιέξοδα στις ψηφοφορίες είναι για τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ. [-X :stuck_out_tongue:

ΚROKUS.

Τέλος.

@ ΤΥΡΕΜΠΟΡΟΑΙΤΩΛΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
οχι ρε φιλε…
κι εγω μαζι τα εχω…
αλλα στο μυαλο μου (ισως και απο αποψης βιωματων αλλα και ψυχολογικα) ΔΕΝ μπορουν να υπαρξουν μαζι.
τα 2 πρωτα γκρουπ ΣΙΓΟΥΡΑ.
τα αλλα οχι.

[SPOILER]επισης…επειδη μου το θυμισε και το θρεντ [SPOILER][B]Ε-Ε-ΕΡΧΟΝΤΑΙ! [/B][SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

παθοκοθ ειθαι και φαινεθαι

edit :

ΨΗΦΙΣΕ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΟ!

Πω ρε ψείρες, τα χα όλα σε ένα ποστιτ μαζί και Cataract, και Υοung gods και [B]Yello[/B], που οι τελευταίοι σοδομίζουν όλους σας μαζί (βάραγαν στις μισές εκπομπές της ΕΤ1 και της ΕΡΤ2 και στους απαράδεκτους \m/), αλλά δε χωράνε όλα στη συνοχή που ήθελα να χει το πολ.

Επίσης καλή τουλοστονεριά οι Μοnkey 3 (τα 3 της μαϊμούς) αλλά δεν ήξερα πως είναι ελβετοί, οπότε να μη γκρινιάζει η αλντερντ κορς.

Δεν έχω εντρυφήσω στα της Ελβετίας, αλλά για τα γούστα μου, μακράν Coroner.

Γιαυτό ανοίχτηκε το θρεντ, για να εντρυφήσουν όλοι σε πράγματα που δεν ξέρουμε.

Και τώρα πας και κατεβάζεις το Challenger ή το Terraformer των Knut σούμπιτος.8)

Πλάκα πλάκα φίλε λέω τη φράση “πρέπει ν’ ακούσω λίγο Knut” εδώ και χρόνια!

Καλή ευκαιρία.

ωραίες μπάντες, στηρίζουμε SHORA/KNUT αλλά για τους [B]CORONER [/B]θα πάμε Γαλλία φέτος.

[SPOILER]…και ας τους έχω δει πριν 20 χρόνια ;)[/SPOILER]

εχεις παρει εισητηριο?
αν ναι,ποσο?

Αν λες για τότε 2.700δρχ, αχ αυτή η Didi, αν και δε γινόταν τόσα πολλά live τότε οπότε δε χάναμε χρόνο να θάβουμε σε forums :slight_smile:

[SPOILER][/SPOILER]

Αν λες για τώρα θα είναι στο Hellfest τον Ιούνιο, δε ξέρω πόσο έχει το ημερήσιο (oυτε πια μέρα ακριβώς θα παίξουν) αλλά το 3day pass έχει 140e(αν και έδωσα 100, ήταν σε προσφορά τα πρώτα).

Το τρίο του Tom Gabriel Warrior:):!: