Aθλητικές εφημερίδες

Ποια αθλητική εφημερίδα διαβάζετε??Εγώ αν και φανατικός Αεκτζής διαβάζω Sportday για μια πιο σφαιρική και αντικειμενική ενημέρωση και για τα ωραία άρθρα των συντακτών…(Αν και πριν τα μεγάλα derby πάντα Ωρα για σπορ.Για να μπαίνουμε στο κλίμα…) 8)

Καλά έβαλες όλες τις φυλλάδες που πουλάνε από 500 φύλλα και δεν έβαλες την μεγαλύτερη εφημερίδα στην Ελλάδα;

ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ φυσικά

ΑΘλητική Ηχώ. Για ποιους λόγους??γιατί δε θα διάβαζα τις

sportday,θάβει το μπάσκετ
ώρα,ε,είναι αεκτζίδικη,αλλά με κάποια αξιοπρέπεια
score,είναι γελοία
derby,κι αυτή γελοία είναι,δελτίο τύπου της παε
φως,είναι του γαύρου αλλά αξιοπρεπής
πρωταθλητής,κι αυτή γελοία είναι
goal,έχει πολλά πολλά που δε με νοιάζουν
sportime,ο τωρινός διευθυντής είναι μέγας καραγκιώζης,φιλοβάζελος και καλά
φίλαθλος,έχει ανύπαρκτο τμήμα μπάσκετ

η ΗΧΩ έχει μια ιστορία και είναι πάντα απέναντι από τη διοίκηση και τα λαμόγια
για αντικειμενική αθλητική ενημέρωση,μόνο από πολιτικές εφημερίδες…

Nαι παράλειψη… :wink:

Βασικά, πιστεύω ότι μακραν οι πιο αντικειμενικές αθλητικές εφημερίδες είναι σίγουρα ο Πρωταθλητής και το Derby… :roll:

σοβαρά τωρα…δεν διαβάζω αθλητικές εφημερίδες. έχω να παρακολουθήσω σοβαρά το ελληνικό πρωτάθλημα από εποχές βαντσικ και τσιαντάκη…

πάει καιρος ε; :roll:

Goal news γιατι το παιζει αντικειμενικη κι οταν δεν ειναι μπορεις να την κραζεις.

Δεν αγοραζω εφημεριδες,βλεπω τα εξωφυλλα καθε μερα στο Internet και ενημερωνομαι απο sportosfera.gr και metrosport.gr.
Αν τυχει ποτε και παρω δεν θα παρω καμια απο αυτες της ψηφοφοριας,γιατι οπως αυτες δεν τις ενδιαφερουν οι ομαδες της Θεσσαλονικης,εμενα δεν με ενδιαφερουν οι αθηναικες ομαδες…
Καμια φορα μπορει να παρω Metrosport.Αλλα μονο αν εχει κατι το ενδιαφερον.

Σπανια παιρνω αθλητικη εφημεριδα, οταν ομως παρω προτιμω Sportime μπορει οντως να εχει γελειο διευθηντη αλλα εχει πολυ καλο δυναμικο απο ρεπορτερς, Μπακολιας, Βασσιλαρας, Δερβελες, Ρολλας, και εχει καλο τμημα μπασκετ. Επεισης εχει καλους αρθογαφους (Μαρκακης, Καραπαπας). Η Ηχω ειναι καλη, το Derby το επαιρνα οταν πηγαινα γυμνασιο και δεν ηξερα, μετα σπαστικα με αυτα που εγραφε, ο φιλαφλος μου τη σπαει, Sportday δεν με τρελενει, ουτε η Goal, ΩΡΑ ειναι καλη απο οτι ξερω αλλα στηριζει ΑΕΚ, Score για τα πανηγυρια, Πρωταθλητης τα ιδια.

μα γιατί το λές αυτό για τον Πρωταθλητή; δε καταλαβαίνω… :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

το πιο γελοιο εξωφυλλο εφημερίδας το είχε ο Πρωταθλητής, όταν ο Παναθηναικος είχε πάρει το δεύτερο νομίζω ευρωπαικο πρωταθλημα μπασκετ…

ενώ ΟΛΕΣ οι εφημερίδες έλεγαν για αυτό…ο Πρωταθλητής είχε κάποια μικρή σχετικά είδηση για τον Ολυμπιακό στο εξώφυλλο…και με μεγαλα γράμματα…

δεν είμαι σίγουρος αν είχαν την είδηση για τον Παναθηναικο σε ενα μικροσκοπικο παραθυράκι στο εξώφυλλο, ή αν δεν την ανέφεραν καθόλου…

Δεν το ανεφεραν καθολου, το πρωτοσελιδο ηταν η ανοφορα για μια μεγαλη συνεντευξη του Γιαννη Ματζουρακη που ειχε μεσα η εφημεριδα!!!

Mαντζουράκης…Τεράστια μορφή… :lol: :lol:

ντακσ…ψηφίζεται πιστεύω παμψηφή ως η πιο αντικειμενική εφημερίδα…

[size=1]και καλα…[/size]

Kαλά ρε παιδιά έχετε internet και αγοράζετε εφημερίδες;;;
Τέσπα, από αθλητικές παλιά διάβαζα ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ.
Η πιο αντικειμενική πάντως και αμερόληπτη είναι ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ.
Πάντως έμαθα ότι ο Τράγκας μετά τις DERBY και SCORE που εκδίδει, θα εκδόσει και μια για το Θρύλο που θα λέγεται DOUBLE και θα βγει 13/11.
Μαλακία τρελή λεμε, δε γουστάρω…

συμφωνώ,με το internet οι εφημερίδες δεν έχουν νόημα…μόνο σε καμιά ειδική περίσταση,μετά από ματς πχ,όπως σήμερα,πήρα ΗΧΩ…η οποία θα πρέπει να είναι σεβαστή σε όλους,όπως και το ΦΩΣ…

Δεν διαβαζω εφημεριδες.Ολες τους ειναι γελοιες.Προτιμω τα αθλητικα sites

παλαιοτερα οι αθλητικες ηταν πιο αξιοπρεπεις , καπου με την εμφανιση του πρωταθλητη και του νεου απαραδεκτου τροπου , βγηκε αμεσως και το derby να ρεφαρει την κατασταση , οποτε το επιπεδο επεσε πολυ χαμηλα . Και οι δυο , με
υπευθυνο ομως τον πρωταθλητη αρχικα ,φανατιζουν τον κοσμο.

Αν εννοείς τον Ξύδη έχει φύγει. Μεγάλος καραγκιόζης πάντως. Στο λέω γιατί βρίσκομαι στον χώρο της αθλητικής δημοσιογραφίας και ξέρω κάτι παραπάνω. Μεγαλύτερος μαλάκας δεν υπάρχει. Από το Sportime την έκανε πάντως γιατί ετοιμάζεται να ανοίξει καινούρια εφημερίδα.

Ποιο προτιμάς αν επιτρέπεται;

έφυγε???στο καλό…!!!

+1. Γενικα ο ομιλος sportime δεν φαινεται να παει καλα τωρα τελευταια, εισικα ο ραδιοφωνικος σταθμος παει κατα διαολου, αλλα καλα να παθουν εδιωξαν το Μαρκακη που τα ειχε ολα τακτοποιημενα.
Ακουσα πως ο Τραγκας ετοιμαζει νεα οπαδικη εφημεριδα (στα πλαισια Derby και Score) για το γαυρο!!! 8O