Abramis Brama

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Για να δούμε τι λέτε για αυτούς εδώ τους παλιοσουηδούς…Προσοχή, δαγκώνουν… [/SIZE][/FONT]

μας δαγκωσαν για τα καλα.

εχω να πω οτι το När Tystnaden Har Lagt Sig ειναι ενα σπουδαιο αλμπουμ και οι στονερχεντζ του φλορουμ να στρωσετε κωλο.

Heavy πράματα!Μπύρες και heavy rock(μόνο εγώ τον προτιμώ τον όρο αυτό από το stoner rock):p.Μεγάλη μπάντα.Καταδικασμένη να είναι για τους λίγους…:frowning:

οχι, στην ουσια χιεβυ ροκ ειναι.

οπως και

τους ανηκει ο ορος.

σωστος ο νομιστερακης.

Ωραίο θρέντ!
Λοιπόν:

Νέος δίσκος εντός ολίγων ημερών που μάλλον θα λέγεται “Smakar Söndag”, με 11 τραγούδια. Εξώφυλλο ακόμα δεν…αλλά promo photo έχουμε:

Ωραία πράγματα.

αυτό :!:

Άντε να δούμε τι θα λέει το νέο άλμπουμ,με έχει φάει η περιέργεια.

Πωπω θεϊκή μπάντα. Οφείλω να ομολογήσω οτι τους αγνοούσα μέχρι πολύ πρόσφατα, αλλά μου τίναξαν τα μυαλά!

Γιατί πάτωσε η φετινή δισκάρα σε λίστες κτλ?[-XΆλλο ένα καταπληκτικό άλμπουμ που προστίθεται στα προηγούμενα έπη.

Ομολογώ άγνοια! :-s

Hopeto λες να μου αρέσουν; :-k
Για πες από που προτείνεις να αρχίσω…

Α!Καταπληκτική μπάντα!Stoner θα έλεγε κάποιος αλλά πολύ παραδοσιακοί,βουτηγμένοι στα 70s,στους Sabbath χωρίς punk επιρροές που έχουν πολλές stoner μπάντες.Bέβαια τραγουδούν στα σουηδικά και ίσως να είναι πρόβλημα για κάποιους αυτό.Έχουν περίπου δέκα χρόνια που δισκογραφούν.Φέτος κυκλοφόρησαν νέο studio album,το Smakar Sφndag που μου φαίνεται πως έχει πιο rock προσέγγιση και θα σου αρέσει(όχι πως τα άλλα θα σου είναι αδιάφορα,ίσα-ίσα).

εδω και παρα πολυ καιρο θελω να τους ακουσω αλλα παντα το μεταθετω για αργοτερα…νομιζω ηρθε η ωρα να γινει κι αυτο!!!

Ψηφίζω Rubicon…υπάρχουν αντίστοιχα θρεντς για Svarte Pan, November, Norrsken, ή όλοι οι κατεστραμμένοι είμαστε σε αυτό και τα λέμε όλα εδώ;

Rubicon indeed. Κατι με χαλασε στο φετινο δισκο και δεν το εχω προσδιορισει ακομα, αλλα ειναι μπανταρα.

Κι εγώ Rubicon.Μα δίσκος που ξεκινάει με ένα Säljer Din Själ πως να μην σπέρνει?

Πες αλευρι…το 7’’ μας γυρευει.

TROUBLED HORSE

Title: Bring My Horses Home
Cat. No.: CR 011

EAN: 7350029210113

Release: World 19th of March 2010.

Tracks:

  1. Bring My Horses Home
  2. Shirleen

Total running time: 6:56